זכויות סוציאליות וביטוח בריאות במדינות האיחוד

rpz79

New member
זכויות סוציאליות וביטוח בריאות במדינות האיחוד

שלום,

אני מחזיק באזרחות פולנית מזה כ-7 שנים ומעוניין להתגורר ולעבוד במדינה אחרת באיחוד שאיננה פולין.

מהן הזכויות הסוציאליות המגיעות לי כאזרח פולני ברחבי האיחוד והאם הן משתנות ממדינה למדינה ?? אם כן היכן אפשר לראות את התנאים השונים? זכויות סוציאליות הכוונה היא בערך למה שמציע הביטוח הלאומי בישראל.
האם אני זכאי לביטוח רפואי ? בהשוואה שוב לישראל - השתייכות לקופת חולים כלשהי בכדי לקבל שירותי בריאות ותרופות במחירים מסובסדים. ושוב מה השוני ממדינה למדינה?

אם זה לא הפורום המתאים ו/או יש פורום אחר לשאלות האלו בארץ או בחו"ל אשמח לקבל קישור

תודה רבה מראש
רועי

johnny de

New member
ממה שאני יודע

ביטוח רפואי- בודאי שזכאי, זו חובה לכל מי שמתגורר באופן חוקי במדינה. מן הסתם, לכל מדינה יש מערכת רפואית משלה, אז תצטרך לבדוק לעומק. זכויות סוציאליות מלאות ובפרט דמי אבטלה- מקבלים אחרי חצי שנה או שנה של מגורים במדינה (זה כאמור משתנה גם כן).

rpz79

New member
תודה ג'וני
הכיוון הוא גרמניה וזו התשובה

לגבי ביטוח בריאות לאזרחי האיחוד האירופאי
https://www.expatica.com/de/healthcare/healthcare-basics/a-guide-to-german-health-insurance-693463/
לגבי זכויות סוציאליות אין לי מושג, מבחינה הגיונית אשמח אם תעזור לי להבין מה ההבדל בין אזרחי המדינה (גרמניה במקרה הזה) לבין אזרחים של מדינות אחרות חברות באיחוד האירופאי (פולין במקרה שלי) ?
במשרד הכלכלה הגרמני יש טבלאות מסודרות שאומרות כמה אחוזי וחודשי אבטלה נניח (כתלות בשכר ובמשך העבודה) מגיע לגרמני, כמה לפולני, כמה לפיני, כמה לקרואטי וכו' ?

תודה רבה
רועי

למעלה