זה פשוט בלתי נתפס.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תשימו לב..
3 צעירים חשודים ברצח מחבל נוחב'ה.
השאלה היא מה היה קורה אילו המצב היה הפוך?
אבל היה כבר מצב הפוך כשאלפי מחבלי נוחב'ה פשטו על הקיבוצים ורצחו 1500 אזרחים שלווים שבאו לרקוד במסיבה.
אז למה קראו למה שהאזרחים האלה עשו "רצח" ולא "הבא להורגך"...?
הצו הוסר: המשטרה עצרה שלושה ישראלים בחשד שרצחו מחבל נוח'בה ב-7.10 | ישראל היום (israelhayom.co.il)

תשימו לב..
3 צעירים חשודים ברצח מחבל נוחב'ה.
השאלה היא מה היה קורה אילו המצב היה הפוך?
אבל היה כבר מצב הפוך כשאלפי מחבלי נוחב'ה פשטו על הקיבוצים ורצחו 1500 אזרחים שלווים שבאו לרקוד במסיבה.
אז למה קראו למה שהאזרחים האלה עשו "רצח" ולא "הבא להורגך"...?
הצו הוסר: המשטרה עצרה שלושה ישראלים בחשד שרצחו מחבל נוח'בה ב-7.10 | ישראל היום (israelhayom.co.il)
לדעתי עושים הכל בכוונה בשביל לעצבן את האזרחים וככה לשלוט בהם בקלות.

חייבים כל הזמן לדלק את הנרטיב שמע' המשפט היא נגד הימין.

ראיתי גם מישהו רשם שלקחו 1000 מנות דם מישראלים ובמקום לתת לחיילים נתנו לעזתים.

אבל לא מצאתי לזה סימוכין.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לדעתי עושים הכל בכוונה בשביל לעצבן את האזרחים וככה לשלוט בהם בקלות.

חייבים כל הזמן לדלק את הנרטיב שמע' המשפט היא נגד הימין.

ראיתי גם מישהו רשם שלקחו 1000 מנות דם מישראלים ובמקום לתת לחיילים נתנו לעזתים.

אבל לא מצאתי לזה סימוכין.
נכון, אתה צודק..
לדעתי השנאה שלהם לנתניהו פשוט העבירה אותם על דתם.
בימי שלטון מפא"י העליזים לא היה כדבר הזה.
הקיבוצים נבנו על אדמת כפרים ערבים שתושביהם במקרה הטוב הוגלו ובמקרה הפחות טוב נשחטו.
להזכירך, תושביהם השלווים של הכפרים הערבים טרם הקמת המדינה, לא היו אז מחבלי נוחב'ה.
אז עכשיו הם יעשו הכללללללללללל כדי לעצבן
זה מתחיל בהפרעה ליהודים דתיים להתפלל ביום כיפור
וכלה בלהגיש כתבי אישום על חיסולו של עוד מחבל נוחב'ה.
ומה יהיה הצעד הבא?
בדיקת אופן חיסולם (ע"י צה"ל) של יתר מחבלי הנוחב'ה?
צריך לבדוק, לא?
אולי חיילי צהל פעלו במקרים מסויימים שלא "כשורה". |יעני|

הקיבוצים נבנו על אדמת כפרים ערבים שתושביהם במקרה הטוב הוגלו ובמקרה הפחות טוב נשחטו.
להזכירך, תושביהם השלווים של הכפרים הערבים טרם הקמת המדינה, לא היו אז מחבלי נוחב'ה.

מתחיל בהפרעה ליהודים דתיים להתפלל ביום כיפור
רוצים להפריד דת ממדינה.

כלה בלהגיש כתבי אישום על חיסולו של עוד מחבל נוחב'ה.
הכניסו עז - בסוף ישפטו אותם רק על נשק ותחמושת.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תחכה שיתבררו הפרטים ואז תקפוץ.
ביררתי הרגע את הפרטים והרי הם כדלקמן:

בבוקר 7באוקטובר 2023יום שבת וחג שמחת תורה, כ"ב בתשרי התשפ"ד החלה מתקפת הפתע במטח ירי רקטי מסיבי ומתמשך חריג בהיקפו של אלפי רקטות ופצצות מרגמה על אזורים נרחבים בישראל, בייחוד בדרום ובמרכז. בחסות המטחים התרחשה חדירה יבשתית, אווירית וימית של כ-4,000 מחבלים לשטח ישראל בחזית של כ־60 ק"מ, שפתחו במתקפות והשתלטות על בסיסי צה"ל ומוצביו וקרבות ירי עם כוחות הביטחון, בד בבד עם חדירה אל תוך יישובים אזרחיים, כיבושם, תקיפתם, חטיפת ורציחת תושביהם.

במתקפה נרצחו ונהרגו כ־1,145 ישראלים וזרים, רובם אזרחים, ונפצעו יותר מ־1,941, בהם כ-360 במצב קשה-אנוש. כמה עשרות אזרחים ממדינות זרות נרצחו גם הם. במסגרת המתקפה התרחש גם הטבח בפסטיבל נובה ליד קיבוץ רעים שהיה לפיגוע הטרור הבודד הגדול בתולדות מדינת ישראל. במהלך המתקפה נרצחו ונחטפו אזרחים רבים, ביניהם נשים, ילדים, וקשישים, כל זאת תוך כדי התעללות פיזית, נפשית ומינית. 251 אנשים, בהם אזרחים זרים, ישראלים וחיילי צה"ל, ובכללם תינוקות, ילדים, נשים וזקנים, נחטפו לרצועת עזה. ביישובי עוטף עזה נגרם נזק רב,ונזק מפגיעת רקטות נגרם גם ביישובים נוספים.

במסגרת המתקפה הנרחבת נגד האוכלוסייה האזרחית ביצע חמאס פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות בהיקף נרחב. לפי מספר גורמים, תוכנית חמאס הייתה נרחבת בהרבה. לפי גרסה אחת היא כללה המשך הסתערות על חלקים נוספים של הדרום, תוך משלוח חוליות מחבלים לערים במרכז.פי הערכה אחרת חמאס תכנן, בסיוע כוחות נוספים, לכבוש את כל מדינת ישראל.

עכשיו נשאלת השאלה
האם עקב כל הזוועה הזאת, זה היה בסדר לחסל מחבל נוחב'ה כפי שעשו שלושת הגיבורים הללו?

יש לי תחושה משונה של דה ז'ה וו ממשפט אלאור עזריה החייל הגיבור.

אלפיני

Well-known member
עכשיו נשאלת השאלה
האם עקב כל הזוועה הזאת, זה היה בסדר לחסל מחבל נוחב'ה כפי שעשו שלושת הגיבורים הללו?

יש לי תחושה משונה של דה ז'ה וו ממשפט אלאור עזריה החייל הגיבור.
אנחנו לא חמאס.
זה שהם מבצעים זוועות לא אומר שאנו צריכים לחקות אותם.
אנחנו לפחות מתיימרים להיות דמוקרטיה.
חלק מהסטנדרט של מדינה עם משטר שכזה הוא לא לירות בשבויים ו/או מנוטרלים.
את הלקח הזה החבורה האזרחית הזו לא הפיקה ממקרה אזריה.
או להבדיל ערבים ישראלים משפרעם שבצעו ליצץ' במחבל היהודי עדן-נתן זדה שביצע פעולת טרור בפיגוע קו אוטובוס 165 אצלם בישוב ונדונו אף הם למאסר על כך.

לאף אחד אין זכות לבצע משפט שדה. כי היום זה מחבל נוחבה, מחר ינסו למתוח את הקו עוד קצת ולטעון
שמותר לנקום כך ברוצח פלילי.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
אנחנו לא חמאס.
או להבדיל ערבים ישראלים משפרעם שבצעו ליצץ' במחבל היהודי עדן-נתן זדה שביצע פעולת טרור בפיגוע קו אוטובוס 165 אצלם בישוב ונדונו אף הם למאסר על כך.

לאף אחד אין זכות לבצע משפט שדה. כי היום זה מחבל נוחבה, מחר ינסו למתוח את הקו עוד קצת ולטעון
אתה רק מתעלם מהעובדה שבהריגת המחבל הם הצילו חיים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אנחנו לא חמאס.

אני לא מאמין שאתה אומר את זה.
מה<? עד כדי כך הזכרון שלך כל כך קצר?
מה לדעתך קרה כאן ב-7 לאוקטובר?
פסטיבל הבירה?
ממש לא.
הייתה פה מתקפה איומה ונוראית, תחנות משטרה נכבשו ושוטריה נרצחו ונטבחו בזה אחר זה.
לכן מאד מוזר לי שהמשטרה באה בטענות כלפי...
מי שהיה בצד שלה ובעצם הפריע למחבלים להמשיך בהרג השוטרים.
מאד מוזר..
אבל אני לא מתפלא...
מי שהטיף למלחמת אחים וסרבנות לשרת בצה"ל,
כנראה בא עכשיו בחשבון עם אלה שחיסלו את "אחיו גיבור התהילה" מחבל הנוחב'ה "המסכן".

אלפיני

Well-known member
אני לא מאמין שאתה אומר את זה.
מה<? עד כדי כך הזכרון שלך כל כך קצר?
מה לדעתך קרה כאן ב-7 לאוקטובר?
פסטיבל הבירה?
ממש לא.
הייתה פה מתקפה איומה ונוראית, תחנות משטרה נכבשו ושוטריה נרצחו ונטבחו בזה אחר זה.
לכן מאד מוזר לי שהמשטרה באה בטענות כלפי...
מי שהיה בצד שלה ובעצם הפריע למחבלים להמשיך בהרג השוטרים.
מאד מוזר..
אבל אני לא מתפלא...
מי שהטיף למלחמת אחים וסרבנות לשרת בצה"ל,
כנראה בא עכשיו בחשבון עם אלה שחיסלו את "אחיו גיבור התהילה" מחבל הנוחב'ה "המסכן".
אתה לא צריך להזכיר לי מה קרה אז. זה נגע ופגע במשפחה הקרובה אלי, וחבריהם האישיים , לבית הספר, ולעבודה. כל שבועיים יש לי תזכורת.
גם מתוך הנסיבות הטראגיות להחריד הללו אינני סבור שיש לירות בשבויים. ואני מדגיש שוב בשבויים לא בחיות האדם שניהלו מולם קרבות.

אני גרם רוצה להזכיר לך מי היו הראשונים שרצו למלא את השורות, והשתמשו ידע הטכנולוגי והלוגיסטי שלהם לסייע בזמן שהמדינה הזו לגמרי לא תפקדה.
ואני עוד מזכיר לך שלא היה סירוב כללי לשרת, אלא סירוב להתנדב לתת אקסטרה מעבר לימים הקבועים בחוק או מעבר לגיל שחובה להגיע למילואים.
מה שהתמודדו מולו היה צריך להתחיל ולהיגמר בפתרון מול צבא סדיר בלבד.

לנסות להסיט את כל תשומת לב של המחדל הזה לקפלן זו חתיכת בדיחה , ואני ממש משתדל להיות כמה שיותר עדין לגבי העניין.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אתה לא צריך להזכיר לי מה קרה אז. זה נגע ופגע במשפחה הקרובה אלי, וחבריהם האישיים , לבית הספר, ולעבודה. כל שבועיים יש לי תזכורת.
גם מתוך הנסיבות הטראגיות להחריד הללו אינני סבור שיש לירות בשבויים. ואני מדגיש שוב בשבויים לא בחיות האדם שניהלו מולם קרבות.

אני גרם רוצה להזכיר לך מי היו הראשונים שרצו למלא את השורות, והשתמשו ידע הטכנולוגי והלוגיסטי שלהם לסייע בזמן שהמדינה הזו לגמרי לא תפקדה.
ואני עוד מזכיר לך שלא היה סירוב כללי לשרת, אלא סירוב להתנדב לתת אקסטרה מעבר לימים הקבועים בחוק או מעבר לגיל שחובה להגיע למילואים.
מה שהתמודדו מולו היה צריך להתחיל ולהיגמר בפתרון מול צבא סדיר בלבד.

לנסות להסיט את כל תשומת לב של המחדל הזה לקפלן זו חתיכת בדיחה , ואני ממש משתדל להיות כמה שיותר עדין לגבי העניין.
בדיחה עגומה שעלתה לנו הכי ביוקר מאז הקמתה של המדינה.
תראה, אני לא מנסה עכשיו לשכנע אותך כי אני יודע שאתם קורצם מסוג אחר של "חומרים" לכן השיח הזה הוא יהיה מיותר.
רק רציתי להצביע על העובדה שהרצון שלכם להיות אינטליגנטים, נאורים ואובר מתקדמים, גרם לכם לאבד את זה לגמרי.
ואם אתה חושב שאני הוא זה שהתבלבל כאן
אז הרי לך עוד איש תקשורת שחושב בדיוק כמוני.
אברי גלעד: "לפטר עוד היום את כל מי שבפרקליטות" - וואלה סלבס (walla.co.il)

אלפיני

Well-known member
בדיחה עגומה שעלתה לנו הכי ביוקר מאז הקמתה של המדינה.
תראה, אני לא מנסה עכשיו לשכנע אותך כי אני יודע שאתם קורצם מסוג אחר של "חומרים" לכן השיח הזה הוא יהיה מיותר.
רק רציתי להצביע על העובדה שהרצון שלכם להיות אינטליגנטים, נאורים ואובר מתקדמים, גרם לכם לאבד את זה לגמרי.
ואם אתה חושב שאני הוא זה שהתבלבל כאן
אז הרי לך עוד איש תקשורת שחושב בדיוק כמוני.
אברי גלעד: "לפטר עוד היום את כל מי שבפרקליטות" - וואלה סלבס (walla.co.il)
סבא, ראשית יהודים מאמינים עצמם תמיד טענו שחוקי המקרא וההלכה היו מתקדמים יותר מעמי הסביבה בין היתר בנושא כבוד האדם. כלומר יש רק מסורתי לעניין.

שנית, אם תסתכל על הדברים במבט רוחבי "האינטלגניציה" הזו גם סייעה ליצור פער טכנולוגי אדיר ביננו לבין הסביבה. פער שבא לידי ביטוי גם בהיבטים בטחונים בין היתר. כי אצלם הדברים מבוססים על משמעת בכח. אז יש שולט, ואז הנשלטים הופכים לראש קטן ממש. זו בדיוק הבעיה של משטרים טוטליטריים, בין אם הם מבוססים על דיקטטורות דת , בין אם דיקטטורות לאומניות, ובין אם על קומוניזם.

הסברתי לך את הנקודה לגבי רצח שבויים. מה שיתחיל ברצח שבויים שלא בלוחמה עלול מהר מאוד לגלוש לרצח בכלל. והחברה הערבית הרי סובלת גם מזה. כנ"ל באפריקה, דרום אמריקה ,וכו. כי הרי יש סיבה שהם הפכו , או נשארו עולם שלישי.

ולבסוף, עושה רושם שהתיק הספציפי הזה הופך להיות עניין אזרחי לגמרי של אחד שהתחזה וניצל את מהומת 7.10 על מנת להשיג נשקים שיוכל לסחור בהם מן הסתם, ושני שחתום על הנשק ומתכחש לגמרי לכך שירה בשבוי. בקיצור , אפשר להמתין עד לשלב ההוכחות ולהבין היטב מי נגד מי .

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
סבא, ראשית יהודים מאמינים עצמם תמיד טענו שחוקי המקרא וההלכה היו מתקדמים יותר מעמי הסביבה בין היתר בנושא כבוד האדם. כלומר יש רק מסורתי לעניין.
זה נכון כשמדובר בבני אדם, בבני אנוש.
אבל כאן לא בכאלה מדובר.

שנית, אם תסתכל על הדברים במבט רוחבי "האינטלגניציה" הזו גם סייעה ליצור פער טכנולוגי אדיר ביננו לבין הסביבה. פער שבא לידי ביטוי גם בהיבטים בטחונים בין היתר. כי אצלם הדברים מבוססים על משמעת בכח. אז יש שולט, ואז הנשלטים הופכים לראש קטן ממש. זו בדיוק הבעיה של משטרים טוטליטריים, בין אם הם מבוססים על דיקטטורות דת , בין אם דיקטטורות לאומניות, ובין אם על קומוניזם.
אני מסכים איתך, למרות שיש כאן דברים של התנשאות מסויימת.
כן, בהחלט, אין ספק שהראש המפותח הצעיד אותנו קדימה ולמעלה אל מחוזות גבוהים..,
אבל בטח יצא לך לראות את הסרט "כוכב הקופים" עם צארלטון הסטון..נכון?
בשלב מסויים הקופים שלטו בעולם ולמפותחים לא נותרה ברירה אלא לקבל עליהם את הדין.
עכשיו לפי ההפגנות שאני רואה ברחבי הארץ היום,,
עדיין לא קיבלתם עליכם את הדין. ;-)

הסברתי לך את הנקודה לגבי רצח שבויים. מה שיתחיל ברצח שבויים שלא בלוחמה עלול מהר מאוד לגלוש לרצח בכלל. והחברה הערבית הרי סובלת גם מזה. כנ"ל באפריקה, דרום אמריקה ,וכו. כי הרי יש סיבה שהם הפכו , או נשארו עולם שלישי.
אלה לא שבויים, אלה עכברים וצריך להשמיד את כולם.
ולבסוף, עושה רושם שהתיק הספציפי הזה הופך להיות עניין אזרחי לגמרי של אחד שהתחזה וניצל את מהומת 7.10 על מנת להשיג נשקים שיוכל לסחור בהם מן הסתם, ושני שחתום על הנשק ומתכחש לגמרי לכך שירה בשבוי. בקיצור , אפשר להמתין עד לשלב ההוכחות ולהבין היטב מי נגד מי .
אני נגד גניבת כלי נשק בכל מקרה שהו..
אבל פה במקרה דנן..
אני חושב שהמטרה קידשה את האמצעים.
הרי הם לא גנבו נשק כדי לבצע שוד..
הם רצו להילחם במחבלים.
לדעתי מגיע להם צל"ש על הביצוע
ומגיעה להם נזיפה על דרך הביצוע.

אלפיני

Well-known member
אני מסכים איתך, למרות שיש כאן דברים של התנשאות מסויימת.
למה התנשאות. לרגע לא טענתי שלערבים אין יכולות. אני כן טוען שיש להם הנהגות דפוקות המגבילות אותם.
ועל כן לא צריך לאמץ את המנגנון הנהגה הזה גם אצלנו.
ואתה יודע מה הכי אבסורד , שערביי מדינת ישראל דווקא כן קלטו את הנקודה והתחילו להשקיע בחינוך , ועל כן הם נמצאים בעליה מתמדת.

אבל בטח יצא לך לראות את הסרט "כוכב הקופים" עם צארלטון הסטון..נכון?
בשלב מסויים הקופים שלטו בעולם ולמפותחים לא נותרה ברירה אלא לקבל עליהם את הדין.
מדובר בסרט בדיוני. ולהזכירך הקופים שהם שהפכו אינטליגנטים בסיפור, ולכן השתלטו על כדור הארץ. :ROFLMAO:

אני נגד גניבת כלי נשק בכל מקרה שהו..
אבל פה במקרה דנן..
אני חושב שהמטרה קידשה את האמצעים.
הרי הם לא גנבו נשק כדי לבצע שוד..
הם רצו להילחם במחבלים.
בחייאת סבא. היכן שיש בלגן, יוצא בסוף רק חרא. אין דבר יותר ציני מלנצל אירוע בסדר גודל שכזה על מנת לעשות רווחי עבריינות מהצד.

הנשק הזה לא הוחזר לצה"ל לאחר גמר ביצוע ולבטח התגלגל למאגר העברייני ואיזה יפרח אחד שהתחזה לחבלן ולוחם יחידה מובחרת בסבירות גבוהה סחר וקיבל על זה כסף.
זה כבר התיק הראשוני. משם התחיל כל העניין.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
למה התנשאות. לרגע לא טענתי שלערבים אין יכולות. אני כן טוען שיש להם הנהגות דפוקות המגבילות אותם.
ועל כן לא צריך לאמץ את המנגנון הנהגה הזה גם אצלנו.
ואתה יודע מה הכי אבסורד , שערביי מדינת ישראל דווקא כן קלטו את הנקודה והתחילו להשקיע בחינוך , ועל כן הם נמצאים בעליה מתמדת.

מדובר בסרט בדיוני. ולהזכירך הקופים שהם שהפכו אינטליגנטים בסיפור, ולכן השתלטו על כדור הארץ. :ROFLMAO:

בחייאת סבא. היכן שיש בלגן, יוצא בסוף רק חרא. אין דבר יותר ציני מלנצל אירוע בסדר גודל שכזה על מנת לעשות רווחי עבריינות מהצד.

הנשק הזה לא הוחזר לצה"ל לאחר גמר ביצוע ולבטח התגלגל למאגר העברייני ואיזה יפרח אחד שהתחזה לחבלן ולוחם יחידה מובחרת בסבירות גבוהה סחר וקיבל על זה כסף.
זה כבר התיק הראשוני. משם התחיל כל העניין.
טוב יקירי, אני חושב שהבענו היטב את דעתנו.
חלק מדבריך מקובלים עלי
ואני חושב שגם חלק מדברי מקובלים עליך
שהרי בתוך עמך אתה חי ואתה רואה את מה שעובר על כולנו בימים הנוראים האלה.

נסיך.333

Well-known member
להזכירכם, לא הוגש כתב אישום אחד, אחד!!! נגד אף מחבל שרצח, אנס, בזז ומה לא...
אבל נגד חיילים שרצו להציל יהודים מגישים מייד כתבי אישום..
צריך להגיש כתבי אישום נגד הפרקליטות והלכניס אותם לכלא..

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
להזכירכם, לא הוגש כתב אישום אחד, אחד!!! נגד אף מחבל שרצח, אנס, בזז ומה לא...
אבל נגד חיילים שרצו להציל יהודים מגישים מייד כתבי אישום..
צריך להגיש כתבי אישום נגד הפרקליטות והלכניס אותם לכלא..
אולי מנהיג אחר שיגיע בעזרת ה' במהרה בימינו סופסוף יעשה את זה.
לדעתי לנתניהו אין את האשכים בגודל המספיק כדי לעשות את הצעד הזה.
חוצמזה, השב"כ המשטרע והצבא אינם סרים למרות הממשלה, אלא הם גופים עצמאיים הפועלים בנפרד.

למעלה