חג המעלות- זה מגיע! בשבת...

licky

New member
חג המעלות- זה מגיע! בשבת...

ביום שבת בשעה 18:00 בער בתצא תהלוכת חניכים של קיני כפר סבא מקן ישן(מול הדואר המרכזי) לקן חדש שם יחל בשעה 19:30 האירוע המרגש!!! בתכנית: מסכת מצחיקה ומרגשת, מופע פרידה של שכבת יב, כתובות אש ומופעים של החניכים. האירוע במעמד ראש העיר, מנהלי מחלקת הנוער, רכזי תנועת הנוער החניכים והוריהם. האירוע פתוח לקהל הרחב והוא חינם!!! כולם מוזמנים להגיע!!!!!

פתיחת השנה קיני הנוער העובד

העלאת כל שכבה בדרגה, ופרידה מהי"בניקים. זה ממה שאני יודעת, בטוחה שיש לו תשובה יותר טובה.

itaihasid

New member
בנוע"ל אין דרגות...

חג מהעלות הוא טקס מסורתי של פתיחת שנה בתנועת הנוער העובד והלומד (בכל הארץ) מטרתו היא סימן לפתיחת שנה יחד עם זה שהחניכים עולים שכבה (יש כל מיני שכבות בנוע"ל כמו למשל חניכי י"א עולים מ"מעפילים" ל"גרעין") מכיוון שתנועת הנוער העובד מאמינה בשיוויון אין דרגות.. זה על רגל אחת מהות הארוע, כמובן שיש גם את הצד של יצירה עצמית ושל הצופיות ועוד הרבה דברים אחרים.. אני מקווה שעידו יסלח שעניתי בשבילו..

KetchupFrenzy

New member
קומיניסטים מלוכלכים

|מגלפטישועודכליעבודהסובייטים| כמובן שהכל בצחוק=] שלכם, חזיר קפיטליסטי.

droriko

New member
הם לא בדיוק קומוניסטים

אבל הם סוציאליסטים גאים! או יותר נכון סוג של סוציאליסטים יש קומוניסטים, סוציאליסטים, יש סוציאל-דמוקרטים ויש סוציאל-נוער עובדניקים מה זה סוציאל-נוער עובדניקים , זה כאלה שיזעקו בקולי קולות בהפגנות שלהם נגד התאגידים הגדולים וכנגד פערי המעמדות אבל שעה אחרי זה ילכו לדפוק ארוחה ב-35 שקל במקדונלדס זה אגב למי ששאל פה באשכול הרעיון שעומד מאחורי הנוער העובד (אה כן זה ואם אתה גבר גם להצתרף לשם ולשחק אותה סוציאליסט כדי בסופו של דבר לזיין הרבה, זה ידוע ששמאלניות הן שרלילות , או כמו שהן קוראות לזה "ליברליות")

itaihasid

New member
וואלה..

היית בנוער העובד פעם (ואני לא מדבר על פעולה בכיתה ד', אלה על להיות חניך בבוגרת וחלק פעיל מהתנועה)? דבר ראשון נוער עובדניקים הם (לא כולם, אבל זה הרעיון של התנועה) סוציאל-דמוקרטים.. דבר שני, אתה יכול להגיד הרבה דברים על הנוער העובד אבל להגיד שהם רק צועקים (הם עושים את זה הרבה וזה עוזר בהרבה מקרים, וזה יותר ממה שהרבה אנשים אחרים עושים בארץ, לצערינו) זאת זילות התנועה, אולי יש כאלה שאוכלים במקדונלדס, אתה יודע בכל זאת לכול אחד יש את הרצונות שלו, אבל בגדול אני מכיר ויודע על מעט מאוד נוער עובדניקים שבשכבה הבוגרת שאוכלים במקדונלדס.. והקטע של הזיונים, אתה סתם הורס לעצמך את כל הרצינות שחשבתי לקחת אותך...

droriko

New member
כן אני יודע שהם סוציאל דמוקרטים

סתם הייתי ציני ולאכול במקדונלדס זה לא סתם "רצונות" , זה כבר עירעור מוחלט של כל העקרונות החברתית שהם נלחמים עליהם או לפחות אומריםש הם נלחמים עליהם , אתה גם משרת פה תאגיד ענק וגם אתה חי חיי ראוותנות (כאשר אתה יכול להוציא הרבה פחות כסף על אוכל שגם הייה טעים לך וגם שיביע אותך בסופו של דבר)וגם מבזבז הרבה כסף עודף שהיו יכולים לקנות מספיק אוכל לכאלה שאין להם , כל החבר'ה האלה(ובזמנו למדו איתי המון נוער עובדניקים,גם בחטביה וגם בתיכון) הם אלה שמביאים לזילות התנועה , לא אני

licky

New member
תקשיב

המטרה של התנועה זה לא לקנות אוכל לאנשים שאין להם... יש משפט שאומר "לא רוצים מדינת רווח וצדקה- רוצים מדינת צדק ורווחה". עמותות של עזרה למעוטי יכולת הם מבורכות אבל הם לא הפתרון.. הפתרון הוא שאחרי חצי שנה בלי שר רווחה הממשלה תמנה אחד כזה שידאג לרווחת האזרחים. והפתרון הוא ששר האוצר לא יתן הטבות מס שיועילו בסופו של דבר רק לעשירים אלא ידאג למי שלא יכול להרשות לעצמו וולבו ב- 200 אלף שקל.. בקשר למקדונלדס, אני אישית לא אוכל שם כי הם מנצלים עובדים ולא כי הם תאגיד ענק, נשמע לך פשוט מדי הא? לא מספיק פלצני אבל ככה זה! חוץ מזה אנ לא רוצה לפגוע, להעליב או לזלזל אבל עצבנת אותי, מה בדיוק האידיאולוגיה שלך ומה אתה עושה בשביל לממש אותה?

droriko

New member
לא אמרתי שאתם ארגון צדקה

לא אמרתי שמבחינה מעשית אתם ,הנוער העובד, צריכים לתרום לעניים , אמרתי שמבחינה עקרונית - אידיאולוגית מישהו שתומך בחיי שיוויון מוחלטים במקום להויצא עוד 10 שקל על אוכל הוא היה יכול (Cאופן עצמאי) לתרום לאיזה אירגון צדקה , או לחסוך כסף כדי לקנות צעצוע לילד עני ויש עוד אלף ואחד דוגמאות ככה שאתה לא חייב לאכול במקדונלדס כדי ליהות לא בסדר במקרה הזה, סתם נתתי את זה בתור דוגמא, אתה יכול גם לשבת באיזה בית קפה ולהוציא 20 שקל על כוס קפה מסכנה וזה יהיה גרוע באותה מידה זה לא משנה מה האידיאולוגיה שלי , אין לי בעיה עם האידיאולוגיה שמאחורי התנועה , סוצייאליזם וקפיטליזם כאחד, יש לי בעיה כשאנשים אצלכם לא עומדים באידיאולוגיה הזו ורק מדברים יותר מדי , ולא סתם אידיאולוגיה אימצתם לעצמכם , צריך ליהות ממש יפה נפש כדי לעמוד בזה וככה אתם מציגים את עצמכם , כיפי נפש - לוחמי צדק

licky

New member
אז אני מסכים

אני מסכים איתך שכשאנשים מדברים אידיאולוגיה ופועלים אחרת זה מעצבן ומטומטם אבל אתה לא יכול להכליל ולהגיד דבר כזה לפני שאתה מכיר את האנשים... תחשבו על זה... עוד משהו בקשר לחיים לפי האידיאולוגיה.. גם לדבר הזה יש גבול.. כי אני אישית לא רוצה לקנות בעסק שמנצל עובדים, אבל יש הרבה כאלה וכנראה שגם המכנס שאני לובש יצרו אותו בהודו ילדים בני 4 שמקבלים פרוסת לחם ליום...(הגזמתי זה בשביל ההקצנה)... הגבול עובר איפשהוא במקום הגיוני.. אני לא אסתובב ערום ברחוב אבל אני לא כול בדלי קרים כי מנצלים שם עובדים.. יש גבול מסוים בתחום ההגיון... אם לא יהיה גבול זה לא אנושי להגיד זה או שאתה קונה במקומות שמנצלים עובדים או שלא.... דוגמא למימוש חלקי של אידיאולוגיה עקב כורח המציאות.

droriko

New member
אני יודע שבתל אביב

יש אל מעט חנויות שמוכרות בגדים שהם אל מותגים ולא נוצרו כתוצאה מניצול של ילדים , בגדים שלפי מה ששמעתי חלקם ברמה גבוהה מאד ואני לא מכלילי סתם , אמרתי פה בפירוש שהכרתי בזמנו לא מעט נוער עובדניקים/צופיפניקים/וואטהבר וכל אחד שם היה יותר צפונבון מהשני , לא סתם לא אוהבים אותם בחברה

licky

New member
על סמך הכרות

אמיתי שלך אתה מוזמן לשפוט אבל מפה ועד להגיד שלא אוהבים אותם בחברה זה שוב לא נכון ומכליל...

droriko

New member
מכליל זה בטוח

כשאתה רוצה דלבר על קבוצה מסויימת אתה מכליל כדי לציין תכונות שליליות בולטות , תמיד יהיו יוצאים מן הכלל אני יודע שבכל מסגרת שהייתי בה הנוער עובדקניים הסתגרו להם בחבורה משל עצמם עם סלנג ודפוסי דיבור משל עצמם ומרבית האנשים ש"מבחוץ" לא ממש הצליחו להתחבר אליהם , למען האמת די שנאו אותם , הם גם היו מאד מאד פלצנים שלא לדבר מתנשאים וככה לפי מה שהבנתי זה עד היום, כמה שנים אחרי שסיימתי ללמוד אלה בטח אל האנשים שישכנעו אותי איזה אידיאולוגיה חברתית יותר מתאימה למדינה בוא נגיד

licky

New member
אז חבל על האנשים שהכרת

כי הרוב לא כאלה.. אני בתור נוער עובדניק בבצפר שלי לא שונאים אותי(אני חושב ומקווה), ויש לנו חברים לא מהתנועה... ושוב אמרת זאת בעצמך אתה מכליל בשביל ליצור רושם שלילי על קבוצה של אנשיפ שאתה לא מכיר את כולם וזה שגוי...

droriko

New member
שאתה לא מכיר את כולם?

כשאתה לומד עם מישהו באותה כיתה 3 שנים אתה קצת מכיר אותו תסכים איתי

למעלה