התנכלות לבני הנוער ברעננה...

itoosh2

New member
התנכלות לבני הנוער ברעננה...

שלום, ביום שלישי האחרון התקיימה מסיבת יומהולדת למישהי משכבה י' (עולה לי"א) ברעננה. המסיבה התרחשה בפארק והעניין הוא שהמסיבה התרחשה בצורה של מלחמת מים. באמצע המסיבה, קצת לפני השעה 23:00, הגיעו ביטחון והעיף אותנו מהפארק בטענה שזה לא חוקי לעשות שם מלחמת מים. אנשי הביטחון רק צעקו ולא הסבירו לנו למה מעיפים אותנו משם. ולכן היינו מוכרחים לעזוב וככה גם נגמרה המסיבה בצורה מאוד מאכזבת. אז רציתי לשאול, מה לא חוקי בזה? ביחוד אם זה לפני 23:00 בלילה, ולא ליכלכנו ולא פגענו ברכוש? מה אמורים לעשות במקרה שאיש ביטחון מעיף אותך בלי הסבר ואין לך מה לעשות מולו כי אתה רק נער? למה העירייה שכל כך לא רוצה שבני נוער יסתובבו בגנים הציבוריים ומשקיעה בהסעות ופעילויות בפארק מעיפה את בני הנוער גם מהפארק? אם כך, לאן אפשר ללכת? בתודה, איתמר ברנשטיין

itoosh2

New member
תיקון קטן

אנשי הביטחון לא הסבירו למה זה לא חוקי לעשות מלחמת מים ולא למה מעיפים אותנו. כי על זה הם ענו "זה לא חוקי."

qrst1 האחת

New member
אולי כי מים הם מצרך מבוקש ויקר ואין לבזבזו?!|

- מה...?! - חוץ ממלחמות מים אין לכם מה לעשות...?! איתמר, מים הם מצרך מאוד מבוקש ויקר ! וכן, יש איסור לבזבז אותו...! ואם עוברים על איסור זה עוברים מן הסתם על החוק... בטוחני כי אם הייתם קצת מתאמצים על תוכן מעניין (ואולי קצת יותר תרבותי...) - הייתם נהנים במסיבה - ולכל הצדדים שלום...

אבי גבע2

New member
התנכלות לבני הנוער ברעננה

שלום איתמר אנשי הבטחון בפארק נמצאים כדי להקנות לך ולחבריך תחושת בטחון . אני מבין מדברך שתגובת אנשי במקרה הנ"ל היתה מוגזמת ואת זה אבדוק ונפיק לקחים,אם זאת על תשכח שבהחלט יתכן שאם נערים זרים לך היו פועלים כנגדך ב"מלחמת מים" היית פונה לאנשי הבטחון בפארק בבקשת עזרה. תמיד לשרותך אבי גבע מנהל מחלקת הבטחון עיריית רעננה

אבי, תודה, והרשו לי להוסיף

שמלבד בזבוז המים, ההשתוללות הזו נעשית על צמחיה ובסביבת צמחיה שעלולה להינזק מעודף מים, בפארק עם ציוד ומתקנים שההשתוללות לא יפה להם, ועם פוטנציאל פגיעה בדרך אגב במי שלא שייכים למסיבה. גם אני הייתי מן הסתם מבקשת להירגע לו ראיתי זאת.

איתמר, אתה מכיר את עיקרון המידתיות?

זהו עיקרון שאומר שעלינו לעשות את מה שאנחנו עושים במידה. אני לא קובעת לך את המידה, אולם אתם חיים בסביבה חברתית שהגיבה בשלב מסויים. השלב הזה מגדיר לכם את גבולות המידתיות של השתוללות בפארק. ככה לומדים. קוראים לזה "חיברות" בשפה מקצועית. א/נשי הביטחון היו סוכני החיברות שלימדו אתכם את כללי המקום. אתה יודע, משהו חשוב שעלינו לזכור - רק גבולות וכללים ברורים מאפשרים לנו חופש פעולה. אני מזמינה אותך להתייחס לחוויה שהיתה לכם/ן כאל שיעור חברתי חשוב. תמשיכו להינות, רק תורידו הילוך בקטעים האקסטטיים. יש עוד בני נוער בפארק. זוכר את "דירה להשכיר"? את השאלה: "היפים השכנים בעיניך?"....זו השאלה שלו היינו שאלים כדברי אבי גבע את ה"שכנים" לבילוי בפארק באותו ערב, מה לדעתך הם היו עונים? אני שואלת ברצינות רבה, כמובן.

למעלה