וויטמין הנלחם בעייפות

וויטמין הנלחם בעייפות

שלום איזה וויטמין יכול ואמור לעזור להגברת עירנות וזרימת הדם ? וויטמין שמחזיק אותנו בעצם על מצב ON במהלך היום ? תודה

tommythecat

New member
זה לא טבעי לו לקחת קפאין

איפה ראית בטבע קוף שותה אספרסו קצר? יוסי

נכון

תשובה כאילו ... מאוד לא מקצועית .... אני די המום האמת שבפורום כזה אומרים לי "שתה קפאין" להתרעננות חחח

טוב אז בואו ננסח מחדש ...

שלום חברים , בעבר שמעתי לא מעט על מספר וויטמינים שצריכה בסדר גודל גבוה מהממוצע היומי לאדם עשויה להועיל בהגברת העירנות ביומיום. אני לא מדבר על דבר שחברת "עלית" מייצרת ושמה לי בכוס של הבוקר , לא , אלא על משהו טבעי שיש לנו בגוף. קפאין לא בדיוק נוצר לי בגוף ולא תורם לי ביומיום , מן הסתם ... (אני באמת לא מאמין שאני צריך להסביר את זה בפורום שמחזיק מעצמו ..) וסתם עוד דבר לחברי הפורום הבכירים בעיקר : התנשאות וציניות במתן תשובות כל יום (אני עוקב..) לא ממש תורמת לכם. אני בטוח שאם הייתם מתנהגים כפי שמצפים מכם- אני לא הייתי ההודעה השניה סך הכל שנפתחה פה בפורום מאז 1 בצהריים. נקודה למחשבה. לילה טוב

מבלי להיכנס לשאלה מה זה

טבעי (שלגביה אין לי שום מושג) - הדברים שגורמים לי להיות עירנית: צינק (אבץ) - אם לוקחת לפני השינה קשה לי להרדם. ממליצה על TWINLAB או בצורת אבקה שממיסים במיים (יש לי ניסיון טוב עם מינרלים בצורתם היונית). מעורר נוסף הוא ג'ינסנג שפועל עלי ממש כמו קפה אבל יותר לאט (אחרי 4 שעות בערך). אם נראה לך שהעייפות\חוסר עירנות שלך חורגת ממה שנראה לך תקין, כדאי לבדוק ברזל, B12 ועוד (למשל מחלות וויראליות לטאנטיות, אלרגיות). בעיני יש גם השפעה חיובית על העירנות לתזונה טובה ופעילות גופנית אבל זה מבוסס רק על מה שאני יודעת לגבי עצמי. בעצם, הרבה דברים משפיעים על עירנות (למשל מצברוח, עיניין במה שאתה עוסק בו, ועוד). מקווה שזה עוזר, בהצלחה ענת.

tommythecat

New member
תגיד לי, גאון

קפאין לא נוצר לך בגוף וניאצין למשל כן נוצר לך בגוף, ככה יש מאין? יוסי

Alone In Kyoto

New member
מי רוצה להיות ד"ר האוס...

נראה לי שממנו התחיל הגל הזה של הציניות המגניבה כביכול, היחס המזלזל והניכור. ואין לי נגד זה כלום- הדברים האלה לא משנים, אבל זה בטח לא מעיד על כך שמישהו יודע יותר טוב מאחרים. בכל מקרה אין צורך להעלב מזה. וכתשובה לשאלתך (האיש החדש): אני מסכימה מאוד עם ענת- מצב הרוח והעניין בתעסוקה משפיע רבות על מידת הערנות. אני לא מסכימה לגבי האבץ- אני לוקחת את זה כבר שנתיים, וזה לא תורם לי לערנות כהוא זה, זה רק עוזר מעט לנשירת שיער. פעילות גופנית- אולי זה סובייקטיבי, אבל אותי זה רק מעייף... ובכלל הכי טוב להקפיד לישון 8 שעות בלילה (אבל אני מודעת לעובדה שלא הרבה אנשים מסוגלים לזה).

אני חושבת שעיון בהיסטורית הפורום

(הזה ואחרים) יראה לך שיוסי הקדים את זמנו של האוס בהרבה. אני לא אתפלא אם הם שאבו את ההשראה מכאן.

אלי ו.

New member
לעייפות שינה

ולהגברה זמנית של זרימת הדם (או בעברית, העלאת הדופק) פעילות גופנית.

RebelRex

New member
אתה יכול לבדוק אם יש לך חסרים

תזונתיים הגורמים לעייפות (תסתכל באתר של אמנון שבקישורי הפורום) אני לא מכיר ויטמין שיכול לשפר אם אתה לא במחסור, אבל לגבי תוספי תזונה, SAMe למשל יכול לעזור לעוררות במהלך שעות היום

תפריט מאוזן ובריא וכן שתיית מים מרובה סביר

שיעשו את העבודה. בכל מקרה יש לעשות בדיקות דם ולברר מאין העייפות (אולי חסר בברזל או כל חסר תזונתי אחר).

למעלה