התיעצות
מה שימושי יותר בעיניכם?

אתי@

New member
התיעצות../images/Emo140.gif מה שימושי יותר בעיניכם?

לארוחת ערב מחר מתוכננת מנה אחרונה בצורת לב
לכבוד ט"ו באב
הכוונה היתה לעשות את הקינוח ברינגים בצורת לב, אבל כשראיתי את המחיר (31.50 ש"ח ליחידה!!!) החלטתי שאת הקינוח הספציפי הזה אני יכולה להכין גם בתבנית סיליקון בצורת לבבות. אמנם הלבבות קצת יותר קטנים מהרינג, אבל לא נורא (נאכל עוד מנה
). תבנית סיליקון אחת עולה כמו שני רינגים
ולשאלתי.... מה יותר שימושי בעיניכם - רינגים בצורת לב, או תבנית סיליקון עם 6 לבבות
חשוב לי לדעת מה ישמש אותי יותר, כי אם רינגים עשויים להיות יותר שימושיים אני אשקול לקנות אותם. אני לא מספיק עשירה בכדי לקנות בזול

קונרד

New member
אם מסתכלים על הטווח הארוך

אני חושבת שתבנית סיליקון יותר שימושית, שהרי תוכלי להכין את אותה מנה לשישה אנשים. קצת קשה לי לחשוב עכשיו על איזשהוא שימוש לרינג שלא ניתן לעשות עם תבנית סיליקון. אולי חוץ מפנקייקס בצורת לב....

terroir

New member
שימושי זה עניין אינדיבידואלי

לרינג יש כמה יתרונות על פני תבנית סיליקון: הרבה יותר קל לבנות ולהרכיב עוגת מוס מורכבת (שנראית טוב, עם גימור "נקי:) ברינג מאשר בתבנית סיליקון. הסיבה פשוטה: רינג יכול לשמש גם כחותכן לעוגות שמורכבות בתוכו, בעוד שתבנית סיליקון לא. מבחינת מקום במקרר או במקפיא, אפשר לדחוס הרבה יותר רינגים ביחידת שטח, בעוד שתבנית הסיליקון אינה ניתנת לדחיסה. רינגים אפשר גם להניח אחד על השני (בקומות לסירוגין), אבל אי אפשר להניח כמה תבניות סיליקון גמישות זו על זו בלי שתכולתן תישפך או תימרח. שימוש ברינגים מאפשר סוגים מסויימים של גימור מתוחכם ומקצועי, שלא ניתן להשיג אם משתמשים בתבניות סיליקון. ברינג אפשר להכין מאפים שלא ניתן להכין בתבנית סיליקון (עוגת שוקולד עם מילוי נוזלי, למשל, שתתפרק ברגע שננסה לשחרר אותה מהסיליקון בעודנה חמה). כשמבינים את היתרונות, מבינים גם למה לוקחים יותר כסף על הרינגים. השאלה היא, אם יש בדעתך לעשות שימוש ביתרונות האלו. אם לא - חבל על הכסף. לכי על סיליקון. אם כן - אז רינגים הם פתרון חיוני בשבילך.

אתי@

New member
תודה על תשובתך, עכשיו אני יותר

מבולבלת
אני בהחלט מעונינת לעשות שימוש ביתרונות הנ"ל. למקרה הנוכחי אני צריכה לב ולא נראה לי ששוה להשקיע ברינגים בצורת לב. לכן אני חושבת שכשאוכל אשקיע ברינגים עגולים. בחנות דווקא אמרו לי שכן ניתן להוציא מוסים וקרמים מתבנית סיליקון
כנראה שרק הניסיון ייתן תשובה וודאית.

terroir

New member
לא הבהרתי את עצמי נכון

אפשר להוציא מוסים וקרמים מסיליקון בלי בעייה. יש דברים שאי אפשר - כמו עוגת שוקולד חמה...

genoise

New member
אפשר להוציא קשה להרכיב

אפשר להוציא מוסים וקרמים מסיליקון בלי בעייה. אבל קשה יותר להרכיב עוגות מוסים וקרמים בסיליקון מאשר ברינג. לא הייתי משוכנע שזה מספיק ברור לך, ולכן מצאתי צורך להבהיר שוב.

genoise

New member
כן

אם לפחות אחת מהשכבות אפויה ודורשת חיתוך מדויק לצורת התבנית.

למעלה