התלבטות בנוגע להמשך

iv1977

New member
התלבטות בנוגע להמשך

שלום לכולם\ן,
בתי, בת קרוב ל-4, לומדת כיום במעון יום שיקומי עקב עיכוב התפתחותי. היא עדיין לא הולכת בצורה עצמאית, ולמרות שיכולה להביע בקשות פשוטות כגון לטייל, לאכול, לשתות ועוד, היא עדיין לא מדברת בצורה שמתאימה לגילה אלא כמו ילדה בת שנה וחצי-שנתיים. בכל הפרמטרים היא מראה התקדמות.

אנו נמצאים כרגע בהתלבטות בנוגע לשיבוצה. הרופאה ההתפתחותית התרשמה ממנה לטובה בביקור האחרון, וללדעתה ניתן לשקול את שילובה בגן טיפולי, למרות שהבחירה הטובה ביותר עבורה תהיה גן שיקומי.
הבעיה היא שהגן השיקומי הקרוב ביותר אלינו, ושאליו המערכת מנסה כמעט לכפות עלינו (זו הרגשתנו) לשלוח את הילדה - נמצא במרחק של ארבעים דקות נסיעה. אמנם היא תהיה זכאית להסעה, אך המחשבה לשלוח אותה יום-יום לשעה וחצי של נסיעה הלוך וחזור, גם בימי החורף, מדירה שינה מעינינו ויש סיכוי סביר שנעדיף לשבץ אותה בגן טיפולי קרוב לבית, גם אם הרמה תהיה קצת יותר נמוכה מהגן השיקומי. במכלול השיקולים, נראה לנו שזו בחירה סבירה.
שאלתי היא, האם ישנם הורים שהתנסו בהתלבטות כזו בעבר - כלומר בבחירה בין גן טיפולי לשיקומי, ויכולים לחוות את דעתם בנוגע לבחירה.
כמו כן, האם ניתן לדרוש מהעירייה לשבצה ללפי בקשתנו בעיר מגורנו, ולא לפי מה שועדת ההשמה מחליטה? אני מציין שוב כי הרופאה ההתפתחותית לא שללה גן טיפולי.

תודה

לגן ולכיתת תקשורת בתוך העיר

הילדים שלי נוסעים מרחקים כאלה.
לכי בעצמך לגן השיקומי לראות ולבדוק מה נותנים,
וכנ"ל לגן הטיפולי.
תבדקי ותחליטי.
אם היא עדיין לא הולכת היא מן הסתם צריכה פיזיוטרפיה אינטנסיבית.
בגן הטיפולי תבדקי אם בכלל יש וכמה.

iv1977

New member
התרשמות

היי,
היינו בגן השיקומי. התרשמנו לטובה.
לגן הטיפולי -ממש מונעים מאיתנו להגיע. בררנו אם ניתן להגיע להתרשמות לפני שמקבלים החלטה, ונאמר לי שיש צורך באישור של העירייה - מה שלא ניתן חרף בקשותיי. זה מה שכתבתי קודם - כאילו המערכת מנסה לגרום לנו בכח לרשום אותה לגן השיקומי.
אבל בנוגע לעניין: כיצד הילדים שלך מתמודדים עם נסיחעה יומיומית כזו?

TikvaBonneh

New member
נסיעה

עבור הבן שלי ההסעה היא זמן חברתי. הוא משוחח עם שאר הילדים, מחלק כיבוד, טועם משלהם. ... פעם באתי לקחת אותו והוא לא הסכים לעלות על האוטו, יותר כיף לו בהסעה. הוא לא מסכים לשום סידור אחר.

הקטנה ישנה בהסעה חזור

לבן ההסעה לבית הספר קשה כי עושה המון סיבובים לאסוף המון ילדים להרבה בתי ספר שונים. מסתובבים בערך שעה והיו תקופות שזה גרם לו להקאות.
עדיין שווה את זה-אני מניחה שגם לדעתו.

3מרגו

New member
אני לא ידעתי שבני היה נרדם בבוקר

עד שלא שכחו אותו איזה יום ולא הורידו בבית הספר.
החזירו חזרה בהסעה וכמעט נעלו ברכב.מזלנו שזה רק 5 בכיתה ולא 40 אז התחילו לברר למה לא הגיע.
ולי סיפרו רק אחרי שמצאו אותו.
אני בפירוש רוצה אותו במסגרת מול הבית.

TikvaBonneh

New member
בקשות שיבוץ

השיבוץ נעשה לא ע"י העיריה אלא ע"י השפ"ח. את בהחלט יכולה לפנות ישירות אל הפסיכולוגית של השפ"ח ולנמק מדוע את רוצה גן מסויים ולא אחר. אני שיניתי ככה שיבוץ לבן שלי.

עם כל הבאסה-הייתי שולחת לגן היותר מקצועי גם אם הוא מרוחק

יותר בהרבה.
לדעתי חשוב לבחור לפי יכולת הגן לקדם את הילדה שלכם.
הבן שלי נוסע כבר שלוש שנים שעה לכל כיוון-באותה עיר. נדיר שהוא מתלונן על ההסעה. זו השגרה שלו וזה מה שהוא מכיר.
מה שכן-חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק שהיא לא תהיה בהסעה מעל שעה-כי זה החוק.
העירייה מנסה לחסוך ואוספת מלא ילדים ואז ההסעה מתארכת. צריך לעשות מעקב קפדני ולדרוש הסעה עם זמן נסיעה סביר. אם מתעקשים אז בסוף זה מסתדר-שנה שעברה הגענו למצב של מונית כמעט פרוית כי סיקבנו שיעשה סיבובים. וזה על חשבון העירייה.

שוב-בעיניי השיקול הקריטי הוא יכולת המסגרת לקדם את הילדה. ואם התרקמת לטובה מהדן השיקומי-לדעתי זה אחלה.
בהצלחה!

3מרגו

New member
אני נגד הסעות.לא משנה לאן ולמה

במיחד עם יציאה מהבית לפני 7.
חבל שויתרתי בזמנו.

למעלה