זקוקה לעזרה בבקשה!

זקוקה לעזרה בבקשה!

שלום רב, בעברי הפרעות אכילה (אכילה כפייתית אנורקסיה ובולימיה), בשנה האחרונה עליתי 14 קילו בערך. כבר 5 חודשים שאני בדיאטה, לא מקיאה ושומרת יפה בשילוב של ספורט (אירובי ומשקולות). לא ירדתי יותר מ3-4 ק"ג! וכן, אני יודעת ששריר שוקל יותר משומן וכ"ו... ובהיקפים ירדתי מעט... אבל באמת שסה"כ אני חושבת שהייתי צריכה לרזות הרבההההה יותר!!! אני מניחה שהגוף שלי נפגם וחילוף החומרים ממש איטי... השאלה שלי היא מה עושים עכשיו? אני כ"כ מתוסכלת!! היו לי שני נסיונות אצל דיאטנית אך מכיוון שבמוחי התכיפות והכמויות של האכילה נתפסו כאיבוד שליטה, חזרתי להקיא מרוב ייאוש... למישהו יש הצעה? מישהו היה במצב דומה אולי? אני חייבת לרזות! יש לי עודף משקל של כ15-20 קילו! עזרה בבקשה

daniella1980

New member
נראה לי שהתשובה די ברורה

בכל הקשור לתזונה - את זקוקה לתזונאי צמוד - אני מבינה שהיה לך נסיון רע עם דיאטנית, אולי כדאי לנסות אחר\אחרת, ובמיוחד כאלו עם נסיון\התמחות בהפרעות אכילה, אם יש דבר כזה. תנסי עד שתמצאי מישהי\מישהו שאת מתחברת אליו\אליה. אבל לפני זה ויותר מזה - אני מקווה שאת גם בטיפול פסיכולוגי או לאחריו לאור המקרה שלך משום שמדובר לפי התיאור שלך במקרה ה*מחייב* סיוע נפשי ואפילו פסיכיאטרי (הכוונה לתרופות אנטי דכאוניות שיעזרו לך לא להיות מדוכאת ואובססיבית ומגיעה להקאות מרוב ייאוש, זו נשמעת מצוקה של ממש הדורשת עזרה מיידית). אין מקום להחליט בעצמך על תזונתך או מפורום כמו כאן שבטח לא יתן לך תפריט אישי שמתאים לצרכייך כי זה דורש בדיקות דם ואיש מקצוע צמוד שלומד היטב את עברך ואת הרגליך, וייסיע לך להחזיר לגופך את מה שחסר לו ובעיקר את האיזון. האם עשית בדיקות דם? לבטח יש לך חוסרים תזונתיים או בעיות אחרות בעקבות העבר. לסיכום עליך ללכת על עזרה מקצועית הן בתחום הנפש והן בתחום התזונתי. כמובן שספורט מבוקר גם הוא מומלץ בחום, שיסייע לך גם למצב הרוח ויקדם תהליכים. אבל שוב, הכל בפיקוח מקצועי. בהצלחה

למעלה