השלמות החלקית...

conatus

New member
השלמות החלקית...

לדעתי שם החדר מקומם מעט מהסיבה שלא תיתכן שלמות פנימית...במובן מסויים זו הטעייה...אך אם המדובר בשלמות פנימית יחסית...הלוקחת בחשבון עובדה זו הרי שמדובר במשהו אחר... העולם הפנימי האנושי הוא מורכב ביותר...ובני האדם על אף ניסיונותיהם האינטנסיביים והמתמידיים אינם מצליחים להבין אותו...זה דומה לידיעה שאנו חיים על פני כדור שבקרבו אש עצומה אנו יודעים זאת ולא יודעים לפרש זאת או מדוע זה כך ומאיפה זה בא... הבנתנו מוגבלת היא...וזה לא אומר שלא נמשיך לנסות ולהבין...רק צריך לזכור שמדובר בתהליך אינסופי מייגע ומפרך...תהליך הכרחי המשבח את המינים...השלמות שנוכל להשיג חייבת היא לקחת עובדה זו בחשבון אחרת תהיה לוקה היא בחסר...

spidi2

New member
יחסיות....

שלמות פנימית יכולה להיות מלאה. זו בחירה. אני יכול לבחור להיות שלם עם מה שאני, עם המעשים שאני עושה, עם הרגשות שאני מרגיש. זהו בהחלט תהליך. וככל שאתה מתקדם יותר בתהליך, אתה מגלה שמה שהיה אצלך שלם אמש, היום כבר נראה אחרת (שוב, עניין יחסי..."אמש" לאחד יכול להיות אכן אמש, ואילו לאחר אמש יהיה לפני שנה וכד'....). שוב... ולסיכום... הכל עניין יחסי... כולל השלמות.

המממ...

אפשר לחשוב על הים כעל דוגמה לשלמות פנימית. יש בו הכל, ולמרות שהוא נראה כמשהו קבוע, זה רחוק מאד מהאמת. גלים עולים ונעלמים, עולם נפלא ועצום של בעלי חיים וצמחים נחבא במצולות, מים מתאדים, גשמים יורדים, גאות ושפל מתרחשים, כמו גם זמנים של סערות ושל שקט... זוהי שלמות. להבנתי המוגבלת והזמנית, שלמות לא מבטאת בהכרח מצב סופי שאין כבר צורך לשנותו, אלא פשוט משהו שמכיל הכל, כולל את חוסר השלמות
, ולכן איני רואה כל בעיה עם המונח "שלמות פנימית". יש בתוכנו הכל, כבר עכשיו. נכון שאנו משתנים עם הזמן וכל הזמן, כפי שהיטיבה לנסח זאת spidi2 (אני עדיין ב"היי" מהסיפור על המלך ארתור
). אני לא מה שהייתי לפני עשר שנים. בעצם, אני אפילו לא מה שהייתי לפני חצי שעה.
אבל עדיין כל זה כלול במה שיש בי, כמו שעץ באובב ענקי כבר נמצא בתוך זרע שאתה יכול להחזיק בין האצבעות. במילים אחרות, אנחנו נמצאים בתהליך מעניין, עם עליות ומורדות, שמתקרב יותר ויותר למה שאתה כנראה התכוונת כשדיברת על שלמות פנימית. נכון שזה תהליך ארוך, אבל די מדהים... לתהליך הזה קוראים החיים.

איל באש

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo23.gifברוך הבא+

מסכים ומחזק את דבריך ה ח יי ם ! ! !

למעלה