התמזל מזלי

ruller1234567

New member
תפנימו את זה.

לברון ווייד וקובי הם אלו שילכו אליהם הכדורים ברגעי ההכרעה. קובי, כי הוא יודע לקלוע כמעט מכל מצב, אז כן יש לו החטאות מידי פעם ברגעים חשובים, אבל הוא קולע את קליעות הקלאץ' הרבה יותר טוב מכל אחד אחר. לברון פיזי וגם מאוד אתלטי ובגלל זה הוא יכול להכניס את הכדור לסל בכל דרך שהוא רוצה. היתרון הזה ימשוך אליו כדורים ברגעי ההכרעה, משו שהוא יודע לקלוע הרבה יותר טוב מכל אחד אחר (אהמ מספר 5 מול דטרויט, מספר 7 מול בוסטון) העניין הוא שגם הוא לא אגואיסט ולכן אם כדורים ילכו אליו הוא גם ידע מתי לוותר ולמסור לשחקן אחר כדי שיקלע ברגעי ההכרעה. ווייד נכנס לרשימה הזאת בגלל שיש לו אליפות בזכות עצמו.הוא וינר אמיתי והאתלטיות שלו תתן לו אפשרות לחדור ולעקוף כל שחקן אירופאי, אפילו המהירים בינהם.

The WizardMan

New member
קובי קולע עונשין טוב יותר מלברון , לא ?

זה גם פרמטר בקלאץ' , אפילו פרמטר חשוב מאוד.

Orenseg

New member
קובי נחנק ב4 משחקי ההדחה האחרונים מהפלייאוף

של הלייקרס (2004 נגד הפיסטונס, 2006-2007 נגד הסאנס, 2008 נגד הסלטיקס). זה מופיע מאוד ברור בסטטיסטיקה, ולכן אם הייתי ששבסקי לא הייתי נותן לו את המפתחות במשחקי נוק-אאוט (רבע גמר, חצי גמר וגמר).

KOBEMANIA

New member
THERE IS NO I IN A TEAM

אתה יכול להגיד שקובי לא מצא את הכוחות להפוך את המשחקי נוק אוט האלה למשחקים צמודים שיגיעו לדקות ההכרעה ויהיה לו צ'אנס לנצח אותם, אבל משחקי גארבג' טיים הם קודם כל יחסי כוחות בין קבוצה לקבוצה ורק אח"כ אשמתו של שחקן בודד. באף אחד מהמשחקי הדחה האלו לא קיבלנו אינדיקציה שקובי לא יכול לגמור משחק בשלבי הכרעה הדבר היחיד שקיבלנו הוא שקובי לא הצליח לנצח אותם עם הקבוצות שעמדו לרשותו, זה בהחלט נכנס למוח כנקודות שליליות בקריירה של קובי. כמו שאמר שרון, תירוצים ללמה לא הצליח אני יכול לספק לך עד מחר אבל תירוצים זה לא חשוב הוא לא הצליח. האם זה הופך אותו ללוזר בעיניי? ממש לא. האם אני רואה בו ווינר? בהחלט כן. האם אני חושב שיש מקום להשוואה בינו לבין מייקל לאחר הכשלונות האלה? ממש לא, זה לא תחרות בכלל, אין פה כבר דיון, זה מעולם לא התחיל אבל עכשיו זה בהחלט נגמר.

מנחם לס

New member
אבל לא תהיה "זריקה אחרונה"

כל הויכוח הוא תיאורטי כי אני לא מאמין שיגיע מצב כזה! האמריקאים יוכלו בשקט לתת את הכדור האחרון לקרלוס בוזר לזריקה מהגיהנום ל-3! אני מתנגד מאד לכל הגדרה של קובי כ-"לוזר". הוא לקח שתי אליפויות, הוא הביא את הלייקרס לגמר, הוא אחד מהשחקנים הטובים ביותר שאי-פעם שיחקו כדורסל בנבא!

KOBEMANIA

New member
מנחם, אין לי ספק שאתה מתנגד

עצם העובדה שיש לך ציפיות גבוהות מהבחור מלמדת אותי את זה. גם אני לא חושב שזה יגיע לזריקה האחרונה, ראיתי את כל משחקי האימון והשחקנים במרכזיים לא העבירו הילוך אפילו פעם אחת עד המשחק נגד רוסיה. אם ששבסקי יידע לשמור את הווארד ללא עבירות לאורך זמן זה יהיה טיול לזהב, וגם אם לא יידע לעשות זאת ארה"ב תהיה פייבוריטית להכריע את המשחק הרבה לפני מהלך אחרון. ההגנה על הפיק נ רול היא פשוט ברמה אחרת לעומת הרכבים קודמים של אליפויות קודומות.

Orenseg

New member
אבל מנחם, אתה לא עוקב/מכיר את הנבחרות האחרות!

ראית את משחקי ההכנה של ספרד? הם הביסו את רוסיה, ארגנטינה וליטא (3 מ6 הנבחרות הטובות בטורניר. ארה"ב, ספרד ויוון הן האחרות) בהפרשים שנעים בין 25 ל35, תוך שימוש ברוטציה עמוקה של 12 שחקנים והפקת היילייטס מגניבים שמקשטים את יוטיוב... היוונים בכושר נהדר, שחורציאניטיס הולך לנקנק את בוזר מתחת לסלים ודיאמנטידיס/פאפאלוקאס יחגגו עם פוסט-אפ על פול ו-וויליאמס. אם אתה עדיין חושב שמשחקי ההכנה משקפים את היכולת האמיתית של המועמדות הרציניות לזהב, יש לך טעות. לא בכל משחק האמריקאים יפרקו את הנבחרות האחרות, יחטפו כדורים כמו לחמניות טריות ויאמללו את היריבות מתחת לסל. הם יגיעו למשחקים צמודים ולדעתי גם יפסידו לפחות משחק אחד.

STEVE NASH

New member
../images/Emo45.gif ראיתי את המשחקים של ספרד

כזה כדורסל מענג מנבחרת אירופית לא ראיתי מימי חיי. כל שחקן מקבל הזדמנות, הרבה הרבה מסירות ומשחק קבוצתי, ריקי רוביו
הילד הזה משחק עם ביטחון אדיר, נותן מסירות בעין עקומה ומאחורי הגב. וזה עוד שגרבאחוסה לא כל כך בכושר.

KOBEMANIA

New member
נבחרת שלא תוביל כדור ברמה גבוהה תיכשל

לנבחרת ארה"ב היו 2 בעיות מרכזיות שמנעו ממנה לזכות בזהב בשנים האחרונות, הראשונה הייתה הגנה טעונה שיפור נגד פיק נ רול והשניה הייתה מובילי כדור לא טובים. את 2 הבעיות האלה האמריקאים מוכיחים בינתיים שהם פתרו גם כשהם לא נותנים 100% מעצמם. הם הגיעו לאליפות הזאת עם מספר רחב של שחקנים שיודע להוביל כדור. עד עכשיו הם עשו עבודה נהדרת נגד הפיק נ רול של ליטא ורוסיה, טורקיה וקנדה לא היו אינדיקציה לכלום. מהבחינה הזאת יש לארה"ב את כל הסיבות להאמין שהיא יכולה להתמודד נגד כל מכשול שיעמוד מולה ולהכניע אותו לפני הרבע האחרון. כדי להפוך את האמונה הזאת לברת ביצוע בשטח האמריקאים שינו את סגנון המשחק אליו הורלו עד לפני שנתיים וכעת משחקים כדורסל שדומה מאד לכדורסל שפיניקס משחקת, המשמעות היא שיריב שלא יוביל כדור ברמה גבוהה יצטרך לקקלוע יותר מ 100 נק' כדי שיהיה לו סיכוי אמיתי לנצח את האמריקאים במשחק רישמי. רוסיה הייתה היריבה הראשונה שהצליחה להתעלות על קודמותיה, היא הורידה את ארה"ב ל 89 נק' אבל נתקלה בהגנה מצוינת בקו הקידמי של ארה"ב שהתגבר על בעיית עבירות של לברון והווארד ועצר אותה על 68 נק' בלבד. עקבתי אחרי ספרד, יוון, ואפילו קצת ארגנטינה והכי התרשמתי מארה"ב ומשיעורי הבית המרשימים שהם הכינו בשנתיים האחרונות.

KOBEMANIA

New member
תיקונים קטנים../images/Emo10.gif

הורלו=הוגרלו לקקלוע=לקלוע קו קידמי=קו אחורי

Orenseg

New member
שוב: הפיקנ'רול של הליטאים לא היה גדול

כי שאראס פשוט לא דומה לכלום בכושר הנוכחי. המבחן האמיתי מול הפיקנ'רול הולך להיות מול יוון וספרד, שתי נבחרות עם סט רכזים גדולים שיודע להפעיל את הקבוצה בצורה אדירה. ההגנה של הרוסים היתה נהדרת אבל בלי חריאפה (ובטח כשהולדן מותש) אין להם את הכלים לקלוע יותר מ70 נקודות. רוב הבעיות שלהם בהתקפה לא נבעו מההגנה האמריקאית. איך האמריקאים משחקים כמו פיניקס? לסאנס אין סווינגמן אמיתי אבל בנויה על רכז דומיננטי, בעוד הנבחרת מפוצצת בסווינגמנים ולא מתבססת על רכז (קיד לא מתפקד, פול לא קיבל את המפתחות).

KOBEMANIA

New member
לדעתי

הרבה מזה ששאראס לא היה דומה לכלום ושהולדן היה מותש שייך לשינויים בסגל האמריקאי לעומת סגלים של אליפויות קודמות. הנבחרת מתבססת על מובילי כדור דומיננטים, בדומה מאד לסטיב נאש בפיניקס, לא חייב להיות רכז, פול,דרון,קובי,לברון כולם יכולים להוביל כדור בכל שלב במשחק. בפעמים הקודמות לא היה להם את הלוקסוס הזה. במשחק נגד רוסיה קיד לא שותף במחצית השניה ופול קיבל את הקרדיט להוביל. א. הפיק נ רול לא היה גדול ב. שאראס רע ג. הולדן מותש אתה באמת לא נותן שום קרדיט על זה לנבחרת האמריקאית אחרי שצפית במשחקים האלה? בעוד קצת יותר משבוע אני מקווה מאד לא לקרוא פה שפפאלוקאס בכושר הנוכחי לא דומה לכלום, תן קצת קרדיט לשחקנים האמריקאים, הם מפעילים לחץ על הכדור ברמה גבוהה, הם חוטפים המון, הם משחקים התקפות קצרות בכל הזדמנות (כמו פיניקס של דאנטוני העוזר מאמן) וככה הם מתישים את האירופאים ולא משאירים להם אנרגיות לחצי השני. לא קשה לראות שינוי רציני והפקת לקחים בנבחרת האמריקאית וכל זה גורם לי להאמין שהם יחזירו את ההרתעה שלהם כבר בטורניר הקרוב.

Orenseg

New member
שאראס לא דומה לכלום כבר הרבה זמן

חוץ מבמשחק נגד ארגנטינה (שכמעט הפסידה לאיראן כמה ימים קודם), עליה הוא "חגג" עם 9 נקודות, הוא אוכל הרבה קש בשאר המשחקים. לפי הקרדיט שנתת לאמריקאים על ההגנה שלהם, אפשר להגיד שגם לספרדים יש הגנה מדהימה (ממש לא נכון)... JR הולדן סיים את המשחק מותש בגלל שלרוסים יש בעיה בעמדת הרכז. זו בדיוק הסיבה שהוא התאזרח ונכנס לסגל. הולדן שיחק אתמול 37 דקות והתעייף לקראת הסוף. זה טבעי בהתחשב ברמת האינטנסיביות שהוא היה צריך לשחק מול קבוצה אתלטית כמו הנבחרת האמריקאית - אבל אל תצפה שזה יחזור על עצמו מול נבחרות עמוקות יותר, שמפעילות רוטציות של 3 רכזים גדולים ואיכותיים, כמו הספרדים (חוזה קלדרון / ריקי רוביו / ראול לופז) והיוונים (דימיטריס דיאמנטידיס / תיאו פאפאלוקאס / ניקוס זיסיס).

שאראס

שאראס כבר עשה את השיא שלו במכבי ת"א. לא נראה לי שהוא יחזור להיות אותו שאראס של מכבי.

מנחם לס

New member
לברון או קובי

גם אני הייתי נותן את הכדור האחרון לקובי או לברון. למה? כי הם שני השחקנים הטובים בעולם! ווייד קצת אחריהם. אבל אם היו שואלים אותי לברון או קובי, הייתי נותן אותו ללברון בגלל כח כניסתו האדיר!

מנחם לס

New member
נראה שמלבד נגד סין, היאנקים בביתם

ממש מוזר לראות את הסינים משתוללים עם כל תנועה אמריקאית. הם מזכירים לי את מה שקרה בברצלונה ב-1992 כשכל הדרים טים היה דבר חדש לכולם! לאמריקאים כל המשחקים יהיו משחקים ביתיים, מלבד נגד סין!

למעלה