התותח הקדוש.

התותח הקדוש.

בהיותי תומך של הפצצת אוניית הבוגדים אלטלנה ומאחר וראיתי את השימוש המניפולטיבי שעושים במעשה זה על מנת להכפיש את דב"ג את רבין ואת השמאל (מפא"י? שמאל? תרשו לי לגחך, אבל מילא) הרשו לי להעיר מספר הערות: אלטלנה היתה אחד ממעשי הבגידה המתועבים בתולדות עמנו, הנה לפנינו אנשים הרוכשים נשק ומסרבים למוסרו לידי רשויות המדינה! ברוב סחטנותם הם מנסים לנהל מו"מ כבבזאר מזרחי. ולא קרה הדבר בשעת רגיעה אלא בשעה בה ההכנות האחרונות למתקפה האיומה האיומה של 48 כבר החלו! הטעות היתה הנסיון להיגרר עמם למו"מ מלכתחילה - חובה היתה על דב"ג (ואולי אכן עשה זאת, קשה לדעת והגרסאות סותרות) להבהיר כי כל נשק החוצה את גבולות השטח שבשליטתנו שייך לצה"ל (או לגוף שעמד להיקרא צה"ל) ומי שאינו מוסר נשק זה במלואו הוא פושע בן מוות כיוון שהוא מפלג את העם ותוקע סכין בגבו בשעתו הקשה ביותר. לאחר ההפצצה התפוגגו האצ"ל והלח"י (כן, אתם יכולים לייחס את זה לטוב ליבו של בגין אני מייחס זאת לנחישות של בן גוריון) ושום פלגנות לא היתה בצבא האחיד והמאוחד שהתייצב וזכה במלחמה. משקיפים טענו לאחר המלחמה שניצחונו של צה"ל נבע מאחדות הפיקוד, מניידותו בתוך גבולותיו, ובעיקר מנחישותו של החייל העברי. את כל אלו ניסתה האלטלנה לערער - ולכן עלינו להודות מדי יום לתותח הקדוש.

Charlie

New member
הוי אלמונימי....ידידי הטוב

לבוא לפורום הליכוד ולכתוב דברים כאלו....אתה יודע שאני כמובן חולק עליך וזאת כנראה בגלל שאני מכיר ומאמין לטענת אנשי האצ"ל (קשר משפחתי, אתה יודע) ואילו אתה (כמובן, קשר משפחתי וגיאוגרפי...) מאמין לדב"ג. איזו גירסה נכונה? לעולם לא נדע רק שאני חושב שההודעה שלך עלולה להעלות את חמתם של אילו המכנים עצמם כאן "תלמידי ז´בוטינסקי ובגין".

"ידידך הטוב"?

מתוך היכרותי הוירטואלית עימך, אני מאמין בכל ליבי שהפתגם "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה" אינו תקף במקרה הזה. ככל שהפכתי בדבר, לא מצאתי מישהו שתומך במה שעשה יגאל עמיר ואני כיול לכנות אותו ידיד, ואני מאושר על כך.

Charlie

New member
כן, ידידי הטוב על אף

שלא פעם אני משתגע כשמתחוורת לי מידת עיוורונו ותמימותו של חברי... עם זאת שלא תטעה, הבחור ניחן ברמה אינטלקטואלית גבוהה מאד ושיחותינו הפוליטיות לעיתים גולשות לשעות הקטנות של הלילה ואורכות שעות...

לא אמרתי שהוא לא אינטליגנט

יתכן שהוא לא הבהיר את עצמו היטב. מדבריו משתמעת בפירוש תמיכה ברצח יהודים כשהדבר לא מתאים לגוף פוליטי מסוים. אם לא- שיבהיר.

מעוניין בהבהרה

האם הביטוי "מכנים את עצמם" פירושו שאיני מה שאני מתימר להיות (תלמיד של בגין)?

Charlie

New member
חלילה בגיניסט

אתה תלמיד של בגין. no doubt. אתה כמוהו מאמין שאם נעניק לערבים אוטונומיה ובא לציון גואל. כאילו אין מצב דמוגרפי קשה, כאילו לא ניסו זאת באוסלו פחות או יותר. אבל נעזוב את זה. אגב בסקרים החדשים צנחתם מ-40 מנדטים ל-29:שרון ושלום עושים לכם רק רע...

40 מנדטים? הצחקת אותי

1. לגבי הבעיה הדמוגראפית כבר עניתי כאן. תריץ חיפוש. אני שוקל לפתוח מדור של "שאלות ותשובות", ככה שאוכל פשוט להפנות אנשים שחוזרים על שאלות שכבר עניתי להן אליו. 2. אוסלו ואוטונומיה- שני עולמות נפרדים. שום פחות או יותר. 3. 40 מנדטים? שמעתי אותי חוזה את זה אי פעם לליכוד? בדיוק להפך!! כבר שנה אני מנסה להוריד אנשים מהאולימפוס, והם חיים באופוריה. אז אני לא הכתובת לדבריך. ההערכה שלי: 30 מנדטים במקרה הטוב ביותר, 25 במקרה הרע. ככל שיעבור זמן עד הבחירות הבאות מצבנו יורע. כל עוד לא יהיה מהפך אמיתי במפלגה, לא נחזור לימי בגין.

shlomikli

New member
אני מקבל בברכה ובהבנה את דבריך

אני מקבל בברכה ובהבנה את הדברים שכתבת כאן- ואני יודע שכתבת בכדי "להעיר" את הפורום ולעשות אותו מעט יותר תוסס. למען המטרה הקדושה הזו כתבת "עובדות" לא נכונות אחת לאחת. הגיע הזמן שירוצו פה יותר ויכוחים. תודה אלמונימי.

shlomikli

New member
ועוד משהו

אני לא מתחיל בכלל להתווכח איתך מפני שזה ביזבוז זמן להידבר עם מי שלא מכיר את ההסטוריה. עבור כל הצעירים המעוניינים להתרענן בפרטי פרשת הבגידה של דב"ג ורבין בבני עמם בארוע ההוא: http://www.etzel.org.il/hebrew.html "התותח הקדוש" גרם למותם של עשרות יהודים, ואובדן הנשק שעליה. סיכן מעפילים ומתנדבים מחו"ל. ייתכן וגם בגלל הפרשה הזו, הפסדנו את מזרח ירושליים והגדה המערבית ב-49. בכיה לדורות.

לחמת אחים לעולם לא

1. ביכולתי לספק שלל טיעונים שיפריכו את טיעוניך. אך איני מוצא לנכון לבזבז עליך מילים בנושא זה. אתה מוזמן לקרוא את הסקירה באתר, שהיא אובייקטיבית מספיק. 2. לא רק שאיני כועס על דבריך אלא אני אף שמח עליהם. חשפת את פרצופך האמיתי. אדם שמברך בפומבי על רצח של יהודים ובעד מלחמת אחים. אוי לעם שאתה אחד מבניו. עכשיו תתחיל להתבכיין ולספר שאתה ציוני, אוהב את המדינה וכל השטויות הרגילות. תחסוך לעצמך. אל תצפה שמישהו יקנה את זה. מי שאוהב את עמו אינו מברך על רצח בניו. 3. לשם הבהרה: אני מגנה בתוקף רצח יהודים מכל סוג שהוא. רצח רבין ורצח גרינצוויג הם מעשי נבלה שיזכרו לדיראון עולם. זה ההבדל המוסרי ביני לבינך. כמה טוב לדעת שאני שונה ממך. אין לי חלק ונחלה עימך כשם שאין לי עם תומכי יגאל עמיר וכשם שאין לי עם אף אדם שתומך ברצח יהודים. 4. נכון ידיד. האצ"ל והלח"י התפרקו, כי קמה מדינה עצמאית כמו שהם דרשו. ומי עומד היום בראש המדינה הזו? ומי הוא נשיא המדינה הזו? אכן. צאצאיהם הפוליטיים של האנשים שאבותיך ניסו לחסל על אלטלנה ללא הצלחה. תאכל את הלב. ממני כבוד לא תנחל, כי "מלחמת אחים-לעולם לא".

תגובה של צ´רלי שנמחקה בטעות

בראש המדינה עומד רוה"מ מפא"יניק. הוא אינו איש חרות והגיע לליכוד בכלל מהליברלים ואח"כ פרש וחזר עם שלומציון. הוא שייך לחבורה של רבין, דיין, בר-לב, מוטה ואחרים - כולם מפא"יניקים... נשיא המדינה בכלל הגיע מהמעברות. ואיך אמר כבר מאיר שטרית פעם? אנחנו המנהיגים בני עדות המזרח בליכוד לא באנו בשם תורת ז´בוטינסקי אותה לא הכרנו ואיתה לא תמיד הסכמנו. הגענו על רקע חברתי-כלכלי ורגשות קיפוח. ואם נתבונן בדוד לוי, משה קצב, סילבן שלום ומאיר שטרית - נגלה שמלבד העובדה שהם כולם "פרענקים" - לאף אחד מהם אין אידיאולוגיה כמו ללנדאו, לבנת, אולמרט , הנגבי או בגין ג´וניור.

התגובה שביקשת

1. לגבי שרון- העובדה שמוצאו בהתישבות העובדת אינה הופכת אותו למפאיניק. אך בלי ספק, לא מדובר באיש אורגינאלי של חרות. זה עדיין לא הופך את ההגדרה שלי ללא נכונה- הליכוד הוא צאצא של חרות, ושרון כמנהיגו הוא צאצא של חרות גם. יש לנו הבדלי פרשנות, זה הכל- הכל תלוי למה אתה קורא "צאצאים". בוא נגיד שהוא הנכד של האח של הסבא ולא בן. זה עדיין חלק מהמשפחה. 2. לגבי שטרית- זו בעיה שלו. אני לא מסכים עם ההתבטאות. אין ליכוד בלי ז´בוטינסקי. נכון- יש הרבה שהגיעו לליכוד בגלל הקיפוח, זה לא משנה את העובדה שהם חברי התנועה שאבותיה היו ז´בוטינסקי ובגין. שוב- הויכוח שלנו הוא סמנטי. 3. לגבי הפרענקים, כפי שקראת להם. לצערי, יש להם אידאולוגיה כמו לשאר האנשים שהזכרת, וזאת מהסיבה הפשוטה והמצערת, שגם לאחרים אין כ"כ הרבה אידאולוגיה לצערי, ורבים מהם לא ממשיכים, בלשון המעטה, את דרך הוריהם. לכן אני טוען שהמפלגה צריכה מהפכה. 4. עם כל זה, אני אכן מיחל ליום שבו ינהיג את הליכוד אדם שמשלב את שלש התכונות: מיזרחי, מצוין, אידאולוג מבית ז´בוטינסקי. לצערי איני רואה זאת בטווח הנראה לעין, אך אני אאבק על כך. 5. ושאלות שמאוד מענינות אותי לסיום: האם לדעתך אני בליכוד בגלל אידאולוגית ז´בוטינסקי ובגין? מאיזו עדה אני לדעתך? האם לדעתך יש לי יחוס משפחתי ששרשיו באצ"ל וחרות? מצפה לתשובותיך בכליון עיניים.

shlomikli

New member
קשה להגיב למי שכתב על "אניה של בוגד

ים"... גם העובדות בתיאור של אלמונימי שייכות לזן ה"תדי כ"צי" של ההיסטוריה שבו כל איש רשאי לצייר לו את ההיסטוריה הנוחה לו. לגבי אלטלנה כבר אמר פרס שלדעתו בן-גוריון הוטעה. אני חוזר, אמר זאת שמעון פרס, שכידוע היה ממנהיגי הרוויזיוניסטים, ויחסיו עם "המשפחה הזו" (משפחת בגין, כפי שכינה אותה בזמן שנשאל לגבי אוסלו ע"י בני בגין באחת מישיבות וועדת החוה"ב בכנסת).

התגובה שביקשת

1. שקר עובדתי ראשון: הנשק נרכש לפני הקמת המדינה, ובטח שלפני ההסכם על כניסת האצ"ל לצה"ל (1 ביוני) ואתה העלמת עובדה זאת ביודעין. או שאת כל הכמות האדירה הצליחו לקנות תוך שבועיים וגם להעמיס את האניה באותה תקופה? 2. בגידה? כיצד תיתכן בגידה אם האצ"ל הודיע על האניה, מסר את כל המידע למשרד הביטחון וקיבל אישור להגעתה? אם האצ"ל רצה לבגוד, מדוע לא הסתיר את דבר בואה של האניה? מדוע לא שמר על יתרון ההפתעה שלו? מדוע ניהל שיחות עם גלילי בנושא? מדוע קיבל האצ"ל את עצת משרד הביטחון לשנות את מקום הנחיתה לכפר ויתקין? 3. על עניין חלוקת הנשק אפשר להתווכח. יש לזכור שגדודי האצ"ל כבר היו נתונים למרותו של צה"ל!! ולכן, גם מסירת הנשק לידיהם היתה מסירת הנשק לצה"ל! מה שלא יהיה, גם אם לא היו מוכנים למסור את הנשק כלל, אסור היה להרוג יהודים. 4. מדוע לא חדלו להפגיז את האניה גם כשהניפה דגל לבן? מדוע נתנו אולטימטום של 10 דקות בלבד? הרי גם אם היה מדובר באנית אויב היו נוהגים כך!!ואם זו היתה הכוונה מראש, למה אפשרו לאניה להגיע לחופי הארץ?? 5. מדוע גברה האש בכל פעם שראשו של בגין צץ מעל גשר הפיקוד? 6. לפני שאתה מביא גירסאות משלך. הגירסה הנ"ל מבוססת על דבריו של בגין. האיש שהוכר ע"י העם כולו כפוליטיקאי היחיד שהאמת היתה אכן נר לרגליו. האיש שביקש התנצלות מעיתונאי כשנאלץ לשקר לו בנוגע לביקור סאדאת. אם היינו במשפט, היה ביהמ"ש קובע ש"אמינותו של עד זה אינה מוטלת בספק". אז אנא, אל תמציא עובדות דמיוניות, והשתדל לענות על השאלות ששאלתי. 7. לידיעתך: בן גוריון עצמו התבטא בערוב ימיו בצורה שניתן להבין ממנה כי הוא הוטעה בפרשת אלטלנה, וכי לא הכיר את בגין כהלכה, ולכן עשה מה שעשה.

למעלה