חדשה בפורום...

noap84

New member
חדשה בפורום...

שלום לכולם, ביום ראשון היינו בסקירה מורחבת והרופא מצא קלאב פוט בשני הרגליים (היום ביקש לראות אותנו שוב כדי להיות בטוח באבחנה, ולצערינו חזר על אותם דברים).. הוא שלח אותנו לייעוץ גנטי ולסקירה נוספת.. אני מאמינה שהכל יהיה בסדר ושלא יהיו בעיות נוספות, אבל יש מצב גדול שאני פשוט בהכחשה / הדחקה ולא יודעת מה מחכה לנו.. רציתי לדעת (כי הרופא לא ידע או לא רצה לתת תשובות ) האם יש בקלאבפוט דרגות חומרה שונות או שכולם חייבים גבס וניתוח ותהליך שלוקח לפחות שנתיים.. מנסה למצוא כמה נקודות אור אופטימיות... תודה וחג שמח.

melabess

New member
ברוכה הבאה

שלום (נועה?),
&nbsp
קודם כל מזל טוב. את מתארת סיטואציה שקרתה לרוב ההורים בפורום הזה.
אין מה להיות שאננים, אבל גם לא צריך לדאוג יותר מדי.
&nbsp
עיקר הקושי יהיה כמו עם כל תינוק אחר שנולד, הקלאב פוט יהיה שם אבל עם הזמן הוא הופך לחלק מהיום יום ולא מהווה איזה קושי יוצא דופן.
&nbsp
לשאלותייך,
&nbsp
ישנן דרגות חומרה לקלאב פוט (6 אם אני לא טועה), הרוב המוחלט של המקרים מצריך את הטיפול של שיטת פונסטי (גבסים נעליים וכו'). משך זמן הטיפול תלוי בחומרת הקלאב פוט וברופא המטפל.
&nbsp
אני אשלח לך את הטלפון שלי בפרטי אם יעלו לך אי אלו שאלות.
&nbsp
בהצלחה וחג שמח,
שחר
&nbsp

טובה53

New member
הי

לא תמיד חייבים ניתוח. התהליך לוקח 4 שנים ולפעמים 5.
אחרי החודשים הראשונים, הטיפול בד"כ הופך לחלק מהשגרה היומיומית ולא גוזל תשומת לב.
בהצלחה וחג שמח.

olgalevi

New member
נקודות אור אופטימיות

נועה יקרה,

המון המון מזל טוב על ההריון!.. כפי שכתבו כאן, אנחנו מאוד מאוד מבינים ללבך מכיוון שרובנו המוחלט היה במצבך. מה שלי באופן אישי מאוד עזר - זה לראות ילדים גדולים שנולדו עם קלאב פוט: לראות אותם הולכים, רצים, משתוללים, משחקים - כמו כל הילדים בגילם
וגם לדבר עם הוריהם ולשמוע על החוויה מהצד שלהם.
יצא לי לראות את הילדים המקסימים האלה במרפאת קלאב פוט ב״דנה״ בתל אביב, שם אנחנו גם מטופלים היום. מאוד מאוד ממליצה לבקר במרפאה, לדבר עם הצוות, עם הילדים וההורים! ואם בא לך לראות קלאבר מתוק בן שנה וארבעה חודשים, את מזמנת ליצור איתי קשר

המשך הריון קל, הרבה בריאות וחג שמח!
אולגה.

noap84

New member
תודה אולגה !

אני עדיין עוד מעכלת את כל העניין.. כרגע מלחיצים אותנו ללכת לייעוץ גנטי כמה שיותר מהר (למרות שאין תורים מהיום להיום) בשביל בדיקת המי שפיר. זה באמת כזה דחוף או ששבוע/שבועיים כבר לא ישנו הרבה? נועה.

olgalevi

New member
ייעוץ גנטי

לצערי אני לא מתמצאת בעניין העיתויים של הבדיקות... אבל כן מאוד מאוד ממליצה לפנות לגנטיקאי פרופ׳ שוחט שמאוד עזר לנו. אולי כשאתם קובעים תור, תתייעצו עם המרפאה - הם בטח יוכלו להגיד אם דחוף או לא, וגם לקבוע תור דחוף במידת הצורך.

למעלה