זכויות ונהלים

זכויות ונהלים

זכויות ונהלים
שלום רב
אשמח מאוד לקבל את התקנון לגבי התנהלות בתי הספר מול המחוננים ביום השליפה. בטקסט כתוב מה מותר ואסור לעשות ביום השליפה במוסד בו הם לומדים במשך כל השבוע. הזכות לא להשלים חומר...אי קיום אירועים מיוחדים ביום זה ועוד.
תודה על עזרתך
אתי

tomi32

New member
ראי כאן

זכויות ונהלים
שלום רב
אשמח מאוד לקבל את התקנון לגבי התנהלות בתי הספר מול המחוננים ביום השליפה. בטקסט כתוב מה מותר ואסור לעשות ביום השליפה במוסד בו הם לומדים במשך כל השבוע. הזכות לא להשלים חומר...אי קיום אירועים מיוחדים ביום זה ועוד.
תודה על עזרתך
אתי
ראי כאן
כאן
למיטב ידיעתי יש חובה להשלים את החומר שנלמד ביום השליפה. בפועל, בכל המקרים שאני מכיר, כך גם היה בפועל.
לא נראה לי שיש בית ספר שבונה מבחנים למחוננים שלא כוללים חלק מהחומר, כי הוא נלמד ביום שליפה.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
בנוסף למה שענו לך מעליי, הכול בגדר "המלצה". אין ממש הגדרות

זכויות ונהלים
שלום רב
תודה על עזרתך
אתי
של מותר ואסור. הם "משתדלים", אבל אין "אסור".
לאורך כל השנים שהבנים שלי משתתפים בימי שליפה (הצעיר שלי עכשיו בכיתה ה'), הם הפסידו חשבון, אנגלית ושפה (כלומר, מקצועות ליבה). השנה הצעיר מפסיד גם שיעורי שחייה וגם תל"ן, כולם נקבעו על יום השליפה... כמובן יחזירו לי את הכסף של התל"ן, אך לא ישנו את המועד.
הם גם הפסידו בחנים ומבחנים, והשלימו אותם במועד מאוחר יותר. פעם אחת יצא גם שהכיתה יצאה להצגה ביום השליפה, והבן היה צריך לבחור בין ויתור על הצגה לבין ויתור על יום השליפה.

שסק5

New member
בנוגע לשיעורי שחייה

של מותר ואסור. הם "משתדלים", אבל אין "אסור".
לאורך כל השנים שהבנים שלי משתתפים בימי שליפה (הצעיר שלי עכשיו בכיתה ה'), הם הפסידו חשבון, אנגלית ושפה (כלומר, מקצועות ליבה). השנה הצעיר מפסיד גם שיעורי שחייה וגם תל"ן, כולם נקבעו על יום השליפה... כמובן יחזירו לי את הכסף של התל"ן, אך לא ישנו את המועד.
הם גם הפסידו בחנים ומבחנים, והשלימו אותם במועד מאוחר יותר. פעם אחת יצא גם שהכיתה יצאה להצגה ביום השליפה, והבן היה צריך לבחור בין ויתור על הצגה לבין ויתור על יום השליפה.
בנוגע לשיעורי שחייה
גם הבן שלי יפסיד שליש משיעורי השחייה שיש השנה כי במהלך 3 שבועות, בכל שבוע שיעור אחד ייפול על יום השליפה.
האם הצלחת לקבל החזר כספי גם על זה?
אותי שלחו עכשיו למלחמה בטחנות רוח ואני אשמח לדעת אם יש איזשהוא תקדים בעניין ואולי אפשרות להצליח במאבק.
ואני אבהיר - לא מאבק לשינוי הימים של שיעורי השחייה כי זה אבוד מראש, אלא המאבק לקבל החזר כספי על השיעורים שהוא מפסיד.
הגישה של בתי הספר היא ממש מעצבנת בעניינים האלו.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
אצלנו לא משלמים על השחייה מראש, כך שפשוט לא שלמתי עליהם

בנוגע לשיעורי שחייה
גם הבן שלי יפסיד שליש משיעורי השחייה שיש השנה כי במהלך 3 שבועות, בכל שבוע שיעור אחד ייפול על יום השליפה.
האם הצלחת לקבל החזר כספי גם על זה?
אותי שלחו עכשיו למלחמה בטחנות רוח ואני אשמח לדעת אם יש איזשהוא תקדים בעניין ואולי אפשרות להצליח במאבק.
ואני אבהיר - לא מאבק לשינוי הימים של שיעורי השחייה כי זה אבוד מראש, אלא המאבק לקבל החזר כספי על השיעורים שהוא מפסיד.
הגישה של בתי הספר היא ממש מעצבנת בעניינים האלו.
אצלנו לא משלמים על השחייה מראש, כך שפשוט לא שלמתי עליהם
זה יותר פשוט מאצלכם גם בגלל שהוא מפסיד את כל שיעורי השחייה ולא רק חלק מהם, כך שגם אם הייתי משלמת עליהם מראש, לא היה כאן מקום לדיון.
על התל"ן לא היה ויכוח בכלל. אפילו שאלו אם אני רוצה צ'ק עכשיו או הפחתה בתשלום הרישום לכיתה ו' בקיץ הבא וזהו.

דיברגנט

New member
בתי הספר מצפצפים על התקנון הזה

זכויות ונהלים
שלום רב
תודה על עזרתך
אתי
בתי הספר מצפצפים על התקנון הזה
נסי לקבל פרטני של חצי שעה כפי שכתוב בתקנון שמגיע לך עבור השלמות ותראי , איך יצחקו לך בפרצוף כתבקשי את זה.

יורה נחושתן

Member
מנהל
הנושא פרוץ לחלוטין ונתון להחלטה של הנהלת ביה"ס

זכויות ונהלים
שלום רב
תודה על עזרתך
אתי
אם ביה"ס מכיר בחשיבות של ציבור המחוננים הלומדים בו, תהיה הליכה לקראתם. אכן, מן הראוי היה לדאוג למחוננים כשהם נמצאים ביום השליפה שהרי בסופו של דבר, הצלחתם היא גם הצלחתו של בית הספר.

tomi32

New member
נכון, אבל יש גם צד שני למטבע

אם ביה"ס מכיר בחשיבות של ציבור המחוננים הלומדים בו, תהיה הליכה לקראתם. אכן, מן הראוי היה לדאוג למחוננים כשהם נמצאים ביום השליפה שהרי בסופו של דבר, הצלחתם היא גם הצלחתו של בית הספר.
נכון, אבל יש גם צד שני למטבע
ילדים והורים שלא מבינים שיש מחיר להיעדרות מבית הספר במספר כה גדול של ימים. אצלנו לא כל הכיתות יוצאות ליום שליפה באותו יום, ברור שלא כל המחנכות ביום חופש באותו יום ויש עוד אילוצים רבים, כך שמעולם לא ציפיתי שכל מערכת בית הספר תתיישר לפי הבן שלי ועוד ילדה שיוצאים ליום השליפה.
בפרט, שגם בין הילדים (והוריהם) אין הסכמה מהי "התחשבות". אף בשרשור הזה היו דעות שונות. בעיני, למשל, מצויין שיפסידו שיעורי חשבון. הלוואי והיה אפשר שביום השליפה יהיו רק שיעורי חשבון. לא רק שזה שיעור מתסכל, הפסד של מספר שיעורים אולי היה גורם לבן שלי טיפה להתאמץ, ואני מאמין שלפחות ביסודי גם המורה היתה שמחה להתפטר מהחכמולוגים המשועממים שרק שואלים שאלות שמבלבלות את השאר, אבל יש כאלו שחושבים אחרת, וזה לגיטימי כמובן.

למעלה