התחלתי בשעורי פילטיס

ליילה 1

New member
התחלתי בשעורי פילטיס

ולמחרת השעורים נתקפתי בכאבי ראש חזקים.כמובן שהפסקתי להכנס לשעורים וחבל. אציין שהמורה היא מקצוענית לעילא ועילא בעלת תארים בתחום חינוך גופני. וכמובן מורת פילאטיס מוסמכת. האם יש אנשים שהפילאטיס לא מתאים להם?

על תוותרי

יכולות להיות סיבות רבות לכאב הראש שאינן קשורות לפעילות שיעור הפילאטיס. אני ממליצה בחום להמשיך להתאמן. הפילאטיס טוב ומתאים לכל אחד ואחת - כמובן שאם יש מגבלות, כאבים קושי ספציפי או בעיות רפאויות ידועות יש לשוחח על כך עם המורה. בקיצור... המשיכי ובטווח ארוך הפעילות תשפר את הרגשתך בהצלחה!

CillDara

New member
כאבי ראש

לא בהכרח קשורה בשיעור עצמו. האם את שותה מספיק? אוכלת בסדר? ידוע לך על בעיות בלחץ הדם? עוד אופציה: אולי אין איוורור מספיק בסטודיו. האם את עושה פעילות גופנית נוספת פרט לשיעורי הפילאטיס? פעילות הפילאטיס עצמה מתאימה כמעט לכולם בכל גיל כל עוד אין בעיות רפואיות קשות אבל תמיד מומלץ לקבל אישור מרופא שאין כל בעיה רפואית להתחיל בפעילות גופנית. מקווה שתרגישי טוב ותתמידי עם שיעורי הפילאטיס

ליילה 1

New member
יש לי בעיות של נחולשה באיזור

הצוואר ונוקשות באיזור והשכמות. מלבד זאת אני בריאה. כאבי הראש ממש משתקים אותי והופכים למעין מיני מיגרנה. אציין שאני מתאמנת בחדר כושר ומרגישה מצוין , בשיעור הפילאטיס עצמו אני נהנתי מאוד אבל המחשבה על היום שלמחרת מפחידה אותי.

CillDara

New member
קודם כל תקשיבי לגוף שלך

רוב האנשים מחזיקים הרבה מאוד מתח באיזור הצאוור והכתפיים ולא אחת זה יכול לגרום לכאבי ראש - ייתכן גם שחלק מהתרגילים גורמים לך לאמץ יותר איזורים אלו. אני תמיד אומרת לתלמידים שלי ששרירי הבטן הם שרירים עצלנים
אם מרכז הגוף שלך עדיין אינו חזק מספיק, הגוף אוטומתית חוזר להרגלים ישנים ולא טובים ובמקום להפעיל את שרירי הבטן, שרירים אחרים take over כדי לבצע את התרגיל - במקום ששרירי הבטן ירימו את הגוף, הצאוור והכתפיים "באים לעזור"... כמה המלצות לי אליך: 1) דברי עם המדריכה לפני השיעור - ספרי לה על בעיות הצאוור והשכמות והיא תוכל לתת לך טיפים ומודיפיקציות לתרגילים כדי להפחית את העומס באיזור עד שהגוף יתחזק. 2) ממליצה לך לשים מגבת מקופלת, כרית קטנה, בלוק או כדור מתחת לראש בזמן תרגילי שכיבה על הגב כדי לתת תמיכה לצאוור. כשהצאוור חלש הראש מרגיש כאילו הוא "נזרק אחורה" בשכיבה מוחלטת על הגב. 3) תקשיבי לגוף שלך ותדברי איתו. נסי לשכנע את שרירי המרכז (אלא ש"אוספים" את הבטן) לפעול ולקחת "פיקוד" כל מנת ששרירי הצאוור והכתפיים לא יעבדו כ"כ קשה. נשמע מצחיק, אבל זה עובד! חלק מההקשבה זה גם לזהות מתי להפסיק. מותר לעשות רק כל חזרה שניה כדי להרגיל את הגוף לעבוד נכון. עם הזמן השרירים ילמדו מחדש לעבוד נכון והגוף ילמד להפעיל את השריר הנכון לביצוע התרגילים. בהצלחה, ותמשיכי להנות

ליילה 1

New member
תודה../images/Emo140.gif את נהדרת

אעשה כעצתך.מצא חן בעיני ענין התמיכה לצואר

למעלה