התקנת מחלק מים מתחת לכיור (שירותי אורחים)

Shlomo0505

New member
שלום לכולם,

האם אפשר להתקין מחלק מים מתחת לכיור (רוחב ארון כ90 ס"מ)
אני מעוניין לסגור אותו בארון, וכאשר יפתחו את הארון המחלק מים יהיה פשוט מולי מתחת לסיפון.
אין לי בעיה אם תהיה חפיפה קטנה וקרבה בין הסיפון למחלק - אני לא חושב שזה יפריע בצורה ממשית לתפקוד.
כל אפשרות אחרת תיצור קופסא גדולה ומכוערת בשירותי אורחים קטנים וצרים.

תודה,
שלמה.

רשר

Well-known member
מנהל
שלום לכולם,

האם אפשר להתקין מחלק מים מתחת לכיור (רוחב ארון כ90 ס"מ)
אני מעוניין לסגור אותו בארון, וכאשר יפתחו את הארון המחלק מים יהיה פשוט מולי מתחת לסיפון.
אין לי בעיה אם תהיה חפיפה קטנה וקרבה בין הסיפון למחלק - אני לא חושב שזה יפריע בצורה ממשית לתפקוד.
כל אפשרות אחרת תיצור קופסא גדולה ומכוערת בשירותי אורחים קטנים וצרים.

תודה,
שלמה.
טכנית אין כל בעיה - מעשית מקום שכל מי שינסה לטפל בו יקלל את מי שיזם את הרעיון כי מאוד לא נוח לגישה (כבר עשיתי את הטעות וצריך שינויים שנדחים שנים בגלל הצרה),
מה קורה מצד שני של הקיר? האם אפשר להתקין את המחלק מאחור?

Shlomo0505

New member
טכנית אין כל בעיה - מעשית מקום שכל מי שינסה לטפל בו יקלל את מי שיזם את הרעיון כי מאוד לא נוח לגישה (כבר עשיתי את הטעות וצריך שינויים שנדחים שנים בגלל הצרה),
מה קורה מצד שני של הקיר? האם אפשר להתקין את המחלק מאחור?
הי רשר, תודה על תגובתך.
קשה לי להבין מדוע תהיה בעיה תפקודית. צילמתי לדוגמא את הארון מתחת לכיור השירותים שלי אני לא רואה למה יפריע אם יהיה שם מאחור מחלק מים.
בכל אופן הרעיון של לשים בקיר מאחורה הוא דווקא אופציה. בקיר מאחורה זה ארון למעילים בכניסה לבית כך שזה גם בסדר שבחלקו התחתון של ארון המעילים יהיה המחלק. השאלה מה עדיף - בתוך ארון למעילים או מתחת לכיור.

תודה,
שלמה

קבצים מצורפים

• 15989907914232766758010694319401.jpg
    15989907914232766758010694319401.jpg
    4.5 MB · צפיות: 3

רשר

Well-known member
מנהל
הי רשר, תודה על תגובתך.
קשה לי להבין מדוע תהיה בעיה תפקודית. צילמתי לדוגמא את הארון מתחת לכיור השירותים שלי אני לא רואה למה יפריע אם יהיה שם מאחור מחלק מים.
בכל אופן הרעיון של לשים בקיר מאחורה הוא דווקא אופציה. בקיר מאחורה זה ארון למעילים בכניסה לבית כך שזה גם בסדר שבחלקו התחתון של ארון המעילים יהיה המחלק. השאלה מה עדיף - בתוך ארון למעילים או מתחת לכיור.

תודה,
שלמה
אם אין לך כוונה לגעת בזה אי פעם גם לא תהיה לך כל בעיה,
לטעמי סתם מקום גרוע לעבוד בו - שיסבול השרברב, יוסיף עוד כמה שקלים ויתגבר על הכל,

Sanchez

Member
מה הכוונה ל"מחלק מים" ?
מה בדיוק אתה רוצה לעשות ?

Shlomo0505

New member
מה הכוונה ל"מחלק מים" ?
מה בדיוק אתה רוצה לעשות ?
הי, תודה על תגובתך.
ראה תמונה מצורפת של המחלק. השאלה אם אפשר להתקין אותו בארון מתחת לכיור בשירותי אורחים.

תודה,
דלמה

קבצים מצורפים

• 9_2.jpg
    9_2.jpg
    KB 50.1 · צפיות: 4

Sanchez

Member
אההה, אתה מדבר על חנוכיה.
כדאי לשים אותה במקום נח יחסית.
נכון שבדרך כלל לא נוגעים בה שנים, אבל כשתצטרך לגעת בה, כדאי שיהיה מקום לזוז שם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בכל מקרה הטיפול ב'חנוכיות' אינו נוח במיוחד. אין כל סיבה להקשות על החיים ולמקמן בארון המקלחת. בארון המעילים תוכל לרווח קצת יותר ותוכל גם למקם את המרכזיות במרחקים שיאפשרו גישה נוחה יותר.

Sanchez

Member
היתי ממליץ לך לדרוש, שלכל קו יהיה שיבר משלו, כך שבעת הצורך תוכל לסגור את הקו הבעיתי ולא לנתק את כל הבית.
האינסטלטורים לא אוהבים את זה, מכיון שזה מחייב אותם "לבנות" את החנוכיה מאפס, אבל אתה תודה לי על זה באחד הימים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היתי ממליץ לך לדרוש, שלכל קו יהיה שיבר משלו, כך שבעת הצורך תוכל לסגור את הקו הבעיתי ולא לנתק את כל הבית.
האינסטלטורים לא אוהבים את זה, מכיון שזה מחייב אותם "לבנות" את החנוכיה מאפס, אבל אתה תודה לי על זה באחד הימים.

Sanchez

Member
המקוריים של גולן מגיעים ללא ברזים.
יש כל מיני קומבינות שמייבאים עם ברזים.
אבל ניתן לעשות עצמאית עם ברזים חיצוניים. כך עשו אצל חבר שלי שבונה ממש עכשיו. אם לא אשכח- אצלם לכם הערב.

בינא

Member
מטרת המרכזייה כשמה הוא לרכז את כניסת המים הקרים והמים החמים מהגג ולכן יש ברז לכל מחלק (של מים קרים ומים חמים).
התקנת ברז לכל צינור המגיע לכל נקודה, אפשרי כמובן ויש יתרון בהתקנת ברז כזה לצנרת המים הקרים והחמים המגיעות לנקודות כמו הנקודות לאסלה, לאינטרפוץ של המקלחות והאמבטיות, אך לא לנקודות שיש להן ברזי "ניל" המשמשים בעצמם ברז לפני הברז...
התקנת מרכזייה בכל ארון אפשרית, אך בתנאי שיש גישה לעבודה עם מפתח צינורות או מפתח מותאם לפתיחה וסגירת המחברים במקרה של תקלה שיכולה לקרות מייד עם מסירת המבנה וגם אחרי 20 שנה...
איכות המים והמסנן שתתקינו אחרי השעון יקבעו לכם כמה זמן יעבור עד שתאלצו לסגור ברז ואז, אם יהיה תקוע עם אבנית, בתוך הארון... הלך לכם הגב...
מה שכן, אם מזמינים אינסטלטור, זו תהיה הבעיה שלו...
התקנת מרכזיה עם ארון מרכזיה מקורי של "גולן", יכולה להיות מותקנת גם בארון כניסה/בגדים רק יש לזכור שמידות ארון גולן גדולות ממידות סטנדרט של ארונות כניסה/בגדים, אלא אם זה ארון דלתות הזזה שמרווחי החוצצים גדולים מ-40-50 ס"מ.

למעלה