זהו , עשיתי חיסון שני היום בבוקר.

נסיך.333

Well-known member
בל נשכח את צימרמן מארגנטינה שפדו אותו ממחנה מאסר והביאו לארץ
ומה עשה הנבל פה?, השמיץ את המדינה..

משתפרת1

Well-known member
אז ככה:
בשיבא יש כבר אנשי צוות רבים שקיבלו מנה שניה של חיסון לפני שבוע. בסקר סרולוגי התקבל שאצל 98% מהם רמת הנוגדנים הגיעה לפי 6-20 מאשר קודם, יותר מאשר אצל מחלימים.

GoldenEyes

Well-known member
אז ככה:
בשיבא יש כבר אנשי צוות רבים שקיבלו מנה שניה של חיסון לפני שבוע. בסקר סרולוגי התקבל שאצל 98% מהם רמת הנוגדנים הגיעה לפי 6-20 מאשר קודם, יותר מאשר אצל מחלימים.
חדשות מעודדות

דיברגנט חדש

Well-known member
אז ככה:
זה פייק, בדיוק כמו טעינת קבל.
שניה לאחר שתטעיני ותמדדי, תראי קפיצה עזה ואח"כ צניחה.
אני מחכה לתוצאות של סקר כזה לאחר חודש, לאחר חצי שנה, לאחר שנה ולאחר שנתיים, מה דעתך, האם ייעשה?

משתפרת1

Well-known member
אני מחכה לתוצאות של סקר כזה לאחר חודש, לאחר חצי שנה, לאחר שנה ולאחר שנתיים, מה דעתך, האם ייעשה?
נחכה ונראה. לי ברור שאנחנו חלק מניסוי קליני עולמי. אין לאף אחד בעולם נסיון מעשי עם המגיפה הזו. איש לא יודע אם המחלימים חשופים להדבקה חוזרת בעוד חצי שנה או שנה או חמש. גם עם החיסון יש נסיון קליני של כמה עשרות אלפים לתקופה של כמה שבועות (חודשים ספורים). נכון לעכשיו הסיכוי שלי לא להדבק אחרי המנה השניה טוב בהרבה מהסיכון שלי להדבק ללא החיסון. כאמור- נכון לעכשיו.

דיברגנט חדש

Well-known member
נחכה ונראה. לי ברור שאנחנו חלק מניסוי קליני עולמי. אין לאף אחד בעולם נסיון מעשי עם המגיפה הזו. איש לא יודע אם המחלימים חשופים להדבקה חוזרת בעוד חצי שנה או שנה או חמש. גם עם החיסון יש נסיון קליני של כמה עשרות אלפים לתקופה של כמה שבועות (חודשים ספורים). נכון לעכשיו הסיכוי שלי לא להדבק אחרי המנה השניה טוב בהרבה מהסיכון שלי להדבק ללא החיסון. כאמור- נכון לעכשיו.

ועדת הלסינקי צפויה להכריז: ישראל מעבירה לפייזר מידע ללא אישור כנדרש

הוועדה הממונה על פיקוח ניסויים בבני אדם צפויה למסור חוות דעת למשרד הבריאות ובה היא קובעת שהעברת המידע לפייזר נחשבת למחקר קליני ואז נדרש אישור הוועדה שטרם התקבל. יו"ר הוועדה פרופ ' איתן פרידמן הבהיר כי החיסון כשלעצמו אינו ניסוי קליני ואינו מחייב אישור של הוועדה. משרד הבריאות: אין שום צורך באישור ועדת הלסינקי - הניסוי תם ונשלם​

אדריאן פילוט12:3118.01.21
תגיות:

ועדת הלסינקי העליונה - הממונה על פיקוח ניסויים בבני אדם בישראל - צפויה למסור חוות דעת למשרד הבריאות ובה היא קובעת כי הליך ההתחסנות שמובילה ממשלת ישראל יחד עם חברת פייזר הוא מחקר קליני ביסודו וככזה, היה חייב לקבל אישור מפורש ומפורט של הוועדה, כך נודע ל"כלכליסט". חוות הדעת כבר גובשה ובימים הקרובים היא צפויה להימסר למנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי - ייתכן שעוד היום.

נציין כי פייזר בדקה את בטיחות החיסונים שלה, וכי הם בטוחים ואף קיבלו את אישור ה-FDA לכך. המחקר שפייזר מבצעת כעת אינו עוסק בבטיחות של החיסון עצמו, אלא בבדיקת היעילות שלו. פייזר למעשה רוצה לבדוק האם תושג חסינות עדר במידה ואחוז מסוים מאוכלוסיית ישראל יקבלו את החיסון - ולכן זהו מחקר קליני לכל דבר ועניין. אין כל קשר בין הדברים לבין המלצה שלא להתחסן.

קראו עוד בכלכליסט:

"מקריאת החוזה שנחתם בין ממשלת ישראל לחברת פייזר עולה באופן חד-משמעי, ברור ושלא משתמע לשתי פנים כי מדובר במחקר קליני לכל דבר ועניין, וככך, היה חייב באישור ועדת הלסינקי", הסביר ל"כלכליסט" גורם בכיר המעורה בפרטים והוסיף: "וזה מה שיהיה כתוב בחוות הדעת של הוועדה". לדבריו, "אין כל פסול במחקרים קליניים, להפך, אבל מחקרים קליניים (ניסוי בבני אדם) חייבים לקבל את אישור הוועדה, וכמובן, מהאנשים שעליהם מתבצע הניסוי תוך מתן זכות הסירוב להיות חלק מניסוי. אלו דברים בסיסיים ביותר".

Harrington

Well-known member
מנהל
כל פעם שנדמה לי שמשהו בעולם עובד בצורה תקינה ונורמלית, אני מתבדה מחדש. באמת שחשבתי שלשם שינוי זולת רל"בים שגרתיים כל אדם נורמטיבי ונורמלי יקבל את החיסונים באהבה ולא בטענות. רק בריאות לכולם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אם לא ייעשה, המציאות תגיד את דברה במהלך הזמן.

Harrington

Well-known member
מנהל
אין סתירה בין הדברים. התוצאות האלה בהחלט מעודדות ואין כל טעם להתעקש להיכנס למרה שחורה על אף קיומן. בוודאי שאתה צודק שהדברים צריכים להיבחן שוב בטווח הזמן הבינוני והרחוק, אך אין בכך כל סתירה לנ"ל וזה כמובן לא הופך את הנתונים האלה ל"פייק" מדומיין כלשהו.

Harrington

Well-known member
מנהל
היום גם אני :).
חייב להודות, או שזה מקריות, או שזה המיקום, או שהתשקורת כרגיל מחרטטת. אבל על אף שלקח לי כמה דקות יותר מפעם שעברה (נדמה לי שבס"ה 10 דקות, לא כולל רבע שעה המתנה), הכל עבד ביעילות, בענייניות, וללא כל בעיה מיוחדת.

שמלת תחרה1

Well-known member
היום גם אני :).
חייב להודות, או שזה מקריות, או שזה המיקום, או שהתשקורת כרגיל מחרטטת. אבל על אף שלקח לי כמה דקות יותר מפעם שעברה (נדמה לי שבס"ה 10 דקות, לא כולל רבע שעה המתנה), הכל עבד ביעילות, בענייניות, וללא כל בעיה מיוחדת.
קיבלת אישור על קבלת 2 חיסונים?

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתייחס רק לחלק מדבריך...
1. נכון. אני מתעב את האיש, אבל כשהוא עושה מעשה נכון אין לי בעיה לומר שהוא צודק.
וכשלא? אין לי בעיה לומר שלא אם מלכתחילה ואם בהמשך. במקרה של שליט, זה היה בהחלט גם מלכתחילה. לא הפגנתי "בעד ובכל מחיר" ולא הצדקתי את המחיר. נקודה.

4. רק אתמול צה"ל תקף בעזה. אז אין שום שקט זמני. ככל שבא להם, הם משגרים טילים, והם גם יודעים שצה"ל יתקוף איזו בוטקה שהם בנו לצורך השמדתה למראית עין. תופעה זו כבר צולמה ופורסמה אינספור פעמים. אין אבדות בנפש (או שכמעט ואין) והמים זורמים הלאה כדרכם.

5. מנגיסטו הוא אזרח (להבדיל) וגוון עורו אינו בספקטרום הגוונים הנכון. זה כל הסוד. נקודה.

6. אני מאחל לשנינו, ממש בדיוק כשם שאני מאחל לכל אזרח במדינה, שבנו לא ייפול חלילה בשבי החמאס.
ולגבי זוגתי התימניה? מה אתה יודע עליה? האם ברור לך שאין שום חילוקי דעות בינינו? האם אתה באמת מאמין שדעותיה שונות מאלו שלך? אז יש לי חדשות עבורך...
1. הבנתי את דבריך - ברשותך אומר כי איני מאמין להם.

3. איפה ראית שכתבתי "שקט זמני" בעזה ? אני כתבתי "ובחודשים האחרונים יש לנו שקט יחסי בגזרת עזה , לא ?" כתבתי "שקט יחסי" והתכוונתי לשקט יחסי אשר במסגרתו יש מידי פעם עימותים קלים. זה מצב נסבל בהחלט ביחס לאלטרנטיבות העומדות בפנינו כרגע.... אט אט נתניהו יריץ עוד כמה הסכמי שלום למורת רוחם של השמאלנים ואז נראה איך מתקדמים הלאה.

5. אתה לא מתבייש להזכיר את מנגיסטו ?
איםה שאר החברים השמאלנים שלך שערכו תהלוכות וצעדות ברחבי המדינה עבור גלעד שליט ? איפה כל התקשורת השמאלנית שפמפמה לנו את שליט מבוקר ועד ליל ? - אצל נתניהו כל נושא נבדק לגופו אך בקרב השמאלנים הגזענים ממש לא. חחחחח'

שאל את החברים השמאלנים שלך מדוע הם התגייסו למען שליט אך לא למען מנגיסטו האתיופי. חחחח

6. כל הכבוד לזוגתך התימניה - היא צריכה להכנס בך על 100 קמ"ש. אין מספיק ימנים , דווקא שמאלן ? חחחח בצחוק אחונה - הכל טוב.

למעלה