ויטמין K

גואיגול

New member
ויטמין k זה המקום?

נאמר לי במאיר שלא יתנו לי את האמפולה לחיסון דרך הפה וכי יהיה עליי להביאה עימי.
רק שבמכבי אף רופא לא מוכן לתת לי מרשם....
רופאי הילדים טוענים שאני לא מטופלת אצלהם ולא יכולים, רופא המשפחה לא מכיר...
רופא הנשים בחופש...
מה עושים?

אם יש לך וטרינר

הוא גם יכול לתת לך מרשם לזה

ככה אני קיבלתי

מאיפה את בארץ?

אני קיבלתי מרשם מרופאת ילדים, שלאחר מכן הפכה לרופאה של ילדיי.

אבל אני יכולה להציע דרך אגרסיבית יותר:
הטיפות שניתנות דרך הפה הן בדיוק אותן טיפות שניתנות בזריקה. זה גם כתוב על הקופסא.
אם את לא מצליחה להשיג את יכולה להגיד בבית החולים בפשטות, או שאתם נותנים דרך הפה, או שבכלל לא. שזה יהיה על מצפונכם.
כשאני ילדתי בפעם הראשונה בבית חולים (חוויה לא מומלצת, אגב. עדיף בבית וזה גם פותר את נושא הויטמין K) הפעילו עליי לחץ א-ד-י-ר לתת ויטמין K בזריקה.
לי היה את הטיפות, אבל היום אני חושבת שלו לא היו לי, ולו הייתי מספיק אסרטיבית, הייתי צריכה לענות להם ככה. קשה לי להאמין שהיו משאירים תינוק שרק נולד בלי ויטמין K בכלל.

ואגב לא בטוח שבכלל צריך את הויטמין K הזה... אני נתתי אבל לא בטוחה שזה היה כזה נחוץ.

גואיגול

New member
מרמת השרון

ניסיתיהשרון סיימתי רופאת ילדים לא מוכנה כי אינה מטפלת בי.קקד

גואיגול

New member
תיקון- ברח לי מהאיי פד

ניסיתי 2 רופאות ילדים, אחת אין לה מושג מה זה. שניה לא מוכנה לתת כי איני מטופלת שלה...

חבובות3

New member
התלבטות בעניין מתן ויטמין k

בוקר טוב לכולם. אני רוצה להתייעץ בעניין מתן הויטמין.
אז לאחר שקראתי בימים האחרונים חומר רב על החיסון,אני בשתי התלבטויות.
1.האם יש צורך בכלל לתת את הויטמין? לידה של בת ב"ה
2.אם כבר נותנים אותו,האם אין חשש שבמתן אוראלי של הויטמין,התינוק/ת לא יקחו את כל הכמות? הבנתי שצריך לתת 3 מנות,אם זה אוראלי.
תודה מראש לכל העונים/ות וחג שמחת תורה שמח

פולספגן

New member
בבת החשיבות באמת יותר פחותה

אגב, זה לא חיסון, אלא ויטמין כפי שכתבת.

חבובות3

New member
תודה על התשובה.אני לא יודעת למה...

וזה מאוד לא אופייני לי,קשה לי לקבל החלטה בעניין.
האם לתת לה בכלל את הויטמין ב"ה לאחר הלידה או לא?

ויטמין K

שלום חבובות, ברוכה הבאה לפורום שלנו!

הויטמין ניתן כדי למנוע מצב של תת-קרישת דם בגין חוסר בוויטמין K, מצב די נדיר ולא קורה לרובם הגדול של הילדים.

ויטמין K ניתן בזריקה או דרך הפה (אוראלי). לזריקה יש את כל החסרונות של זריקות אחרות, בעיקר חומרים רעילים יותר והחדרת חומרים רעילים וחלבונים זרים דרך השריר ישירות למחזור הדם תוך עקיפת מנגנוני הסינון והמיון הטבעיים, באמצעות מערכת הנשימה, מערכת העיכול והמערכת החיסונית הרחבה. ויטמין K הניתן דרך הפה יעיל פחות ולכן נדרשות יותר מנות ממנו. החומר הרעיל המצוי בוויטמין K הניתן בבית חולים (phenol) מופרש בד"כ מהגוף כאשר ניתן דרך הפה.

מחקרים מסוימים מצאו קשר בין מתן הוויטמין בזריקה לבין סיכון מוגבר לסרטן בגיל הילדות בעוד מחקרים אחרים שללו קשר שכזה, כך שההשערה עוד לא בוססה או נשללה באופן משכנע[1]

לדברי פרופ' ג'ודית דה-קאווה[2]:

ישנם ויטמינים רבים שעשויים להיות חסרים לנו, והם הסיבה למחלות ותופעות רבות שאנו חווים היום. למה להתמקד דווקא בוויטמין אחד שאולי חסר (ואולי לא)? חוסר בכל ויטמין או מינרל חיוני אחר יגרור בעיות לא פחות חמורות.

הדרך הטובה ביותר לספק ויטמינים לגוף הינה באריזתם הטבעית, באמצעות אכילת מזונות עשירים בוויטמין הדרוש (על כל הרכיבים המשלימים הנדרשים על מנת שהוא יהיה זמין לספיגה בגוף).

אם ידוע על מחסור בוויטמין K, הדרך הטובה ביותר לתקן זאת הינה באמצעות מזון מלא עשיר בוויטמין K, בעיקר ירקות ירוקים ואחרים (חסה, תרד, עלי סלק, Kale, פטרוזיליה, סלרי), או באמצעות מיץ מירקות אלה בתוספת גזר או תפוחים להעשרת הטעם והערך התזונתי.

אם אין ברירה ובכל זאת מעדיפים באמצעות תוספי מזון, יש לחפש תוספי מזון המכילים מזון מלא ולא ויטמינים סינטטיים. תוספים המכילים מזונות מיובשים או מוקפאים נחשבים לתוספים טובים.

ככל שהאם מחזירה לעצמה את הויטמינים והמינרלים החסרים מוקדם יותר, כך הסיכוי שלתינוק יהיה מחסור בהם קטן יותר.

[1] BMJ 1998;316:189-193

[2] Judith A. DeCava, PhD, CNC, LNC; Health Researcher

ויטמין K

שלום,

אנחנו נערכים ללידה ורציתי לדעת מה הסיכון של ויטמין K, והאם יש יתרון בלקיחה דרך הפה?
בנוגע למשחת העיניים, אני נשאית של GBS, האם זה נכון שאני חייבת לתת את המשחות, והאם לדעתכם גם זה עלול להיות בעייתי?

תודה רבה!
שלומית

למעלה