התייעצות בנוגע להתקדמות בשוק ההון

Daburon

New member
התייעצות בנוגע להתקדמות בשוק ההון

הי,

אני משקיע יחסית מתחיל.
התחלתי לסחור לפני כ- 6 שנים אבל בלי באמת לדעת יותר מדי, ולכן לפעמים הרווחתי ולפעמים הפסדתי. לא משמעותי יותר מדי.
בשנה האחרונה התחלתי ללמוד מעט ניתוח טכני בצורה שטחית למדי (קראתי חלק מהספר Technical Analisys של John Murphy), ולאחר מכן העמקתי בניתוח ערך (קראתי את הספר "חוק מספר 1", וכעת אני מתחיל לקרוא את "המשקיע הנבון"). התחלתי לנתח דוחות כספיים של חברות שונות בבורסה דרך תוכנה שנקראת "סופר אנליסט". מכיוון שהיה לי רקע בסיסי במסחר בשוק ההון, היה לי קל יותר להיכנס לעניינים והתקדמתי יחסית מהר.

אני לא יודע מי מכם קרא את "חוק מספר 1", אבל קשה מאוד למצוא מניות שמתאימות לכללים בספר. עד שאני מוצר חברה ש"צומחת" בצורה יחסית קבועה, היא נמכרת במחיר גבוהה מדי לפי החישובים בספר.

אני מרגיש די תקוע, וגם לאחר שעברתי על דוחות של למעלה מ- 100 חברות שונות, לא מצאתי כמעט חברות העומדות בקריטריונים הנ"ל. לכן אני מחפש כרגע לשדרג את עצמי בתחום ניתוח הערך ואינני יודע כיצד.

מישהו יכול בבקשה להכווין אותי מעט? ספרים? כתבות? קורסים?

תודה מראש על העזרה!

לגבי ניתוח טכני יש אתר בסיסי שייתן לך רקע

בהנחה שאין לך בעיה עם השפה האנגלית אז תציץ פה:
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school

לגבי עוד אתרים בעולם הטכני שווה לנסות את הקישור הבא:
http://www.portan.co.il/economy/funds.asp

לגבי דוחות ופונד, אז אין מה לעשות והשווקים עלו חזק מאוד והניירות כבר לא זולים כמו בעבר ולכן כל עוד לא יגיע תיקון משמעותי מציאת ניירות "זולים" הופכת למשימה מורכבת, כשזה המצב עדיף להקטין פוזיציות או ללכת על מדדים.

Daburon

New member
אתה בעצם אומר שכרגע המחירים כביכול יקרים?

כלומר ב- 2008 למשל יכלתי למצוא מניות במחירים "טובים"?
איך המדדים פותרים את הבעיה הזו?

כן, גם ב-2008 וגם ב-2013 היו מניות מאוד זולות

אבל המדדים והמניות בתוכן עשו מהלכים עצומים והן כיום בהחלט לא זולות וזה תמרור אזהרה די רציני, עכשיו השאלה מה יהיה הטריגר לתיקון בשווקים, סייקל כזה מגיע כל שבע שנים וכשיבוא הבא תהיה הזדמנות עצומה לעשות כסף ובכמויות.

Daburon

New member
קודם כל תודה על התשובות אורן..

בתשובה הראשונה שלך אמרת שבעקבות עליית המחירים והקושי במציאת מניות "זולות", עדיף ללכת על מדדים. מדוע?

אה, עכשיו הבנתי

כי במדדים יותר קל לשלוט והסחירות בתעודות הסל גבוה יותר, השוק עדיין לונג חזק אבל המניות כבר לא זולות לכן עדיף ללכת לונג מדד כרגע על פני מניות בודדות.

למעלה