הריון מתקדם אצל חתולה

אישעם

New member
הריון מתקדם אצל חתולה

אני מבקש לדעת כמה דברים: 1. הריון ממודע הוא 60-63 ימים, גילוי ההריון נעשה לאחר מספר שבועות. השאלה היא באיזה שלב ניתן לבצע הפלה ועיקור , לאחר כמה ימים מתוך ה 60 ? כמו כן , באיזה שלב כבר לא מומלץ לבצע הפלה ? 2. יש שטוענים שניתן לבצע את ההפלה בכל שלב, אפילו יום לפני הלידה (אני כמובן מתנגד כפי שאתנגד להפלות יום לפני הלידה גם אצל בני אדם, שהרי מדובר ביצור שלם בעל יכולת חיים כמעט עצמאית בחוץ). השאלה: האם עוברים שלפני לידה, כבר מפותחים להרגשת כאב, כלומר חנק מקשיי נשימה כשעוקרים את הרחם ? חידוד לשאלה: האם הם רדומים מחומר ההרדמה שניתן לאימם ? אם כן מדוע האם מתעוררת והם לא ? האם חומר ההרדמה ימנע כאב כשהם יחנקו מחוסר אויר ברחם העקור ? 3 .השאלות הן בגלל מקרים כמו שבקישור הזה . שהרי היצורים האלה שלמים ובריאים, אז מה ההבדל בין להרדימם יום אחרי הלידה לבין הרדמתם יום לפני הלידה ? שים לב שחלקם שרדו והם בסדר גמור, חלקם האחר גסס ומת. אני שואל אם הם סבלו ומה דעתך על הנושא ?

אסף י 1

New member
היריון מתקדם

אני חושב שהשאלה היא בראש ובראשונה שאלה מוסרית קשה. כמו שאתה אומר בשאלה השניה - יש כאלו שאומרים שניתן לבצע הפלה בכל שלב - וטכנית זה נכון. ההחלטה עד מתי לעקר היא מוסרית לגמרי. גם הפלה בחודש היריון נחשבת לרצח ע"י גורמים מסויימים (באנשים אנחנו יודעים שיש על זה ויכוח נוקב) הגורים בשלב זה כן חשים כאב, כן חשים מצוקה, ומושפעים מחומרי ההרדמה שהאם מקבלת. גם כאשר עושים ניתוח קיסרי הדבר מהווה שיקול חשוב בבחירת חומרי ההרדמה, כי אנחנו רוצים להרדים את האם בלי לפגוע בעוברים. הסיבה שהאם מתעוררת והם לא (והנה הבאת דוגמה ברורה שהם כן התעוררו, וזה ההגיוני) היא שהקטנים הרבה יותר רגישים לתופעות הלוואי של חומרי ההרדמה. לגבי מועד העיקור הרצוי - אינ אישית מעדיף לעקר לפני ההיריון. אני פחות אוהב לעקר בייחום מסיבות טכניות, אבל זו פרוצדורה נפוצה בחתולות. כלבות בייחום אני מסרב לנתח בשל הסיכון הכרוך בכך. אם כבר נכנסנו להיריון ורוצים לעקר, עדיף לעשות זאת בחודש הראשון של ההיריון.

למעלה