התאמתמכשיר שמיעה

sharpantie

New member
התאמתמכשיר שמיעה

אני משתמש במכשיר תוצרת פונאק ב 6 השנים האחרונות. מספר הדגם לא ידוע לי.
עקב ירידה בשמיעה לאחרונה, בצעתי בדיקה במכון שמיעה ונמסרה לי עקומת הבדיקה. יש אישור מקות חולים כללית. במכון שמיעה הציעו לי מכשיר חדש עם מיקרופון בתוך האוזן ונאמר לי שיש סיכוי טוב לשיפור בשמיעה.
מכיוון שיש לי הפרשות מהאזניים שעלולות להפריע לתקינות המכשיר אני מעוניין לדעת אם הפרשת כאלה אכן יפריעו. בנוסף נאמר לי שיש במכשיר פילטר שעוצר את ההפרשות וניתן לנקותו. הדגם שהוצע לי נקרא Audeo B70R ( מכשיר נטען) ואותו דגם שלא נטען. הוצע גם Audeo B 70 .
אודה לך על כל מידע בקשר למכשירים אלה, יתרונות וחסרונות בין מיקרופון בתוך ומחוץ לאוזן.
שאלה נוספת: אני מבקש לדעת מה ההבדל בין המכשירים המוצעים ע"י מכונים פרטיים לבין אלה המוצעים דרך קופת חולים, מבחינת איכות ורמת רמכשירים בשיפור השמיעה. בתודה מראש

התאמת מכשיר שמיעה Phonak

שלום לך,
ראשית חשוב להבין מה טיב ההפרשות מהאוזניים. האם מדובר בשעווה או שיש לאוזן נטייה לנוזלים/ דלקות. במידה ומדובר בהפרשות השעווה הטבעיות מהאוזן, אין מניעה להשתמש במכשיר עם רמקול בתוך התעלה ואכן כפי שהוסבר לך ישנו פילטר המגן על הרמקול משעווה. במקרים אחרים, חשוב לשקול כל מקרה לגופו. בכל מקרה ההבדל העיקרי בין מכשיר עם רמקול בתוך התעלה ומכשיר מאחורי האוזן הוא לרוב אסטתי. כשהרמקול בתוך התעלה ניתן לשים רמקול חזק מבלי להגדיל את המכשיר לעומתו, במכשיר מאחורי האוזן, ככל שהרמקול גדול יותר, כך המכשיר גדול יותר. אם אתה חושש מעניין ההפרשות, אני ממליצה לנסות מכשיר מאחורי האוזן על אף החיסרון האסתטי.
ההבדל בין המכשירים (B70 לB90) הוא הבדל ברמה הטכנולוגית. על מנת לדעת איזה מכשיר מתאים יותר עבורך חשוב לדעת מהו אורח החיים שלך ובאילו סביבות שמיעה אתה נמצא (בתי קפה, פגישות, הרצאות ועוד).
אני מצרפת לך קישור לטבלת השוואה בין הרמות הטכנולוגיות של המכשירים על מנת שתוכל לראות מול העינייים ובאופן מסודר את ההבדלים העיקריים:
www.steiner.co.il/heb/wp-content/uploads/2017/06/comparisonchartbelong.pdf
לגבי שאלתך האחרונה, בכל מכון, גם כזה העובד עם קופת החולים וגם מכון שאין לו הסכם עם הקופה, ישנם מכשירים ברמות טכנולוגיות שונות ובמחירים שונים. באופן כללי, אני ממליצה לפנות למכון שנמצא בהסכם עם הקופה שכן ההשתתפות של הקופה תסייע ברכישת המכשיר מבחינה כלכלית.
חברת פונאק עליה שאלת, היא חברה שוויצרית הנחשבת מחמש חברות מכשירי השמיעה הטובות בעולם.
המון בהצלחה,
דורין

למעלה