וועדה ציבורית לנושא גיוס בנים של משפחות השכול

shlish2004

New member
וועדה ציבורית לנושא גיוס בנים של משפחות השכול

היום פורסם כי הוועדה לזכויות הילד בכנסת הקימה וועדה ציבורית לבדיקת הנושא של גיוס בני המשפחות השכולות לשירות קרבי. בראש הוועדה יעמוד האלוף במיל' עוזי דיין. ומה דעתכם בנושא? האם הצבא צריך לקחת אחריות או שצריך להשאיר את שיקול הדעת למשפחות? האם מוסרי שהמדינה תאשר גיוס של בן למשפחה שכולה לשירות אשר יסכן גם אותו? אני בטוח כי בנושא ישנן דעות רבות ומגוונות, אשמח לראות אותן גם כאן.

Burton87

New member
לא עונה לשאלתך. גם לי כאב מאוד על המקרה המצער

בכל התקופה ההיא הבלגתי אבל כשראיתי את ההודעה הזאת הרגשתי שאני חייבת להוציא את זה מהסיסטם שלי. אז בכתבה כתוב שהוועדה הוקמה "בעקבות מותו הטראגי של סרן אסף רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי אילו רמון בתאונה אווירית" לדעתי זה ביזיון. זה (הקמת הוועדה והאירועים שהתרחשו מס' ימים לאחר מותו כמו דקת דומייה בישיבת הממשלה לזכרו) מבזה את זכרם של שאר חללי צה"ל. למה הקימו את הוועדה בגלל מותו של אסף רמון? מה? רק בגללו? למה לא בעקבות כל האחרים ולמה רק עכשיו? הם לא המשפחה היחידה-לא הראשונה ובטח גם לא האחרונה ששכלה את אב המשפחה וגם את הבן שנפל בשירותו. יש עוד, לצערי, הרבה משפחות שכולות ששכלו גם את האב וגם את הבן ודמם לא שווה פחות מדמו של אסף רמון. ויש כאלה ששכלו 2 וגם 3 אחים וכאלה ששכלו גם את האב וגם את הדוד ועוד אח... לא חסר מקרים טראגיים בהם השכול מכה מס' פעמים באותה המשפחה. זה מרתיח ומקומם מאוד שרק בגלל "אבק הכוכבים" הקימו את הוועדה. איפשהו שכחו את החללים האחרים. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3295177,00.html מישהו בכלל זוכר איזה יחס הוא קיבל לעומת אסף רמון?

למעלה