התייעצות מומולדת לבן

התייעצות מומולדת לבן

למרות שזה פורום הורים לילדים בביה"ס היסודי אני פשוט מכירה יותר את הפורום הזה מאשר את הורים למתבגרים אז אני מתייעצת פה.
הבן שלי עוד כמה ימים בן 16. הוא מחכה ליומולדת שלו כמו למשיח. מכיוון שאין לו חבר טוב והוא גם לא בקליקה (חבורה) כמו רוב בני גילו, אני לא כל כך בטוחה שיפתיעו אותו במסיבה או יציאה. שנה שעברה היה חבר ש"הוציא" אותו ועוד 2 ילדים לבית קפה, אבל הוא לא ממש בקשר טוב איתו כמו בשנה שעברה. אז חשבתי לעשות לו משהו נחמד. כמו שאמרתי, אין לו חבורה. יש לו חברים מפה ומשם, ולא לכולם יש קשר ממש זה עם זה (כלומר, יש מבין חבריו כאלה שאין להם קשר חברי וגם לא ידידותי עם אחרים), וזה יכול להוות בעיה, כי זה כבר לא אירוע המוני/שכבתי כמו בר מצווה.
הוא לא יודע מה הוא רוצה לעשות ואני חושבת לעצמי מה יהיה אפשר לעשות עם כמות לא גדולה של ילדים שהוא יבחר (הוא כבר יודע את מי). מעדיפה לא בבית שלנו, לא בגלל הבלאגן, אלא כי אני לא יודעת מה אפשר לעשות כדי שתהיה אינטרקציה בין המוזמנים. הרעיון היחיד שחשבתי עליו הוא לעשות "על האש". אפשר להיפגש במסעדה או באולינג, אבל החשש שלי ושלו שלא יגיעו מספיק וכמו שאמרתי, אין לכולם חיבור עם כולם.
אני יודעת שהוא ילד גדול והוא אמור להיות המחליט הבלעדי, אבל זה ילד שלא קל לו חברתית וצריך הכוונה.
רעיונות? או אולי "לרדת" מזה ולקוות שמישהו יעשה לו משהו?

אגוזים1

New member
אולי לצאת עם כמה חברים לסרט?

ולפני זה לשבת לאכול פיצה או משהו כזה.
זה משהו שאפשר לעשות גם עם מספר מאוד מצומצם של חברים.

חני בו

New member
תהיי ריאלית

את לא יכולה לקוות שמישהו בכלל זוכר את היום הולדת שלו וגם אם כן-ירצה לעשות לו משהו. לפי התיאור שלך, הוא לא מסמר המסיבה.
אני באופן אישי הייתי חושבת לחגוג לו בחוג המשפחה וזהו, ולקנות לו מתנה שהוא יבקש.
לא בונה על חברים.

valeta1

New member
אני הייתי חוגגת לו בשמחה עם המשפחה. מקפידה על

משהו שהוא מאוד יאהב או יעריך (כי הוא מחכה מאוד לגיל הזה), אבל לא בטוח שהייתי עורכת אירוע לחברים. נראה לי שאם הוא יקבל משהו שווה מהמשפחה (נסיעה? טיול אתגרי? מימון למשהו שחשוב לו?) אז זה יפצה על חלק מהציפייה.
לחילופין - אולי לקחת איזה מדריך שיעשה לחבורה הזו משהו מפעיל כמו נגיד - טיול? מעין "גיבושון" כזה, שמפיל את החומות במהלך הפעילות.

ויקה1222

New member
הייתי חוגגת עם המשפחה

במסעדה שהוא אוהב או אולי עושה לו הפתעה משפחתית (למשל כולם נוסעים לאילת או משהו בסגנון).
לגבי החברים, הבן האמצעי שלי היה במסיבה של חבר בVIP של סינמה סיטי. הוא חזר נלהב, השילוב של האוכל והסרט היה ממש מוצלח. אני יודעת שהיו יחסית מעט ילדים (משפחה וכארבעה חברים) וזה עדיין היה מאוד נחמד, אז אולי כדאי לבדוק. במצב כזה יש לכולם מה לעשות וגם אם אין לכולם חיבור עם כולם, זה פחות בולט.
נסי להזמין גם בני משפחה צעירים, בני דודים וכך תהיה אווירה עליזה גם אם יגיעו מעט חברים.

אור2221

New member
בגילאים האלו לא בהכרח עושים "יום הולדת"

בטח אם אין שותפים טבעיים.
מקסימום, הולכים לסרט עם כמה חברים, וזה מספיק.
&nbsp
אפשר להציע את זה כרעיון, או להזמין כמה חברים אליו לסרט, ופיצות עליכם.
&nbsp
&nbsp

Sugar Magnolia

New member
זה אולי לא הכי "נעים" אבל אני הייתי "משחדת" את החברים

עם סרט בסינמה סיטי (יש אולם VIP לקבוצות קטנות).
אבל כמובן שזה כולל עלויות לא קטנות והסעות ובלאגנים...
&nbsp
אבל כן, בילוי שווה וחינמי בהחלט ימשוך את הנערים לחגוג איתו.

חני בו

New member
נשמע נורא בעיני

לשחד ילד שיבוא ליום הולדת של הבן שלי? אתה לא רוצה? אל תבוא. בכוח להכריח מישהו להיות חבר של הילד שלי?

Sugar Magnolia

New member
תראי, אם המטרה שלה היא לשמח את הבן

לפעמים המטרה מקדשת את האמצעים.
לא מצב אידיאלי וכמובן שעדיף שהחברים יבואו מרצונם החופשי, אבל אם זה היה המצב היא לא הייתה באה להתייעץ פה.

חני בו

New member
איני מסכימה עם זה

כתבתי מה אני חושבת הדבר הנכון לעשות.
&nbsp

שקדיייה

New member
אבל זה לא ילדים. זה נערים, על גבול הגברים. זה פשוט יהיה מביך

זה לא ילדים בני 6, שאפשר לשחד קצת, הם יבואו, יהנו מהשוחד, הכל יהיה באוירה נחמדה וכייפית כזו, ואחרינו המבול...

זה אנשים בני 16, אם משחדים אותם והם באים- הם מנצלים. ויש לזה ריח רע שלא יאפשר לאף צד להנות באמת.

האמת העצובה היא שיש גילאים שבהם אמא'לה כבר לא יכולה להנדס את המציאות בשביל הילדים שלה, וכל מה שנשאר זה להעניק ולעטוף במסגרת שבה היא כן יכולה להשפיע- וזה בתוך המשפחה והבית.

אגוזים1

New member
אבל את יוצאת מתוך הנחה

שלא אוהבים אותו ולא ירצו לבוא ויבוא רק בשביל לנצל את המצב. זה לא נשמע כך לפי התאור של האמא. להיפך. נשמע שיש לו כמה חברים שכנראה ישמחו לבוא. רק צריך למצוא משהו שיהיה נחמד גם עם מספר מועט של אנשים וגם אם אין הרבה קשר בין שאר החברים.
&nbsp
לפי מה שאני הבנתי הרעיון הוא לעזור לילד להרים מין מסיבונת קטנה. אבל בשביל זה הוא צריך עזרה/תמיכה של אמא שלו (במציאת רעיון מתאים, בביצוע וכו׳).
&nbsp

שקדיייה

New member
זו באמת ההנחה שלי מתוך הדברים..

היא כתבה איפשהו שהיא חוששת שהם לא ירצו בכלל לבוא, לא?
אם אני טועה, ויש חברים שרוצים וזו רק דחיפה קטנה בארגון, זה באמת משהו אחר לגמרי....

אגוזים1

New member
לא ראיתי שהיא כתבה משהו כזה...

החשש היה שלא יארגנו לו משהו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אגוזים1

New member
מה הקשר ל״משחדת״?

אם מזמינים למסיבת יום הולדת מספר חברים לסרט, ברור שהעלויות (סרט/כיבוד) הן עליך.
&nbsp
אגב, ה- VIP אכן יותר יקר אבל אם אני לא טועה זה כולל כיבוד כך שאולי בסופו של דבר העלויות יוצאות דומות.
&nbsp

זה לא ילד שמבודד חברתית או מוחרם, ממש לא

אני רואה ושומעת ויודעת שיש הרבה ילדים בגילו שעושים להם מסיבות הפתעה או מזמינים אותם לבילוי ואני לא חושבת שפה זה יקרה (למרות שבשנה הקודמת זה קרה, אבל אז היה לו חבר קרוב), ואני רוצה לעשות לו משהו (וגם הוא היה רוצה, כמובן שדיברתי איתו אבל פשו אין לי רעיון שהוא יחסית לא יקרו ומתאים לגיל). אני ממש לא הולכת לשחד אף אחד וגם לא לפנות ישירות אלא נותנת לו אפציה להחליט וגם לו אין רעיון.

פריZמה

New member
אם אכן יש חברים שישמחו לבוא והבעיה היא רק שמישהו לא ירים

אירוע ( אני תוהה - עד היום כל שנה חבר ערך לו מסיבת הפתעה? וואוו)
אז באולינג נשמע יופי של רעיון.
שהבחור יאמר לחברים שנפגשים בבאולינג בשעה מסויימת, תזמינו כמה מסלולים שצריך וקצת כיבוד ויש לך גם פעילות מגבשת וגם אפשרות לאינטראקציה חופשית בינהם.
ומזל טוב לגיל 16!

Ani15

New member
רק לשים דברים בפרופורציות

יש לא מעט ילדים בשכבה שלו שלא עושים להם מסיבות הפתעה ולא מזמינים אותם לבילוי לכבוד יום ההולדת, את פשוט לא שומעת עליהם. אצלנו ב"אחוות החנונים" כל ילד חוגג לעצמו, אף פעם הם לא ארגנו אחד לשני.
תתפלאי לגלות שסרט+פופקורן/ באולינג+פיצה/ פיינטבול בכרמים/ טיול סוסים בכרמים עולים מחירים דומים.

למעלה