זוגיות שהסתיימה

• פותח הנושא מ28
  • פורסם בתאריך

מ28

New member
אנחנו מעל 10 שנים ביחד, היתה אהבה וחברות, די נלחמנו ביחד לעשות את הילדים. אלא שמאז שהם נולדו די קרסנו והתרחקנו. בזמן האחרון מרגישה שאנחנו כמו שותפים לדירה ולגידול הילדים, כבר די נמנעים מלהיות ביחד. מרגישה שאנחנו מעמידים פנים שאנחנו זוג כבר כמה שנים. שהוא לא רואה אותי או שאיכפת לו. היה בינינו פיצוץ לא מזמן ולא הסכמתי לקבל משהו. הוא התנהג אלי כמו בן אדם זר, התעלם ממני. צעקתי שאו שהולכים לטיפול או שנפרדים. אחרי כמה ימים כתב לי שהוא חושב שצריך להפרד. עשינו שיחה ואמרתי לו שאני לא חושבת שזה מתאים לכתוב הודעה כזאת ושצריך לדבר, הוא אמר משהו שנשמע לי די נולד משום מקום שאולי להפרד יהיה שינוי לטובה שיתחיל משהו חדש. מאז מעין מלחמה קרה בבית. מתקשרים עם אחרים ועם הילדים ומנסים להמנע אחד מהשני. מצד אחד חושבת שההחלטה להפרד תיתן הקלה גדולה מצד שני חשש ענקי ובעיקר על הילדים... ומצד אחר לא רוצה לסיים את החיים ככה... בלי אושר ואהבה, זרה בבית שלי.
כרגע המצב לא ברור ואני מרגישה שאני סוחבת לבד תיק ענקי... ולא יודעת איך ממשיכים מפה לאן שהוא...

לאונידס

Active member
אנחנו מעל 10 שנים ביחד, היתה אהבה וחברות, די נלחמנו ביחד לעשות את הילדים. אלא שמאז שהם נולדו די קרסנו והתרחקנו. בזמן האחרון מרגישה שאנחנו כמו שותפים לדירה ולגידול הילדים, כבר די נמנעים מלהיות ביחד. מרגישה שאנחנו מעמידים פנים שאנחנו זוג כבר כמה שנים. שהוא לא רואה אותי או שאיכפת לו. היה בינינו פיצוץ לא מזמן ולא הסכמתי לקבל משהו. הוא התנהג אלי כמו בן אדם זר, התעלם ממני. צעקתי שאו שהולכים לטיפול או שנפרדים. אחרי כמה ימים כתב לי שהוא חושב שצריך להפרד. עשינו שיחה ואמרתי לו שאני לא חושבת שזה מתאים לכתוב הודעה כזאת ושצריך לדבר, הוא אמר משהו שנשמע לי די נולד משום מקום שאולי להפרד יהיה שינוי לטובה שיתחיל משהו חדש. מאז מעין מלחמה קרה בבית. מתקשרים עם אחרים ועם הילדים ומנסים להמנע אחד מהשני. מצד אחד חושבת שההחלטה להפרד תיתן הקלה גדולה מצד שני חשש ענקי ובעיקר על הילדים... ומצד אחר לא רוצה לסיים את החיים ככה... בלי אושר ואהבה, זרה בבית שלי.
כרגע המצב לא ברור ואני מרגישה שאני סוחבת לבד תיק ענקי... ולא יודעת איך ממשיכים מפה לאן שהוא...
הצבת אולטימטום, הוא לא נבהל, הציע לך לממש את האולטימטום ולהיפרד - וחשף את הבלוף שלך.
מה האופציות שלך?
לנסות להשאר בסטטוס קוו, אני מהמר שזו האופציה שאת תבחרי בה, את רק צריכה לזכור שבן הזוג תמיד יכול להחליט להפר את אותו סטטוס קוו.
בכל זאת לממש את האולטימטום ולהיפרד, אני נותן לבחירה הזו סיכוי קטן,
לנסות לתקשר לא דרך איומים ואולטימטום, שכל אחד יבין מה קשה וכואב לשני ולנסות ללכת אחד לקראת השני.

להשתמש בילדים כתירוץ לא משכנע אותי, לילדים לא בריא לגור בבית עם הורים במערכת יחסים מתוחה כמו שאת מתארת אותה ועם הורים אומללים.

מריוס זכריה

Member
מנהל
בואי נתחיל מזה שהוא אמר לך "שאולי להפרד יהיה שינוי לטובה שיתחיל משהו חדש".
זה מעניין שהוא אמר דבר כזה, אבל לא עזב.
הוא גם אמר "אולי".
למה הוא אמר את זה? למה הוא לא פשוט קם והלך?
מי שרוצה ללכת קם והולך.

אבל הרבה אנשים לא מאושרים בקשר ולא מוכנים ללכת. מהמון סיבות.
ולפעמים הם אומרים זה לזה דברים קשים, במטרה לעורר משהו בצד השני. ואולי גם כדי להעניש.
לעורר מה? להעניש על מה?

לדעתי, שאני אומר אותה פה בלי סוף, כל זוג מגיע מהר מאוד לדינמיקה של מאבקי כח.
הבסיס לזה הוא שכל צד נפגע מהצד השני, ומתעקש על דברים שהצד השני חווה כפוגעים.
ושם העסק ננעל. אף צד לא לגמרי מוותר. וחיים יחד באי הסכמה, ובכעס ובפגיעה.
ומצד שני, מנסים לנהל שגרה ככל האפשר.

זה לא משהו שמיוחד למשפחה שלך. זה המצב הכי נפוץ בעולם.
המינון בין כעס לשיגרה משתנה ממשפחה למשפחה, סגנון המאבק משתנה, אבל אצל כולם הכעס והכאב מרעילים את הדברים.

ועדיין, זה שהוא כועס עליך, ופגוע ממך ומנסה לפגוע בחזרה - לא מרוע, אלא מכאב - מרמז שהוא עדיין קשור אליך. שהוא עדיין רוצה ממך משהו - שאת לא מוכנה לתת.
צדקת בזה שהצעת טיפול זוגי.
הוא, כמו רבים במצב הגוע הזה, סירב.

אני מציע לך להתחיל את הטיפול הזוגי לבד.
שם תגלי, אני מניח, שאת יודעת בדיוק על מה הוא כועס. ממה הוא מאוכזב. וגם תוכלי לספר ממה את מאוכזבת. ואולי שם יתחיל תהליך במעמד צד אחד, ואולי את תמצאי פתרונות שישפרו את המצב. ואולי בהמשך הוא יצטרף.

זה הרבה "אולי". אבל זה מה שיש לי להציע כעת.

nothing but the truth

Well-known member
למה הוא אמר את זה? למה הוא לא פשוט קם והלך?
מי שרוצה ללכת קם והולך.

גם אני תרמתי את ה"אולי" שלי

אין תחליף לתקשורת.. שבו ודברו על הכל בפתיחות גם על ההשלכות הכלכליות של פרידה נישואים פתוחים.. הכל. ותראו מה אתם רוצים.

nothing but the truth

Well-known member
את הצבת לו אולטימטום (גם אם נעשה בזמן כעס) שהולכים לטיפול או נפרדים. זה נראה שהוא בחר באפשרות השניה, ועכשיו יש לך חששות.
אבל כך זה אם הצבת אולטימטום - הצד השני עלול לבחור לאו דווקא באפשרות שחשבת שהוא יבחר.
יכולות להיות מספר אפשרויות לכך שהמצב לא ברור. יכול להיות שהוא בעצמו לא בטוח ומחכה שאת תעשי את הצעד, ויכול להיות שהוא בכלל ביעוצים משפטיים וכשיהיה מוכן ינחית את המכה.

elvinnox

New member
נשמע שאת לא ממש רוצה את זה, אלא פשוט נוח לך ואת חוששת על הילדים
לא מקום טוב להיות בו בשביל אף אחד

או שתפרדו או שתפתחו את הזוגיות, הכל בסדר.

דווקא כשיש ילדים, לא כדאי להיפרד. כאדם שמעולם לא היה נשוי, אני לא יודע איך זה לגדל ילדים. אולי הגידול קשה לו קצת, וכדאי שתשכרו אדם שיעזור בטיפול בהם עד שבעלך יתרגל לילדים ולמצב החדש.

למעלה