התייעצות

hadar146

New member
התייעצות

אני לומדת נהיגה בגיר אוטומט.עשיתי כבר 36 שיעורים שמתוכם 9 על גיר רגיל,הילוכים והשאר על גיר אוטומט-לא משנה הסיבה. השאלה והבעיה שלי זה שאני עדיין לא מרגישה בטוחה בכביש,אני יודעת מה צריך לעשות בפניות,בחנייה,אבל אני עדיין לא זריזה מספיק ולא שמה לב מספיק למה שקורה סביבי בכביש לפי דעתה של מותי לנהיגה. כבר עשיתי מבחן טסט פנימי אחד שלא הצלחתי בו.בגלל שעשיתי אותו יותר כדי להוכיח למורה שאני יכולה ומוכנה לטסט=הסתבר שלא.אני ממשיכה ללמוד עם אותה מורה לנהיגה,למרות שרציתי להחליף ומקווה לטוב. השאלה איךל אפשר להחזיר לעצמי את הבטחון שהיה לי עד שעשיתי את הטסט הפנימי שהייתי בטוחה שאני נוהגת מעולה והסתבר שאני גרועה.הרי אני יודעת חוקים וכללים של נהיגה נכונה,אבל מה שהורס לי זה חוסר בטחון בעצמי ויכולת שלי לממש את הידע על פרקטיקה בכביש.מה לעשות?

הדר יקירתי שימי לב לדעתי את צריכה להיות שמחה

שיש לך מורה לנהיגה איכפתית בניגוד לרבים ממורי נהיגה שמטרתם להרוויח כסף ,אותם מורי נהיגה משתדלים לתת כמה שפחות שיעורים וזאת משום הפחד פן התלמיד יעבור למורה אחר שיגישו לטסט בפחות שיעורים ,ומכאן כמובן עלות שיעורי הנהיגה תיפחת . ובכן הדר שיטת לימודי הנהיגה בישראל הם אסוניים ,אני לא רוצה להלאות אותך עכשיו כיצד משנים זאת כבר כתבתי פה בחודש אוגוסט ,ואם בא לך תכנסי לדף שם ותלמדי ואולי תביני מזווית אחרת את נושא לימוד הנהיגה . ולעצם בעייתך ,למזלך כאמור נפלת בידי מורת נהיגה איכפתית שלא רק העניין הכספי בראשה ,אלא על פניו נראה שהיא רוצה שתהי נהגת טובה ,ולכן הרגשתך שאת לא מספיק בטוחה בכביש היא לא רק הרגשתך ,אלא הרגשת רבים מהתלמידים ,אלא שהרצון לקבל רשיון נהיגה מהיר מסיח אותם מהבעייה של הרגשתך שהיא הרגשתם ,כי ברור שהתשלום היקר עבור שיעורי הנהיגה משכנע אותם שהם נהגים טובים . הדר תביני ככל שתיקחי יותר שיעורי נהיגה ,הרגשתך תשתפר ולבד תרגישי יותר ביטחון ,ההבחנה של מורת הנהיגה שלך היא נכונה הדר תמשיכי עם מורת הנהיגה שלך ,למענך ובטיחותך תקחי כמה שיותר שיעורים וכך לאט לאט מבלי משים תרגישי מוכנה מה שכן ,גם את עצמך יודעת היכן חוסר הביטחון שלך הוא יותר משמעותי ,תרשי לי לנחש כי למשל פעולות כמו חנייה לאחור או פניות וכו יותר קל לך ,הטענה שלי היא שהחלק הבעייתי ביותר בנהיגה ,הוא ההשתלבות בתנועה כאשר מימין ומשמאל לך בתוספת של הולכי רגל שחוצים היכן שלא צריך ועוד המון אלמנטים שלא הזכירם פה דורשים ממך עירנות ,ובעיקבות העירנות תגובות למצבים השונים והמשתנים בשניות לפעמים ,ואני מבין את כוונת המורה לגבי הזריזות ,היא לא מתכוונת לזריזות טכנית ,אלא לזריזות מחשבתית כלומר את צריכה לצפות מצבים שעלולים לקרות לך תוך כדי הנהיגה ולען על מנת להגיע לנסיון הזה את זקוקה לתירגולים ולעוד שיעורים על מנת שתחווי כמה שיותר בעיות בכביש ,ואז הנסיון שתירכשי בתגובותייך למצבים המישתנים ,או אז תקבלי את השקט והביטחון ,ואז גם המחשבה שלך תהיה יותר מהירה והפקודות שתקבלי ממוחך יבוצעו ביתר זריזות. הדר נסיתי בכוחי הדל לתת לך קצת ממה שדרוש לך לקבל רשיון נהיגה ,ולא רק רשיון נהיגה, אלא שתהי נהגת יותר טובה מנהגים שנתונים בידי המתקראים מורי נהיגה .

דני ג

New member
איזו טעות "אסונית" ...

את כל הניתוח והמלצות ה"מלומדות" שלך אתה נותן על סמך טקסט בן כמה שורות, מבלי שפגשת את הבחורה ומבלי שראית אותה נוהגת ולו דקה אחת ? מה שאתה עושה הוא מסוכן ביותר ! מסוכן הרבה יותר מכל מורה נהיגה "אסוני" שאתה מתיימר לשנות על בסיס חוסר הידע שלך. אני חושש שאם תמשיך להמליץ המלצות מהסוג הזה, אאלץ לבקש ממנהל הפורום ו/או מערכת תפוז לחסום אותך מלכתוב. מילא שאתה הולך עם הראש לקיר אבל אל תקח אתך קורבנות נוספים. אגב, אם זו השגיאה היחידה שמצאת בטקסט שלך, אני מציע שתחזור לכיתה ג'. כנראה שהמורים שלימדו אותך בבית הספר היו "אסוניים" משום שהם עשו עבודה גרועה במיוחד ... דני.

isra533

New member
אולי תוכלי לומר

מה לפי דעתך היא נהגת מעולה ומהי נהגת גרועה? אולי אם תתני לעצמך את התשובות תביני אם את מוכנה כבר לצאת לכביש ולנהוג בצורה בטוחה. בקשר לשאלת הבטחון העצמי שלך, נהיגה היא לא רק ידע של חוקים אלה הבנת המתרחש בכביש ביחס לאותם חוקים שאת יודעת. אם תגדירי יותר במדיוק מה גורם לחוסר הבטחון שלך, באילו מצבים את חשה את חוסר הבטחון,ב אילו מצבים את לא מרגישה בטוחה. ככל שתפרט יותר אפשר יהיה להתיחס יותר לענין חוסר הבטחון.

למעלה