זה לא הכל!!!

batk15

New member
ערבות

OK אז : המשכנתא לה אני ערבה צוברת פיגורים ואינני יודעת אם שולמה/תשולם החודש, מה ההליכים בהם נוקט הבנק כלפי/כלפי הלווה ותוך כמה זמן ? במקרה של כיסוי מלא של המשכנתא מה קורה אם יש חובות אחרים לבנק/נושים אחרים? ( האם ניתן לשעבד/למכור את הנכס למרות ששולמה המשכנתא? ) תודה מראש..

../images/Emo88.gif לגבי ערבותך למשכנתא

אם חתמת ערבות למשכנתא על הבנק - בראש ובראשונה - לפעול למימוש הדירה באמצעות כונס נכסים. לך כדאי לעקוב אחרי פעולותיו שכן יש מקרים של מכירות רשלניות בסכום לא ריאלי - זה גורם נזק ללווים ולערבים. אם נותרת יתרה - הבנק יכול לתבוע את הערבים. לגבי חובות אחרים - הם אינם נוגעים לך ככל שלא חתמת ערבות לגביהם. נושים אחרים לא יכולים ליהנות מתמורת מכירת הדירה שכן היא ממושכנת לבנק. בברכה אילן גולדנברג, עו"ד

batk15

New member
זה לא הכל!!!

שאלתי גם כמה זמן עד שמתחילים לנקוט בהליכים אלו? (וגם :מכירת הנכס זה הצעד הראשון או שננקטים צעדים במקביל נגד הלווה / ערבים) ובנסוף כוונתי היתה: אם אין מכירה של הנכס אלא כיסוי של המשכנתא מה אז לגבי חובות אחרים לבנק? האם הוא יכול לשעבד את הנכס (שכבר אינו ממושכן) צר לי על כמות השאלות אני בלחץ!!!

../images/Emo184.gif מרוב לחץ הצלחת לבלבל אותי

נא הסבירי בדיוק את המצב כעת. אם הנכס אינו ממושכן אז לא מדובר ב"משכנתא" אלא בהלוואה רגילה. הבנק אינו יכול "לשעבד" נכס אלא הלקוח משעבד הנכס לטובת הבנק. הבנק יכול לעקל נכס בגין חוב כספי. זמן תחילת ביצוע ההליכים משתנה ממקרה למקרה. אם הבנק חושש כי לא יוכל לגבות החוב הוא יפעיל את עורכי הדין במהירות רבה... בברכה אילן גולדנברג, עו"ד

batk15

New member
סדר בבלאגן!!!

הנכס כרגע ממושכן. שאלתי היתה במקרה ונכסה את המשכנתא מבלי למכור את הנכס, ועדין יש חובות לבנק/גופים אחרים האם יוכלו לעקל את הנכס?! ופעם האחרונה : בכל הסיפור הזה מתי מגיעים אלי ?! (אני ערבה ויש לי נכס על שמי). מקוה שעכשיו אני יותר ברורה...

למעלה