התנהלות נכונה בחניון משותף. פרוצדורלית.

שכר טרחה, דבר חוקי

שכר טרחה, ממש לא עניין של עובד מעביד ( אין שום קשר ).
התקנון המצוי לא מתיר ולא פוסל שכר לנציג וועד בית עבור עבודתו כגזבר / נציג וועד בית. התקנון שותק בעניין זה.
הדיירים באסיפה הדיירים יכולים לאשר החלטה לתת שכר הוגן לנציג כזה / גזבר. זה לא בלתי חוקי.
&nbsp
זהו התקנון המצוי-
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/286_001.htm#hed28
&nbsp
מאמר בעניין שכר טרחה לנציג וועד הבית.
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/16/ART1/739/356.html

סלח לי. אתה טועה ומטעה

ולא דיברתי על העסקה של אף אחד.

דיברתי על שכר טרחה שמותר לכל בן אדם בארץ לקבל עבור שירותיו.
אין דבר כזה עבודה חינם.... זה לא קיים.

ממש כמו חב' ניהול שגובה שכר טרחה עבור שירותיה.
ממש כמו עו"ד או יועץ מס שנותן את שירותיו לכל מי שצריך.
כמו מלצר במסעדה שבדר"כ איננו שכיר של בעלי המסעדה.
כמו סבל בשוק שעוזר לנשים עם העגלה ומרים את המצרכים שלהן הביתה.
אף אחד מהם איננו שכיר.
מותר לשלם שכר טרחה לאחד מהדיירים שנותן שירותים לכלל הדיירים.
הטעות שלך, שאתה לא מבדיל בין שכר טרחה לבין שכר חודשי שנותנים לשכיר.
זה שני דברים שונים לגמרי.

זה אתה שכותב שטויות !

ובשביל זה גם חסמו אותך בפורום.
ואתה גם חוצפן קטן.

אין שום מניעה חוקית לקבל שכר טרחה עבור טרחה מכל סוג.
מי שטורח, מגיע לו שכר טרחה חד פעמי או חד פעמי מתחדש או רב פעמי.
אין זה משנה אם יש לו חשבונית או לא.
אין זה משנה אם הוא ישראלי, או זר.
אין זה משנה אם הוא מבוטח או לא.
אין זה משנה אם הוא משלם מס הכנסה או מעלים מסים מכל סוג.
אין זה משנה אם יש לו "תיק חשבוניות" או שאין לו תיק כזה.
הדבר היחידי שמשנה, ששירותיו לא נאסרו בחוק במפורש !

מי שנותן את שירותיו, או מקבל על עצמו אחריות אישית מכל סוג, מגיע לו שכר טרחה.

שכר טרחה גם לא חייב להיות במזומן.
אפשר למשל לקזז לנציג הוועד את חובות הוועד שלו, לתת לו הנחת קיזוז בתמורה לשירותים שלו.

שמע, אני לא אשם בזה שאתה בור ושחיית במערה עד עכשיו.
זו אשמתך האישית.
ואתה עושה מעצמך צחוק.

מסים - לא קשור לדיירים

אם נציג וועד בית גורף לכיסו הכנסות ומדווח למס הכנסה, או מעלים הכנסות ממס הכנסה, זה לא עניינם של הדיירים, ולא באחריות הדיירים.
מס הכנסה ומסים אחרים, זו חובה אישית.
מכל מקום, זה לא יחסי שכיר-מעסיק.

זה גם לא צריך לעניין את הדיירים אם נציג הוועד משלם מסים אישיים או לא. זה לא עניינם בכלל.
מה שצריך לעניין את הדיירים זה שנציג הוועד יפעל באחריות, בשקדנות, וגם שיקבל כמה גרושים כדי שלא ירגיש שהוא טורח בחינם ולא מקבל שום תמורה.

אין דבר כזה לעבוד חינם...
עבודה או טרחה, עולים כסף.

לא יכול לחזור על דברים קודמים....

אני גם לא יכול להתמודד עם טיעונים של "אתה טועה וזהו" ללא שום סימוכין.
&nbsp
אין שום מניעה חוקית לשלם שכ"ט לנציג וועד כשהוא באמת טורח.
זה לא משכורת ולא כלום, והוא לא שכיר, אפילו לא בדוחק.
חוץ מזה, התקנון המצוי מדבר במפורש על מתן שכר לנציג וועד הבית, שכר שייקבע לו המפקח על בתים משותפים. וזה כבר לא המצאה שלי.
הדיבור על שכר לנציגות וועד הבית מופיע יותר מפעם אחת.
&nbsp
עיין בתקנון המצוי לבניין משותף.
&nbsp
חובותיו של נציג הוועד כלפי הרשויות ( מסים וכו' ) , לא רלוונטי לנושא חוקיות השכ"ט.
מדובר בתשלום חוקי לחלוטין.

נציג הוועד חייב לפרט לגבי הוצאות הוועד

ולהציג חשבוניות בכל עניין שעבורו יש חשבונית.
רק שלא תמיד יש חשבוניות.... לא תמיד.
גם שכ"ט עבור נציג הוועד, איננו חייב בחשבונית מכל סוג ( עד כמה שידוע לי ).

דבריה של מבקרת שאסור לדיירים לשלם בכפוף לחשבונית או משהו בנוסח דומה, הם טעות והטעייה.
יש המון הוצאות של הוועד ללא חשבוניות.
אם אין חשבונית... אז אין.

יו"ר הוועד או נציג הוועד איננו עוסק מורשה, איננו עובד בשכר ואיננו עובד בכלל.
הוא לא חייב לתת חשבונית על השכ"ט שהוא גובה או מקזז.
יתכן שחלה עליו חובת פירוט בפני הדיירים על כך שהוא קיבל או קיזז או השכ"ט מדמי הוועד בית. זה לא אותו הדבר...

שמע, אם היית אומר שתשלום שכ"ט לנציג הוועד זה לא רגיל, לא מקובל וכו', הייתי מסכים איתך.
במקום זה אתה יורה חצים לכל מיני כיוונים, ולא ברור לי מה אתה טוען בכלל.
אין שום פסול בשכ"ט לנציג וועד בית, בכל סכום, בתנאי שהסכום מוסכם.

פססס, קרמר

גם אני הייתי חוסם אותך, ומבטל את האפשרות לתגובות של אורחים.
אבל שיהיה רק בינינו... פסס

סתם מבקרת

Active member
מצטערת אבל קרמר בהחלט צודק במקרה הזה ואתה טועה. ועד בית

אסור לו לשלם לאף אחד שלא תמורת קבלות (לעוסק מורשה) או כשכר ודיווח לבט"ל במקביל. ועד שלא פועל כך לוקח על עצמו סיכון ועלול למצוא עצמו בבעיה רצינית במקרה וקורה משהו לעובד/יועץ/מי שטורח או איך שתכנה זאת.
וזה קשור בהחלט לדיירים כי מן הסתם, כשהוועד ידרש לשלם דמי נזיקין הוא יבוא לדרוש את הכסף מהדיירים.
יש חוקים במדינה וצריך לקיים אותם אם לא רוצים להסתבך.

סתם מבקרת

Active member
אתה, כרגיל ולא רק בפורום הזה, מראה חוסר בהבנת הנקרא וחוסר

יכולת לקבל דעות של אחרים שאולי מתמצאים טוב יותר ממך בעניינים. אני בטוחה שמעולם לא היית בועד בית ומעולם לא ניהלת את תשלומי הועד.
"דבריה של מבקרת שאסור לדיירים לשלם בכפוף לחשבונית או משהו בנוסח דומה" איפה כתבתי דבר כזה? כתבתי שדווקא צריך לשלם בכפוף לחשבונית. לא רק צריך אלא גם חובה.
אני מבינה שאותך החוקים לא מעניינים אבל הם עשויים לעניין אחרים ולכן כדאי שלא תטעה את הציבור ולא תתן עצות אחיתופל.
אין המון הוצאות של הועד ללא חשבונית. אם דייר יבקש לבדוק את החשבונות ולא ימצא חשבונית הוא יכול בהחלט להגיש תלונה נגד הועד אצל המפקח על בתים משותפים.
כסף ציבורי חייב להתנהל בשקיפות עם קבלות על הוצאות והכנסות.
חוץ מזה, כדאי שתפנים שלא כל בניין מתנהל לפי התקנון המצוי. יש בניינים שקבעו לעצמם את התקנון הרצוי להם באסיפת דיירים, כחוק, והוא מופקד אצל המפקח על בתים משותפים ומחייב.

Onkatz

New member
התנהלות נכונה בחניון משותף. פרוצדורלית.

שלום לעוסקים בקודש.
אנחנו מספר בניינים חדשים, זהים, אשר חולקים יחד חניון משותף. החניון מחובר למונה חשמל יחיד. בנוסף, כל בניין מתנהל עצמאית עם וועד משלו וחשבון בנק משלו. רצינו לדעת כיצד עלינו לשלם את חשבון החשמל המשותף וכן הוצאות נוספות שמשותפות לחניון.
1) האם יש דרך לפתוח חשבון בנק ל"וועד מרכזי" שינהל תשלומים והוצאות של תחזוקת החניון והחשמל בחניון? אם כן, מה עלינו לעשות על מנת לפתוח חשבון כזה?
2) האם יש דרך לפצל את חשבון החשמל אוטמטית לכל בניין (לא לדייר), דבר אשר יפתור את הבעיה? במידה וכן, האם מספיקה חתימה של ראשי הוועד בכל בניין.
3) האם יש אפשרות אחרת שבה ניתן לנהל את התשלומים השוטפים של החניון ללא שימוש בחברת ניהול?

אשמח ללמוד ממך יותר

אבל אני באמת לא מבין על מה את מסתמכת כשאת אומרת את דברייך בפסקנות כזאת.
אין שום איסור על תשלום דמי ניהול או שכ"ט לנציג של וועד הבית.

חובותיו של נציג וועד הבית כלפי הדיירים, או כלפי כל רשות, זה כבר עניין אחר לחלוטין ואני לא יכול להיכנס לזה.
זה לא נכון שהדיירים חייבים לקבל חשבונית עבור כל תשלום ותשלום. זה פשוט לא נכון ( ואם זה נכון אשמח לקבל סימוכין ).
יתכן שנציג הוועד חייב לספק חשבוניות, אבל לדיירים אין שום זכות לקבל חשבוניות כאלה. יחי ההבדל....

אני לא מתייחס לחובותיו של נציג הוועד כלפי הדיירים או צד שלישי. אבל שוב, דברייך לגבי זכאות הדיירים או חובת הדיירים לקבל העתק מכל פעולת תשלום מכל סוג, אינם נכונים עד כמה שידוע לי. ואם אני טועה, אשמח לקבל סימוכין.
נציג וועד הבית איננו שכיר ואיננו עצמאי ואיננו עובד.

זה לא הוגן שאני מנמק כל קביעה שלי בקישורים למאמרים ופורומים של עו"ד וקישורים לחוקים ותקנונים. ואילו את גב' מבקרת, אינך נותנת שום קישור חיצוני אלא מסתמכת אך ורק על חכמת לבך.
אני כבר קישרתי למאמרים של עו"ד שמדברים במפורש של שכ"ט לנציג וועד הבית, ואין צורך שאעשה זאת שוב.
יש פורומים שמדברים על צורך ברוב רגיל באסיפת הדיירים, ויש כאלה שמדברים על צורך ברוב מיוחס כדי לגבש החלטה לגבי שכ"ט לנציג וועד הבית. אם תמצאי לי רק פורום אחד או מאמר אחד שמחזק את דברייך- שיחקת אותה.
אם לא, זו את שטועה ומטעה.

את לא רצינית....

כי את ממציאה חוקים וכללים שאינם קיימים.
אני כבר הפניתי למאמר של עו"ד בעניין שכ"ט לנציג הוועד.
שכ"ט לנציג וועד, זה דבר חוקי.
לא צריך שום חשבונית בשביל זה.

חוץ מזה, יש לפורום מנהל פורום עו"ד.
אני מצפה ממנו להתערב.

זה לא חכמה שכל פעם מישהו יגיב ויאמר לי "אתה טועה וזהו".
אם אני טועה, אני מצפה ממך שתפני לאיזה מאמר / פורום / הוראת חוק.
את לא עושה אף אחד מאלו, מפני שאת עצלה ודעתנית סתם, ללא שום מהות.
אני לעומתך, לא מתעקש שדבריי נכונים. אלא רק מבקש סימוכין ( וזהו ). סימוכין שעדיין לא הבאת.

סתם מבקרת

Active member
אני לא עובדת אצלך ולא חייבת לך סימוכין לכלום. התגובות שלי

הן לא כדי לשכנע אותך ולא ממש מיועדות לך אלא למי ששאל ולמי שקורא/יקרא את השרשור כדי שיבין מה הם החוקים ויסיק את מסקנותיו.

אם כך, אין לך מה לעשות בפורום. את צריכה בלוג

בשביל לאמר דיעות וקביעות כמו "אתה טועה וזהו" ללא סימוכין, את לא צריכה להיות בפורום משפטי או מעין משפטי.
את צריכה בלוג.
אודה לך אם לא תשרשרי אליי יותר, לפחות לא בשרשור הנוכחי.
אין לך שום דבר מעניין לאמר.
&nbsp
תודה מראש.

אפשר הכל

לא חושב שחב' החשמל מפצלת מראש את חשבון החשמל לפי דרישת וועדי הבית, אבל אני ממש לא סגור על זה. ממילא יש לכם עוד הוצ' תחזוקה על החניון שאינן מפוצלות מראש.

אם יש לכם מישהו בוועד הבית שמוכן לנהל את החניון ולדאוג לגבייה הוגנת מכל בעלי הדירות, עם חשבון בנק ייעודי עבור החניון או בלי חשבון כזה, נשמע לי הוגן שהוא יקבל שכר כלשהו עבור מילוי תפקידו. הקפדה על תשלום שכר כזה, תייתר את הצורך בחב' ניהול חיצונית.

שיהיה בהצלחה

סתם מבקרת

Active member
לא נראה לי שחברת החשמל תפצל את החשבון אבל אתם יכולים לחלק

את ההוצאות הכרוכות בחניון במספר הבניינים וכל ועד בניין יתן את חלקו לתשלום הכולל של החניון. אתם יכולים לקבוע שאת התשלומים תבצעו בסבב, כל בניין בתורו או שנציג אחד הבניינים יהיה אחראי על גביית הכסף מהועדים האחרים ויבצי את התשלום באופן קבוע.
סידור מבאס אבל תצטרכו להתמודד איתו.

למעלה