התנדבות במחלקה ניורופסיכלוגית

מצב
הנושא נעול.

lironk25

New member

היי קודם כל מזל טוב על הפורום:) אני סטודנטית לפסיכולוגיה(מתחילה את שנתי האחרונה) ואני מעוניינת להמשייך לתואר שני בבפיסכוביולגיה או בניורופסיכולוגיה שיקומית. האם ידוע לך על מחלקה שניתן להתנדב בה? תודה מראש לירון :)

בתור מי שעובדת בבי"ח

היי קודם כל מזל טוב על הפורום:) אני סטודנטית לפסיכולוגיה(מתחילה את שנתי האחרונה) ואני מעוניינת להמשייך לתואר שני בבפיסכוביולגיה או בניורופסיכולוגיה שיקומית. האם ידוע לך על מחלקה שניתן להתנדב בה? תודה מראש לירון :)
בתור מי שעובדת בבי"ח
כדאי שתדעי שאין מחלקות "נוירופסיכולוגיות" יש מחלקות נוירו-כירורגיות, ומחלקות שיקום נוירולוגי. בכולם יש גם נוירופסיכולוגים בצוות הרב מקצועי, אבל מהות המחלקה אינה 'פסיכולוגית', לכן לא יכנו אותה ככזו. יש מקום להתנדב במחלקות - השאלה היא במה. מה את רוצה לעשות בהתנדבות? הרעיון הוא שמתנדב שמגיע למחלקה, מביא איזה ערך מוסף ומוריד עומס עבודה לצוות באופן כלשהו. הרי לא יתנו לך מטופלים, ולא יתנו לך הדרכה - לזה תצטרכי לחכות בתהליך ההכשרה שלך. קרוב לודאי שיהיה עליך להיות עצמאית בשטח ולא להפריע - כלומר לעשות את שלך, ולא להעמיס עבודות הכנה, הכלה, והדרכה - על הצוות שגם ככה לא 'חייב' שתהיי שם. [ואני מאוד מקווה שאת לא לוקחת את האמירות הללו באופן אישי - אני הרי לא מכירה אותך - רק שתדעי מהצד שקולט מתנדבים: אלו שמצליחים להשתלב הם אלו שיודעים לשווק את עצמם, לבוא, לתת משהו בעל ערך, ולהשתלב בצוות באופן לא מפריע. אני מכירה גם מתנדבים רבים שעשו עבודה כל כך טובה בהתנדבות שלהם שבמשך הזמן גם קלטו אותם בתקן]. סוגי המתנדבים שקולטים בברכה הם אנשים שבאים לעזור לאדמיניסטרציה, אנשים שבאים להעביר קבוצות תוכן כמו יוגה, אמנות, הבעה - כמובן בערבון מוגבל. קחי בחשבון שלא בכל המחלקות בכלל מקיימים קבוצות. ברוב המחלקות האקוטיות מאוד קשה להרים קבוצה וצריך מיומנות גבוהה בהנחיית קבוצות כדי לקיים אותן. אני מציעה לך קודם לחשוב מה היית רוצה להציע. אין טעם לבוא למחלקה ולהגיד: "תשמעו, יש לי רצון טוב, תגידו במה אתם צריכים עזרה ואני אגיד לכם אם אני יכולה לעזור בזה או לא" אין לאף אחד זמן לשבת ולהתחיל לבדוק איתך מה את יכולה לעשות שמתאים לצרכים שלהם. השווק צריך יהיה לבוא ממך.

© RoNa

New member
התנדבות במרכז שיקומי

התנדבות במרכז שיקומי
לנפגעי נפש. אם את מאזור המרכז, את מוזמנת לפנות אלי במסרים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה