חדר משותף והמון ריבים

לצערי אצלנו זה לא ממש עובד...

הם לא מסתדרים ולפעמים יש צורך בהפרדת כוחות. אני לא רואה את זה כמשהו רע. כל אחד צריך את הפינה שלו לעצמו.

חדר משותף והמון ריבים

היי, מקווה שאני בפורום המתאים.
יש לי שני בנים בני 5 ו 13 והם ישנים יחד באותו חדר. כמובן שהייתי שמחה אם הייתה לי את האפשרות לתת לכל אחד מהם חדר משלו ובכך לאפשר לגדול מעט פרטיות - אך אנחנו חיים בבית קטן ולא נוכל להרשות לעצמנו משהו אחר בשנים הקרובות.

הגענו למצב שיש בבית כל הזמן ריבים. האחים לא מסתדרים, וצרכים לסבול אחד את השני יותר מידי זמן. כשהקטן מזמין חברים זה מפריע לגדול, והמשחקים שלו מציפים את החדר וגורמים לבוגר יותר להתבייש ולא לרצות להזמין חברים מרוב בושה.

המצב הופך לצפוף ובלתי נסבל.
האם יש אפשרות ליצור הפרדה בחדר באמצעות רהיט מסויים? ליצור חלל פרטי לאח הבוגר יותר?
ניסיתי להעביר את פינת המשחקים של הקטן לסלון, אך זה לא מקובל על בעלי.
אני אובדת עצות. אשמח מאוד לקבל המלצות.

2 ילדים בחדר 1

היי,

עניין חלוקת החדרים היא סוגיה שעולה אצל כל ההורים. האם לתת לכל ילד פרטיות? או שמא הם צריכים לדעת לחלוק ולהסתדר בכל מחיר?!
פה נכנס החינוך לתמונה! יש כאלה שיגידו- פרטיות לפני הכל! ויש שיגידו הם אחים והם צריכים לדעת להסתדר...
ילדים זה לא מדע מדוייק! כל הורה מכיר היטב את ילדיו וצריך לקחת החלטות מושכלות על פי אופי הילדים.
נכון,אחים צריכים לדעת לחלוק, לשתף, לאהוב, לתמוך ולהיות שם אחד בשביל השני, אבל ברגע שזה לא עובד, ואחד מהילדים "נדרס" ע"י השני אז זו כנראה לא השיטה הנכונה...אבל שוב, כל הורה מכיר את ילדיו בצורה הטובה ביותר!

למעלה