התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

עאא

New member
איך אתם מציעים לבעביר סכום ראשוני לבנק

בשלב ראשון. לעשות העברה רגילה מבנק לבנק או שיש דרך אחרת?

John the Savage

New member
זה לא רלוונטי במקרה שלי, אבל זה היה יכול להיות רלוונטי

בעקבות המעבר הנוכחי לצפון הרחוק של קליפורניה, שקלתי גם את האפשרות לעזוב את העבודה חודש-חודשיים מוקדם יותר ולעבור קודם. אילו היינו עושים את זה, יש סיכוי שהיינו נעזרים באובמהקר למשך אותם חודשיים.

PanicStation

New member
שליחת טפסים לגרין קארד (I-130ׂ)

היי חברים, היום בשעה טובה אני ואשתי סיימנו למלא את הטפסים לגרין קארד כולל כל המסמכים שצריכים לצרף.
אשתי גרה בארה"ב בסקרמנטו, קליפורניה ומגישה את הבקשה משם
לאן היא אמורה לשלוח את המסמכים - לכתובת בשיקגו או לפיניקס אריזונה?
תודה!

Guy mp

New member
לגבי הזמנים לטפסי גרין קארד

היי שוב חברים,
אני ואישתי לעתיד האמריקאית רוצים לעבור ללוס אנג'לס, שם היא תהיה הספונסרית שלי עבור השגת תושבות קבע.
יש לי שאלה לגבי הזמנים של עיבוד הטפסים לגרין קארד (i-130, i-485, i-751) -
אני מסתכל באתר הנ"ל העוסק ב-Check Case Processing Times בהתאם לטופס הרלוונטי - https://egov.uscis.gov/processing-times/
אני רואה שהזמנים בין מקום למקום הם שונים בטירוף.
אני מתלבט איך לעשות את כל נושא הגשת הטפסים בהתייחס למיקום מרכז השירות. אשמח להשיג מהמנוסים שיש כאן מידע רלוונטי בנושא.
אם תסתכלו לדוגמה על טופס i-130 אז תראו הבדלים קיצוניים בין המקומות (בייחוד קליפורניה לעומת שאר המקומות).
שאלתי היא האם ניתן לחיות ולגור במקום מסויים ולהגיש את הטפסים דרך srevice center של מדינה אחרת? נניח לגור ב-LA ולהגיש בטקסס.
אני פשוט מאוד מעדיף לזרז כמה שיותר את התהליך ולעשות את זה במרכזי השירות המהירים ביותר.
אני בכיף אקפוץ אם האישה לאכול המבורגר באוסטין (או איפה שנמצא המרכז שירות שם) או לקפוץ לאומהה להביא כיף לוורן באפט

וזה גם נכון לכל שאר הטפסים שראיתי, לא רק i-130.

ניתן לגור בסטייט מסויים ולהגיש את הטפסים דרך מרכז שירות של סטייט אחר?

תודה רבה מראש!!
שבוע מעולה לכולם!

13Oliv

New member
רשיון הוראה

שלום לכולם,

האם מישהו בעל תעודת הוראה מהארץ למד בהשתלמות בסטייט כלשהו ויודע לכוון אותי למסלול בו אוכל לקבל רשיון להוראה בארה״ב?

תודה,
אוליביה

guy56782

New member
מעבר מ J2 ל H1

אשתי מתכננת לעבור בקרוב מ J2 ל H1b ב consular processing. אני אשאר על J1. יש לי כמה שאלות...

1. לא יעשו לנו בעיות להכנס ביחד כשהיא על H ואני על J, נכון? (ז״א - ה H לא מביע כוונת הגירה?)
2. יש לה PERM שאנחנו מקווים שיאושר בקרוב, האם זה משהו שיכול לסבך אותה בראיון? מן הסתם את ה I140 לא נגיש לפני שנכנס בחזרה עם ה H בתחילת אוקטובר?
3. למעט ה i797 (והדרכון, ds160 וכאלה דברים ברורים) האם יש מסמכים נוספים שמומלץ להביא לראיון? האם יבקשו בראיון מסמכים שמוכיחים שה 2 years rule אינו תקף? (כלומר, להביא ds2019 ישנים, טפסי מס, משהו???)

abob

New member
נולדתי בירושלים אבל ב NVC החליטו לרשום ירדן ולא ישראל

מישהו נתקל בדבר שכזה ? בדקתי שוב בטפסים שמלאתי , צויין רק שעיר הלידה היא ירושלים ומדינת ישראל ועוד אוסיף שאני ילידת 1971

חיים2121

New member
כניסה לארצות הברית

שלום
נכנסנו לארצות הברית על ויזה תייר ושמנו לב שהפקיד הגירה לא חתם בדרכון.
האם זה נוהל חדש?

assafha007

New member
שאלות בנושא גרין קארד

הגרין קארד שלי פג תוקף בסוף ינואר 19. עד מתי אני יכול להיכנס לארה"ב ללא בעיה ולהגיד הגעתי בכדי להישאר ולהפוך את ארה"ב למרכז חיי (האם חודש לפני האם יום לפני )?
כמה זמן לפני שפג תוקף צריך להגיש בקשה לחידוש ומה התנאים לחידוש?

behl

New member
הנפקת אזרחות לילד להורים גרושים

האם למישהו יש נסיון בהנפקת אזרחות אמריקאית לילד להורים גרושים בו ההורה שהינו אזרח ויכול להעניק אזרחות על פי חוק הסבא אינו משמורן אך משלם דמי מזונות ומקיים הסדרי ראייה מלאים?
האם ישנם מגשרים המומחים לנושא שיכולים לסייע? אשמח לכל מחשבה/רעיון/נסיונם של אחרים

studen2

New member
קבלת דרכון אחרי ראיון

היה לי ראיון לוויזת הגירה ואמרו לי שעד כה 10 יום אני אמור לקבל את הדרכון חזרה.
מנסיון של אנשים פה אפשר לקנות כרטיס טיסה כבר לשבוע אחרי ה10 יום שאמרו לי? כמה מדויק באמת המשלוח הזה?

shmulikp51

New member
יש לנו רק תעודת לידה, כמה זמן לוקח לקבל SSN?

לצורך פתיחת חשבון משכנתא בארץ אני מניח שנידרש למסור SSN. אין לנו את המספר כיוון שאשתי עלתה לארץ כ-3 חודשים לאחר לידתה ומעולם היא לא קיבלה את הדרכון או את המספר מהוריה (היו בעיות במשפחה, משפחה מפורקת).

יש לנו רק את התעודת לידה המקורית מ-UCLA, כמה זמן לדעתכם כל הסיפור הזה יקח בהנחה שאנחנו מתחילים את התהליך עכשיו מול השגרירות (שלחנו להם מייל לפני שבוע, אין כרגע מענה, יש המלצות אחרות?).

תודה,
שמוליק

גמל חום

New member
הודעה-ישנה על "דר מנגלה-סייבין" = כעת אקטואלית....

לפני הרבה שנים כתבתי משהו על ד"ר מנגלה-סייבין ((בהשפעת "מעבר העכברושים" של הצלב האדום לאחר מלחמת העולם השניה)). היו לי הרבה ויכוחים עם כמה גולשים לגבי ההתכנות של זה ((סייבין היה נשיא מכון וייצמן בזמן מלחמת יום הכיפורים ורעייתו היתה ברזילאית)). כנראה שלטענה שלי יש השלכות ארוכות-טווח שרק כעת נפל האסימון לגביהן. אז כמו שטען פרויד....היו קשובים לזרמים התת-מודעים בסביבתכם האמריקאית ובכלל

גמל חום

New member
זכויות הקוראים מול זכויות המוחקים....

וכיוון שמדובר בנושאי אזרחות כפולה ישראלית ואמריקאית = שנפגעים ממחיקת ההודעה...אולי יש דין ייחודי לגבי זה = ואם יש כאן מומחים בתחום חופש-הביטוי אז אשמח שתמחו נגד מחיקת הודעות בתפוז. לפני שנה וחצי כתבתי נגד מינוי שופטים דתיים ונחסמתי "לצמיתות" לשנה וחצי. כעת רק נמחקתי מפורום אחד אבל זה עלול להיות "הצעד הראשון החוצה" ואני מבקשת תמיכה שלכם = כי "איסור פרסום" משמעותו.....חטיפת ילדים

אני אופטימי שזה יהיה יותר מהיר מ12-15 חודשים

הגשתי (צריכים למצוא מילה יותר מדויקת לSubmit בעברית
) את טפסי הN-400 אונליין לפני שלושה שבועות, וכבר יש לי תור לתת טביעות אצבע (עוד יומיים). באתר כתוב שהצפי לסיום התהליך שלי הוא מרץ 2019, אז אולי באמת שווה לך להתחיל את התהליך כבר עכשיו

klemiki

New member
הערות
1. לא בדקת מחיר לפני?
בטוח יכולת להגיע לעסקה יותר טובה.
2. הביטוח שלך לא מכסה תאונות, הוא מכסה ביקור אצל רופא שיניים בחירום על מנת שלא יכאב. אתה חושב שאם תישבר לך השן בתאונה בביטוח הרפואי יממן לך כתר?
&nbsp
3. שווה לעשות ביטוח באופן פרטי , לדעתי, רק בתכנית שמגבילה אותך לרשימה ספציפית ... אז יתכן שתמצא בזול. בתכלס ליפוש אחר רופא שיניים זול, אפילו במרחק שעתיים נסיעה יכול להיות יותר משתלם.

Avireis

New member
גרין קארד עקב קבלת משרה

היי לכולם
שאלה ראשונה שלי כאן.
אשתי אמריקנית (מתגוררים כרגע בארץ, נשואים כשנתיים). הבנתי שאחת הדרכים בהן ניתן להגיש בקשה לגרין קארד היא בגין קבלת משרה שלה - ואז התהליך להוצאת האישור אמור לקחת כ-4 חודשים. מישהו יכול לשפוך קצת אור על התהליך?
במה זה תלוי? האם נכון רק למשרות במקצועות מסויימים?
האם המעסיק שלה קשור לאישור הגרין קארד בשבילי?
אשמח לכל מידע שהוא בנושא.
תודה לעונים!

Almog165

New member
יותר משנה?
היי,
אפשר לקבל יותר פרטים על המקרה?
היה לכם ראיון עם הקונסול לפני שנה ומסרתם את הדרכונים והם נמצאים בקונסוליה כבר שנה?
יצרתם קשר כלשהו עם הקונסוליה?
&nbsp

ilanvag

New member
בוסטון גיא? חברים פה בפורום שהיו (ו/או עודם) עם L1 Blanket?
מוכנים לשתף מנסיונכם, בבקשה?

אני שלחתי את הבחורה לפה, כי לא ידעתי לענות לה באופן פרטי... והבטחתי לה שיש פה הרבה אנשים עם ניסיון רלבנטי עם L1 blanket...

אז בבקשה תעזרו...

למעלה