הרי לכם קישור לצעצוע מדהייםם

Asaf S

New member
מה זה בדיוק ?

מערכת הגברה ? מישהו יכול לפרט בדיוק מה עושים עם דבר כזה ?

חן,ממש לא,אסף-זהו מיקסר

אני אסביר בקצרה את הפעולה של המכשיר בכל מיקסר בעולם,מכל דגם,לאו דווקא מפלץ שכזה,יש מספר ערוצים(2-148),מה שהמכשיר,בצורתו הבסיסית ביותר עושה,זה "מיקס" בין שני הערוצים,יענו,נניח-יש לנו זמר-משמע,מיקרופון אחד בערוץ אחד,ופלייבק מסידי-בערוץ 2,פותחים את שני הערוצים,הכבלים מהמיק והסידי רצים אל המיקסר,שם הם משולבים ונקבעים להם עוצמות-תורת הבאלאנס,מהמיקסר האות עובר למגבר,שמכפיל את עוצמתו,ואז לרמקולים. למשל-קבל פריסה פשוטה ביותר- יש לנו מיקסר פשוט,כמו זה שבתמונה המצורפת- במיקסר זה יש לנו 8 ערוצים,הפסים הלבנים,ערוצים אלו יכולים להיות מיקרופון,או כל כניסה אחרת,כמו DI,(קלידים,גיטרה),או ערוץ מוזיקה,נניח-סידי,ערוצים כאלו נהוג לפצל על גבי שני ערוצים,L&R,כדי לעבוד בסטריאו. שני הערוצים האדומים הם ערוצים מפוצלים,סוג של קומבינה שאנשי סאונד מקצועיים לא אוהבים,לשליטת סטריאו בנגנים שונים,דרך ערוץ אחד,לא הדבר האמיתי. הערוץ הכחול הוא לבל האפקט,הסבר אח"כ,ושני הערוצים הצהובים הם המאסטרים הראשיים של הקונסולה. מעל לכל ערוץ 1-8 תמצא שורה ארוכה של כפתורים-אלו הם הכוונים ההתחלתיים ביותר של הצליל,שיעבור בהמשך גם "אקולייזר"(הודעה הבאה תוקדש לאקולייזר"),ושלל מכשירי אפקט.אני לא אכנס לכל הכפתורים אבל אני אציין חלק- pan-מאפשר,כאשר עובדים בסטריאו,להעביר את הצליל מרמקול לרמקול,שהכפתור נמצא באמצע,שני צידי הרמקולים מקבלים את אותה העוצמה. LexFx-עוצמת האפקט אשר ממוקססת לערוץ. אקיולייזרי-לא אקולייזר-ערוצים חיצוניים-מחיבורים אלו נשלחים בד"כ מוניטורים. הלאה-LOW,MID,HIGH.שלושת המושגים האלו מאכלסים בתוכם קשת רחבה מאוד של מדדי סאונד. כעת,לפריסה- נניח שיש לנו להקה ללהקה יש תופים,2 גיטרות,קלידים,2 זמרים. ערוץ 1-זמר 1-מיק,דינמי בד"כ ערוץ 2-זמר 2-מיק דינמי ערוץ 3-קלידן-חיבור DI,סוג של שנאי אות המתרגם את אות הפסנתר לאות אחר. ערוץ 4-גיטריסט-DI ערוץ 5-גיטריסט-DI וכעת!לאומנות הגדולה,הגברת תופים. ערוץ 6-BASE DRUM-מיק בוסט מיוחד-אני אשים תמונה ערוץ 7-SNARE DRUM ערוץ 8-Hi Hat וכעת,מצור,עוד לא הגברנו טמטמים,יש לנו שניים!ועוד לא הגברנו מצילות!!(עוד שתיים,מינימום! לא להיבהל! לוקחים מיק סזנהייזר שנתפס על הטמטם,שמים על שני הטמטמים שני מיק,מחברים אותם על ערוץ אחד,ויאללה באלאנס. כלומר ערוץ 9-10-טמטמים ואותו דבר בדיוק עם המצילות לוקחים שני מיק בעלי קשת קליטה רחבה-או-קונדנסרים- ושמים אותם על סטנדים מעל המצילות,באופן המכונה- overide יען- ערוץ 11-12-overide מצילות בנוסף-עוד קצת פרטים על המיקסר הספציפי הזה- שים לב,בצד שמאל של המיקסר,ישנה "יציאה" גאונית- מכשיר אפקטים שהוא חלק אינטגרלי מהמיקסר לשתי שורות המנורות קוראים- PIK LEVELR-וזו דרך פרימטיבית לשליטה ויזואלית בעוצמה.כיום יש שלל גרפים. אוף זה לא יצא כ"כ קצר מישהו קרא עד הסוף? יחיחיחיח אם משהו לא ברור(לא נראה לי סביר
),אתם מוזמנים לשאול.

התכוונתי להסביר לו בלי כל ההסבר

כי הוא לא בקיא בחומר.. ווואו אתה מדהים אני חייב להגי לך שלא קראתי דם הכל. אבל וואו! בסופו של עניין זאת מכונת הקלטה(עם מיקסר מפותחת דוגמא מאוד אבל מאוד קטה זה ה D1800 של קורג עם אני לא טועה... רק זה מפלצתי! הייתי מת שיהיה לי את זה !

זה דווקא לא כ"כ רב ערוצי,"רק" 72

אבל הוא מיקסר שמשלב בתוכו את כל הפונקציות הקיימות כמעט,הוא מקסר יושב,הוא מיועד לכל מיני הפקות שלא מחליפות במה אפילו 10 שנים.דוגמאת עלובי החיים וכו´. והאמת, אין בזה שום פונקציית הקלטה,כי אין קשר זה מכשיר שאמנם חובה בהקלטות,אבל זה לא מקליט או משהו ותודה

טוב.. טעות שלי:)

אתה יודע אבל על מה אני מדבר עם ה D1800 (נדמה לי!) של קורג? אציתי לקנות הוא עולה עשרת אלפים ומשהו השאלה ..זה שווה את זה? איכות טובה? שם הכל 16 ערוצים מקליט 8 בוא זמנית. אפקטים יכול להתקשר למחשב לתוכנה לוג´יק וקיובייס וניראה לי שלעוד.. אז מה חוות הדעת שלך?

זה סוג אחר של מוצר,זה מיקסר הקלטות

אני אכנס לאתר שלהם ואקרא קצת,ואתן לך חוות דעת,סבבה? תציץ גם באתר של סאונדקראפט במיקסרים לאולפנים

למעלה