התוכי שלי נתן לי ביס שהגיע לבשר ובכיתי

zivi3232

New member
התוכי שלי נתן לי ביס שהגיע לבשר ובכיתי

יש לי שאלה בקשר למקרה שקרה לי לפני כמה ימים.
יש לי תוכי גאקו בן שנה שהוא מאוד חמוד ושקט אבל מדי פעם נושך.
לפני כמה ימים חזרתי הביתה והיה לי מצב רוח מאוד רע ורציתי לשבת עם התוכי על הספה ולראות איתו טלוויזיה, ניסיתי ללטף לו את הראש והוא פשוט בלי התראה נתן לי ביס באצבע שהגיע לבשר וירד לי דם, רציתי באותו רגע לשים אותו בכלוב, אבל פשוט הסתכלתי עליו והתחלתי לבכות, אולי בגלל שהייתי במצב רוח מאוד רע ולא שיערתי לעצמי שהחבר הכי טוב שלי ינשך אותי בצורה כזאת.
באותו רגע התוכי נלחץ והתחיל לעשות קולות חמודים ולסובב את הראש והתחנן שאני אלטף אותו, ואז שלא עשיתי את זה הוא התחיל ללקק לי את הפנים ונראה שהוא מאוד הצטער.
מאז המקרה התוכי לא נשך אותי אפילו לא פעם אחת והוא גם הפסיק לקבל קריזות שגרמו לו להתעצבן עליי בלי סיבה.

בתוכי עצמו אני משתדל לטפל טוב, הכלוב שלו פתוח כל הזמן ולעולם אני לא כולא אותו שם, בניתי לו מתקן גדול עם ענפים של עץ זית ששם יש לו 15 צעצועים ונדנדות, הוא מקבל יחס לפחות 6 שעות ביום, ובנוסף אני מוציא אותו לפארק כמעט כל יום.

השאלה שלי היא האם מותר לבכות ליד תוכים או שזה עושה להם נזק? אני מאוד מפחד שהתוכי שלי יפתח בעיות התנהגות בגלל זה ויתחיל למרוט.

אם יקרה הדבר ההפוך והתוכי יפסיק לנשוך אותי בגלל המקרה הזה אני מאוד אשמח.

תוכי נושך

חבר יקר,
נשיכה של תוכי ,במיוחד של ג'אקו יכולה להיות מאוד כואבת,
וזה בסדר גמור לבכות אם נשך אותך התוכי נשיכה שגרמה לכאב עז.
מה שחשוב זה לשים לב האם יש איזשהוא דפוס התנהגות שבעקבותיו התוכי שלך נושך, ולבדוק מה מפריע לתוכי שגורם לו לנשיכה ולהמנע מכך.
בתור התחלה הייתי מחזיק אותו עלי עם מעט צ'ופרים על מנת לחזק את החיבור ביניכם.

בהצלחה,

למעלה