זה היה די צפוי ש...

karnity

New member
זה היה די צפוי ש...

ברגע שהפורום עלה לאוויר יהיו כאן מיני התנצחויות...וכל צד חושב שהוא יודע טוב יותר.... אז בואו לא נתיימר לדעת מה הזולת באמת חושב ומרגיש אלא ננסה להבין אחת את השניה, תוך הקשבה וכבוד..ללא עלבונות, התנשאויות ועוקצנויות למינהן... בואו נחליף את דעותינו ללא ניסיון לרמוס את השקפת האחר...

sipor

New member
מנהלת יקרה.

זה הרי מה שירים את הפורום שלך בסוף לא? או שאת מחפשת רק חיזוקים הדדים ? דווקא מי שמנסה לרמוס את בקשת האחר זה אותן "המתאימות" לפורום שפתחת. שאותי באופן אישי מעניין למה פתחת? ואולי כמה דברים עליך בתור מנהלת ?

gertrude

New member
זה לא מה שירים את הפורום

אלא מה שיוריד אותו אל תהומות הבאנליה. הפורום נפתח במטרה להוות קבוצה חברתית לנשים שלא רוצות ללדת ילדים (והוא לא פורום "ילדים - כן או לא?"). ויכוחים נצחיים עם אמהות שחושבות שילדים זה אחלה לא ירימו את הפורום הזה לשום מקום, אלא יהפכו אותו למין מקום כזה בו אותם ויכוחים חוזרים על עצמם שוב ושוב. מה שיקרה בסוף,זה שמי שלא רוצה ילדים תצטרך פעם אחר פעם לענות לאורחים מתחלפים שלא מבינים למה (או לא מסכימים, או סתם מתעניינים), עד שימאס לה והיא תפסיק להיכנס לפורום. את צריכה להבין שכל אחת מאיתנו שומעת כל הזמן, מהרגע שעמדה על דעתה, את הדעות של כל האנשים שסביבה על הבחירה הכל-כך אישית הזו. כל נהג מונית ושכנה מספרים לי מה דעתם על הבחירה שלי. בלי להעליב, אני לא חושבת שמישהו כזה עוד יכול לחדש לי משהו בנושא הזה. מה שכן מעניין אותי, וחסר לי בחיי החוץ-וירטואליים, זה קבוצה של נשים שלא רוצות ילדים, לדבר איתן על זה. מטרת הפורום, לדעתי, אינה לדון אם ללדת או לא, אלא לתת מקום למי שהחליטה כבר או מתלבטת להתקדם מעבר לרמה הבסיסית הזו. פורום בו נתווכח שוב ושוב על הבחירה שלי ושל אחרות נראה לי משמים ביותר. את הדעות של "הצד השני" יש לי כל הזמן, כל היום, שנים על גבי שנים [זו אגב גם התשובה שלי למי שכתבה שהיא מתנצחת כאן כדי שהילדה שתדפדף בפורומים ותיקלע לכאן, תדע גם את הצד השני - את הצד השני יש בכל מקום, אין מקום בו הוא נפקד, הוא הנורמה, הוא נחשב למובן מאליו, הוא ממש לא צריך עוד במה כאן]. אני רוצה לדבר עם מי שבחרה כמוני על מי שהביא אותה לזה, על הקשיים שלה, על הפחדים, על מליון דברים ששום אשה שפויה לא תאמר אם תחשוב שכל הזמן יש איזה מישהו שרק מחכה שתפלוט משהו שיוכל להביא להוכחה הניצחת ש"אההה... אז בגלל זה את לא רוצה ילדים, היתה לך ילדות / אמא / אבא / גננת / טראומה שמסבירה את זה" (ואני לא מדברת עליך, הבנתי שאת לא כזו). אני לא רוצה שהפורום יתקע בשלב הווכחני, הנצחני והמשמים הזה. אני מבינה שאולי זה לא יקרה, בכל זאת זה פורום ולא מועדון סגור, אבל בכל זאת אני אשאף לשם. ואגב, זה לא שיש לי בעיה עם דעות של אחרים, זה פשוט שיש לי אותם כל הזמן. אני מכירה אותם כל-כך הרבה יותר טוב מאשר את דעותיהן של נשים אחרות שלא רוצות ילדים, הדעות הללו הן מעניינות אותי כיום יותר מכל. הבעתן ודיון בהן היא מטרת הפורום הזה.

habubnik

New member
אם ככה../images/Emo140.gif

אז בואי נפתח דיון לנשים שרוצות לדבר על זה, ונעזוב את הויכוחים למישהו אחר. כי זאת גם הסיבה שאני נכנסתי לפה מלכתחילה - כדי לדבר עם עוד בחורות שמרגישות ככה, ולשמוע מה הביא אותן לשם וכד'...

gertrude

New member
הבה.

צודקת. אני כל הזמן מתווכחת פה בדיוק את אותם ויכוחים שלא רציתי להיקלע אליהם. אולי נתחיל בקצת הכרויות, מה דעתכן?

sipor

New member
כתבת יפה והצלחת להעביר לי את מה

שכנראה לא הבנתי מקודם... שיהיה לכם לבריאות ובהצלחה!

תבטיחי להציץ כאן לפעמים

לראות שלא מוציאים שם רע להורות

inbal76

New member
מסכימה איתך מאוד

גם לדעתי הפורום יהיה נורא משעמם ומעצבן אם הוא יהיה מלא בויכוחים האלה. ויחד עם זאת - הרי לא נוכל למנוע מכל "מיסיונריות האמהות" הנרגשות והמזועזעות להכנס לכאן שוב ושוב עם מסעי הצלב שלהן. אני מוכנה, אם נראה לכן כמובן
, לכתוב מאמר מקיף שיכיל את התשובות לכל הטיעונים החוזרים ונשנים שלהן נגדנו, ואז נוכל פשוט להפנות אליו כל אחת מהן שתכנס ותביע בפעם האלף את אותן טענות, במקום להגרר לעוד ויכוח. כך הפורום יהיה פנוי יותר לתמיכה האמיתית למי שכבר החליטה.

habubnik

New member
../images/Emo141.gif

לי אין שום התנגדות. קבלי את זכויות הכתיבה על הטיעונים שלי לשימושך הפרטי ;)

gertrude

New member
אנא כתבי. רעיון מצוין.

(ולא שזה יעזור ולו אמא אחת מללמד אותנו מה טוב בשבילנו).

karnity

New member
גרטרוד, ענבל וחבובניק הנפלאות!

אני מרגישה מיותרת כ"מנהלת"...אתן עושות עבודה נהדרת! אני מברכת את הרעיון של ענבל להכין מאמר מקיף, שיופנה לטוענים כלפינו...ובכך נשאיר לעצמנו מקום לדבר באמת... אז אספר קצת איך "נולד" הפורום... יום אחד.. נכנסתי לפורום "שיחת נשים" באתר מתחרה..וקראתי הודעה שכתבה גרטרוד...לא התאפקתי ושלחתי לה מייל הזדהות... ומאז אנו מחליפות דיעות, רעיונות, תחושות וסיפורים... וגרטרוד העלתה את רעיון הפורום..כדי שנוכל לחלוק עם עוד נשים את תחושותינו... רצה הגורל ודווקא אני מנהלת את הפורום...אך שלא יהיו ספקות...גרטרוד ראויה יותר ממני! ולכן, מבחינתי היא שותפתי לכל עניין באשר לניהול הפורום... מאז אתמול הצטרפו אלינו נשים רבות..ואת חלקן בירכתי באופן אישי ... אז לכולכן - ברואות הבאות והנמצאות...אני מקווה שיהיה לנו נעים יחד... למרות ההתחלה הווכחנית...

karnity

New member
שגיאות דקדוק / דפוס מביכות....

מברכת "על" הרעיון... ולא "את" הרעיון ... ברואות= ברכות...

gertrude

New member
../images/Emo9.gif נבוכתי

האמת היא שאת כל כך הרבה יותר סבלנית ממני, שזה דווקא טוב ככה, את תרגיעי את הרוחות ואני אתלהם כרצוני...

karnity

New member
באמת? סבלנית? כי לא הרגשתי ככה...

אבל..הצעתך מתאימה לי... בואי נשחק ב"שוטר טוב-שוטר רע"....

אלדורית

New member
ברכות להקמת הפורום החשוב הזה

נתקלתי בעבר בפורום האמריקאי (NOKIDDING) וחשבתי לעצמי כמה אנחנו צריכים כזה בישראל, מקום שבו הלחץ החברתי על אנשים ועל נשים בפרט להביא ילדים הוא כל כך עצום. (ואם אתן חושבות שהלחץ "לעשות ילד" הוא גדול, נסו "לעשות ילד" אחד ותראו שזה לא נפסק; הנורמה כאן היא שלושה ולפני זה הנשמות הטובות לא יעזבו אתכן). אני כאן רק כדי לברך--אני אמא לשתי ילדות מתוך רצון עז (הפכתי אמא בגיל 25, וגם זה אחרי ש"התאפקתי" כמה שנים). אני לא יכולה להבין איך נשים מחליטות להיות אמהות כשאין להן כזה רצון עז--כיון שאמהות היא משימה מאוד תובענית וקשה, ואני לא מבינה איך אפשר לעבור את זה בשלום בלי לרצות מאוד מאוד מאוד את כל מה שקשור בזה. ממה שאני רואה סביבי (בגן, בבי"ס), חלק מהאמהות בהחלט עשו טעות. הן אמהות איומות לילדים סובלים (זה תקף גם לגבי גברים). אני מחזקת את ידיכן שתמשיכו לתת תמיכה למי שאינה מעוניינת בילדים, ולא משנה מהן סיבותיה. רק עוד נקודה ביחס לטענות הנשמות הטובות שמבטיחות לכן זיקנה מלאת חרטה: קשה לי להאמין שמי שנכנסת להרפתקאת האמהות בלי חשק תגדל ילדים שיגרמו לה הרבה נחת בזקנתה. ובכלל, מי יודע מי יהיה כשנזדקן? גם להורים לילדים אין מונופול על העתיד. ואם כבר סיכון מחושב, אז הסיכון הכי גדול לגבי העתיד הוא דווקא ללדת ילדים--משום שאין דבר כואב יותר מאשר אובדן של ילד, וזה סיכון שכל הורה לוקח על עצמו וכל לא-הורה פטור ממנו.

Mירב

New member
אהבתי את המשפט

"ביחס לטענות הנשמות הטובות שמבטיחות לכן זיקנה מלאת חרטה: קשה לי להאמין שמי שנכנסת להרפתקאת האמהות בלי חשק תגדל ילדים שיגרמו לה הרבה נחת בזקנתה." נכון מאוד!!!!!!!!

למעלה