חדר שירות

ARCH 2

New member
חדר שירות

בתוכנית של הדירה החדשה - חדר השירות יוצא מחדר אמבטיה. הציעו לנו לסגור את הקיר הזה ובמקום זה - שהכניסה תהיה דרך הפרוזדור (וזה יראה כמו דלתות יפות של ארון - ולא כמו דלת רגילה, למרות שלא ברור לי כ"כ למה זה לא יכול להיות דלת רגילה, כשאר הדלתות בפרוזדור). מצד אחד - לא נראה לי קריטי להעביר כביסה דרך חדר אמבטיה, מצד שני - לא התנסיתי באפשרות השניה. החסרונות מבחנתי בשינוי הכניסה לחדר השירות - 1. פחות איוורור לחדר האמבטיה, ששם יש חלון קטן יחסית (ואילו דלת פתוחה לחדר שירות מאוורר את חדר הרחצה ונותן יותר תאורה טבעית) 2. מייקר - דלת של ארון יפה ומעוצב בטח עולה עוד כמה אלפי ש"ח. השאלה - עד כמה זה קריטי לדעתכם שהכניסה לחדר השירות תהיה נפרדת ולא דרך חדר האמבטיה?

תמר36

New member
אני חיברתי את חדר האמבטיה המרכזי

לחדר השירות מפני שבאמבטיה יהיה לי ארון ובו הכביסה המלוכלכת וכך לא אטייל איתה בכל הבית. זה גם תלוי איך הבית בנויי.

ARCH 2

New member
שני החדרים צמודים אחד לשני

ובתכנון המקורי - חדר השירות יוצא מתוך חדר האמבטיה.

ענתש

New member
לדעתי להפך, הכניסה לחדר השירות

צריכה להיות דרך האמבטיה. הרי ממילא את הכביסה המלוכלכת מורידים ושמים ישר בסל. החסרון היחיד הוא שאי אפשר לכבס/ללהכנס לחדר השירות אם מישהו מתקלח/בשירותים (כשהילדים גדולים זה יותר מורגש כי גם הם סוגרים דלת) אבל זה בכלל לא נורא. אני מתכננת כניסה מהאמבטיה בלי כניסה מהמסדרון, מיותר לדעתי.

ARCH 2

New member
זה מה שאני חשבתי אבל

המעצבת חושבת שזה MUST. בנוסף, חברות אמרו לי שעכשיו, כשהילדים קטנים ואפשר עוד להכנס כשהם מתקלחים זה בסדר, אבל כשהם יגדלו ויתפסו את חדר האמבטיה לזמן ארוך יותר - כאן אני אהיה מוגבלת יותר ואצטרך לחכות עד שיסיימו. אני ממש מתלבטת בעניין. אשמח לעוד תובנות מכם.

איריסג

New member
אצלנו זה לא בדיוק חדר שירות

כי יש לנו חדר שירות שבכלל צמוד למטבח - ששם יהיו כל מיני כלי עבודה, האופניים שלנו, מקרר שני ותנור ""ספייר", וארונות לכל מיני שטויות (כלים חד פעמיים, וכו' - בקיצור - סוג של מחסן). במקור - מכונת הכביסה והמייבש וחומרי הכביסה היו אמורים גם הם להיות שם - אבל הוצאנו אותם - ועשינו להם נישה בתוך האמבטיה של הילדים. זה מיקום הרבה יותר הגיוני. הרי ההפרדה הזו היא רק של הכניסה , נכון? זאת אומרת - זה לא משפיע על הגודל של חדר האמבטיה. אז למה להפריד? באמבטיה יש כיור אם צריך לכבס משהו ביד, או להתיז מסיר כתמים וכו' - ואז מה, תלכי עם כביסה מטפטפת ותעשי סיבוב כדי להגיע לחבלים או למכונה או למייבש? זה לא הגיוני בעיני.

איריסג

New member
ובעניין הילדים המתבגרים

נו, ונניח שהם סוגרים דלת כשהם מתקלחים. אז מה? כמה זמן החדר יהיה "לא שמיש" מבחינתך כי הם במקלחת? שעה ביום? נשארו לך 23 שעות ביממה לעשות כביסה...

ARCH 2

New member
טוב, אני רואה שהשיקולים שלי להשארת

החדר כפי שהוא תוכנן במקור, חוזרים גם בשיקולים שלכן. גם אני בדיעה שהילדים, גדולים ככל שיהיו, לא תופסים לשעות את חדר האמבטיה. אפשר להתגמש בעניין. זה לא שאני כל היום עומדת ו"עושה כביסה". השיקול של האוורור והתאורה הטבעית הרבה יותר חשובים לי. ובנוסף, הפרקיות של סל הכביסה שממש ליד, גם תומך בהכרעה.

ענתש

New member
גם אצלי ../images/Emo13.gif

לדי מקלחת המשפחה (בקומה שניה בכלל) חדר עם מכונה, מיבש וחבלי כביסה וחומרי כביסה בלבד. בקומת הקרקע יש חדר אחסון עם ארון חומרי הניקוי, קצת כלי עבודה ומקום לאחסון של כל מיני דברים כמו שימורים, מזון יבש, כלי מטבח גדולים שלא בשימוש הרבה וכו'. וכן מיד ביציאה מהמטבח יש מחסן לאחסון האופניים, הבימבות ושאר דברים שצריך לאחסן (מזוודות למשל, צעצועים ש"קטנים" על הילדים ועוד). ואיריס - אפשר להוסיף כיור גדול בתוך חדר הכביסה, זה מאד יעיל. אמא שלי שמה אצלה כיור גדול ועמוק מאד בשביל להשרות כביסה עם כתמים קשים וכו'. ויש גם מכסה לכיור כך שזה הופך למשטח שאפשר להניח עליו דברים, לקפל עליו כביסה הישר מהמיבש ועוד...

איריסג

New member
אבל זה בדיוק העניין...

שויתרתי על הפונקציה שנקראת "חדר כביסה". במקור - מכונת הכביסה והמייבש, היו אמורים להיות באותו אזור שירות ליד המטבח (שם גם יהיה כיור, למלא דלי לשטיפת רצפות, לשטוף ידיים אחרי שמתעסקים עם האופניים וכו') אלא שאז , החלטנו שאת המכונה והמייבש, נעביר בכלל לצד של חדרי המגורים, לתוך האמבטיה של הילדים. לא עשינו לזה חדר בנפרד, אלא הקצנו מקום בתוך האמטיה לנישה שתכיל את המכונה והמייבש (הם עומדים אחד על השני) ומהצד השני אולי יהיה ארון קטן לחומרי הכביסה - ובין שני אלה - יש דלת יציאה לחצר - ששם תהיה רחבה קטנה מרוצפת - וחבלי כביסה (זו חצר צדדית). ככה שאם אני רוצה כיור - יש לי את הכיור של האמבטיה, וזה לרוב מספיק. בכל מקרה - זה הרבה יותר נוח בעיני ככה - הכביסה המלוכלכת - מורידים באמבטיה, וזה קרוב למכונות - לא צריך לחצות את כל הבית עם ארגזי כביסה מלוכלכת. ולהפך - אחרי שהכביסה נקיה, היא קרובה לארונות וכו' . למרות שאני מניחה שלקפל - אני כבר אקפל בפינת משפחה... אבל ניחא. זה פינה לי בכל מקרה מקום באזור שירות ליד המטבח - וזה מצויין מבחינתי.

לא ממולץ אמבטיה- אדי מים , אינם ממולצים למכשירי חשמל כמו מכונת כביסה ומייבש. יש חברות שמתנים את האחריות באי הצבת המכונה באיזורים כאלה. למרות זאת, אם תתכננו את הנישה בצורה שתיסגר הרמטית ע"י דלת (אלומניום למשל), זה יכול בכל זאת להיות פתרון מעשי.

איריסג

New member
אני לא חושבת שתהיה נישה סגורה

מה שכן יהיה זו כמובן נישה שמופרדת מהחלק העיקרי של חדר האמבטיה על ידי קיר גבס, ובנוסף - זה יהיה חדר אמבטיה מאד מאוורר - יהיה לו גם חלון גדול, וגם, כאמור - דלת שיוצאת החוצה - ככה שלא ממש יהיה סיכוי ללחות שתזיק למכשירי החשמל.

fireman

New member
אל תהיי כל כך בטוחה בזה איריס

בבית הקודם שלי הייתה אמבטיה שממנה יציאה לחדר כביסה. בשלב מסויים עשיתי חלונות בידודיים בחלון ממנו תולים את הכביסה שנמצא כמובן בחדר הכביסה וביטלתי את הדלת שבית החדר כביסה לחדר האמבטיה. תוך שנה המכונת כביסה התחילה להראות סימני חלודה וזה על אף שמדובר בשני חללים נפרדים לגמרי שביניהם דלת.

yrnkrn

New member
פיירמן צודק

זה שיש נישה לא עוצר את הלחות באוויר מלהגיע לכל מקום. זה שיש חלון גדול לא אומר שיקפידו לפתוח אותו אחרי כל אמבטיה ומקלחת כדי לאוורר את החדר מהלחות.ההפך - בחורף מישהו עושה מקלחת ארוכה וחמה בערב ואח"כ סוגר את דלת האמבטיה והולך לישון. החדר נשאר לח ורטוב כל הלילה, החלודה משתוללת.

תמר36

New member
בדרך כלל, למי שיש בית פרטי

היציאה מחדר השירות היא לגינה כי שם תולים כביסה. אם מישהי מאוד מאוד לחוצה להפעיל מכונה אז שתכנס מהגינה לחדר השירות.

עד לשרשור הזה

הייתי בטוחה שחדר שירות, כולל מכונת הכביסה מקומו ליד המטבח כנראה יותר מידי שנים באירופה- כאן מכונת הכביסה בדכ ממוקמת במטבח עצמו- ליד המדיח עכשיו אחרי שקראתי את השירשור זה, נראה לי הכי הגיוני באמת להציב אותו ליד המקלחת, וגם עם דלת לגינה- היישר לחבלי הכביסה צריך ללכת לתקן את התוכניות

איריסג

New member
בבית שבו גדלתי

שהיה למעשה דירה, מכונת הכביסה והמייבש, באמת היו בקצה של המטבח - כי זה היה המקום שקרוב ביותר לחבלי הכביסה. בבית שאנחנו מתכננים כעת, בהתחלה היה תיכנון , כאמור, שכל ענייני הכביסה יהיו ליד המטבח, באזור השירות - וממנו תהיה יציאה לחצר שבה יהיה מתקן תליה (למרות שאת רוב הכביסה אנחנו בכלל מייבשים במייבש). היינו בייעוץ במרכז הבניה הישראלי, ואחת העצות שקיבלנו היתה להעביר את הכביסה לאזור של חדרי המגורים. ופתאום זה "עשה לי שכל". גם אצל חברה טובה שלנו, האדריכלית לא הבינה למה היא מתעקשת שמכונת הכביסה וכו '- תהיה למעלה ליד חדרי השינה, ולא למטה, באזור שירות. והיום זה הסתבר כהחלטה הכי נבונה - זה קרוב לאמבטיות (לא יורדים למטה עם כביסה מלוכלכת). זה קרוב לחדרי השינה - לא עולים למעלה עם הכביסה המקופלת, ויש יציאה למרפסת עם חבלי כביסה. את בונה בחו"ל?

זה באמת הרבה יותר הגיוני

אני פשוט לא מבינה איך לא חשבתי על זה קודם, כוחו של הרגל כנראה ושתביני, כששמים כאן את מכונת הכביסה במקלחת זה רק בשל אילוצים של מטבח קטן וכן אני בונה בחול, שוב....

תמר36

New member
לי יש טראומת ילדות, המכונה אצלינו

היתה ליד המטבח, זה היה סיוט עם הרעש. זה הציק כשראינו טלויזיה ובכלל לא היה נעים. היום חדר השירות הכי רחוק שאפשר כי משם יוצאים לתלות את הכביסה בחלק האחורי והנסתר של הגינה.

למעלה