ווינדוס 7 מקבל לאחרונה בכרום הודעות על הפסקת שרות ב-2023

ursh

Member
יש לי ווינדוס 7 (חוקי) ,ושוקל לעבור לווינדוס 10, האם יש עדיין דרך חוקית לשדרג את לוויינדוס 10?
מדובר במחשב נייד לנובו T420 עם ווינדוס 7 פרו 1 64 BITE.
מעבד I5 CPU 2.6 GHZ
זכרון RAM 6 ג'יגה

HelpSupport

Active member
יש לי ווינדוס 7 (חוקי) ,ושוקל לעבור לווינדוס 10, האם יש עדיין דרך חוקית לשדרג את לוויינדוס 10?
מדובר במחשב נייד לנובו T420 עם ווינדוס 7 פרו 1 64 BITE.
מעבד I5 CPU 2.6 GHZ
זכרון RAM 6 ג'יגה
1. בכל מקרה רצוי לשדרג את הכונן ל-SSD.

2. ביצעתי היום שני נסיונות :
נסיון ראשון - התקנה חדשה של WIN10 עם הכנסת קוד חוקי שלי של WIN7 תוך כדי ההתקנה - לא היתה כל בעיה.
נסיון שני - התקנה חדשה של WIN7 עם הקוד שיש לי ואח"כ שידרוג ל- WIN10 - המערכת שודרגה ואוקטבה ללא בעיה.

Omnicide

Member
1. בכל מקרה רצוי לשדרג את הכונן ל-SSD.

2. ביצעתי היום שני נסיונות :
נסיון ראשון - התקנה חדשה של WIN10 עם הכנסת קוד חוקי שלי של WIN7 תוך כדי ההתקנה - לא היתה כל בעיה.
נסיון שני - התקנה חדשה של WIN7 עם הקוד שיש לי ואח"כ שידרוג ל- WIN10 - המערכת שודרגה ואוקטבה ללא בעיה.
לא רק WIN10, אפשר גם לאקטב WIN11 עם מפתחות של WIN7. וגם מפתחות של WIN8.

ursh

Member
עד כמה זה מסובך לעבור ללינוקס, ולמה הוא עדיף?

SupermanZW

Well-known member
קל מאוד, חינם, שדרוגים ועדכונים בחינם, אבטחת מידע הרבה יותר טובה מווינדוס, מצפין את ההארד דיסק שלך, הרבה פחות וירוסים מסוגלים לחדור ללינוקס.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
קל מאוד, חינם, שדרוגים ועדכונים בחינם, אבטחת מידע הרבה יותר טובה מווינדוס, מצפין את ההארד דיסק שלך, הרבה פחות וירוסים מסוגלים לחדור ללינוקס.
בשביל שמשהו יעבוד כמו שצריך, צריך לשלם עבורו...
אין ארוחות חינם, וזה אומר כאחד שהשתמש ביובונטו 16 ו-18.

רוב הזמן נח

Well-known member
בלינוקס הקטע הזה גרוע בהרבה. בחלונות כשמשתמשים בתוכנה ישנה או המערכת הפעלה ישנה, עדיין רוב הדברים עובדים ורק מקבלים הודעות או שיש דברים מעטים שלא עובדים. בלינוקס אם התקנת בטעות מערכת הפעלה ישנה יותר, אתה לא יכול לעשות איתה כלום. לא לעדכן ולא להשתמש.

SupermanZW

Well-known member
בלינוקס הקטע הזה גרוע בהרבה. בחלונות כשמשתמשים בתוכנה ישנה או המערכת הפעלה ישנה, עדיין רוב הדברים עובדים ורק מקבלים הודעות או שיש דברים מעטים שלא עובדים. בלינוקס אם התקנת בטעות מערכת הפעלה ישנה יותר, אתה לא יכול לעשות איתה כלום. לא לעדכן ולא להשתמש.
יכול הכל אם זה לינוקס מינט. אף פעם לא יקרה לך שמשהו יפסיק לעבוד.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
הוא לא עדיף, זה שמישהו אומר לך באינטרנט שמשהו עדיף על פני משהו אחר בלי שאתה תנסה באופן אישי להשתמש בו... איך נגיד את זה בלשון המעטה: "תמימות".

exprexs

Member
אם מדובר על דיסק קשיח מכאני, יתכן שהמחשב יגיב באופן איטי לחלונות 10, גם בהנחה שהכל חוקי ובעל תאימות מלאה.
דיסק מסוג SSD, איננו דרישה רשמית של חלונות 10, ובכל זאת, דיסק מכאני יגיב לא טוב למע' כזאת.

לגבי חוקיות, אני לא יודע לומר.

אפשר לנסות למשל - CHROME OS. שהיא בסדר בשביל מחשב ישן.
זה מתאים לגלישה באינטרנט, צפייה בסרטונים, וכל פעולה אחרת שניתן לבצע בדפדפנים.

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
אפשר לנסות למשל - CHROME OS. שהיא בסדר בשביל מחשב ישן.
אפרופו בימים עברו היה מקובל להמליץ את xubuntu למחשבים "ישנים", כלומר ubuntu עם ממשק xfce
כיום עם כרטיסים גראפיים מודרניים יחסית זה לא הכי משנה

ursh

Member
יש לי כונןן SSD.. + מצאתי דרך חוקית לשדרג.
אפרופו מהירות יהיה הבדל בי 7 ל- 10??

רוב הזמן נח

Well-known member
יש לי כונןן SSD.. + מצאתי דרך חוקית לשדרג.
אפרופו מהירות יהיה הבדל בי 7 ל- 10??
אם משדרגים אז לא עדיף כבר לחלונות 11? אני יודע שבעבר מיקרוסופט אמרו שמעכשיו יהיה רק 10 ושדרוגים ל-10, אבל הינה במציאות הם כבר עברו לחלונות 11.

SupermanZW

Well-known member
ולכן אני אומר, עזבו אותכם מווינדוס, מערכת ההפעלה הכי יקרה וגם הכי בעייתית, אם אבטחת המידע הכי פחות טובה והכי הרבה בעיות תאימות בין גרסאות. רק לינוקס למחשבי PC. (לבעלי מקינטוש אין אפשרות בחירה מלבד MacOS כידוע, אך אבטחת המידע של MacOS היא הטובה ביותר בסך הכל, אבל פיצ׳ר של הצפנת הדיסק הקשיח קיים רק בלינוקס).

רוב הזמן נח

Well-known member
הכלל שלי זה שכשקונים מחשב מקבלים בדרך כלל מערכת הפעלה. או שקונים אותה עם המחשב או שהיא כבר מגיעה עם המחשב. ואז זה מה שטוב ולא משדרגים למערכת הפעלה אחרת. (אני גם לא מוריד עדכונים)

עד שקונים מחשב חדש ומקבלים מערכת הפעלה חדשה.

עד היום זה עבד לי הכי טוב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אישית קניתי בכמה ש"ח ווינדוס חוקי מהחנות הזו. כאמור SSD רצוי מאוד. משתלם עובד לי יופי. לינוקס זה בעייתי לא כל מה שאתה רגיל שיש בווינדוס עובד בלינוקס. לא בטוח שיש דרייברים להכול גם. בכל מקרה הקישור פה
חיפוש עבור WINDOWS 10 - אולטרה שופ (ultra-shop.store)

* ווינדוס 11 מצריך חומרה מסויימת שלא תמיד קיימת במחשבים ישנים יותר לכן לא על כל חומרה ניתן להתקין אותה שתעבוד לפי כוונת היצרן, עם דרכים עוקפות אפשר אבל זה מאבד יתרונות של אבטחה בעיקר שזה הייחוד העיקרי של ווינדוס 11

למעלה