חדשה ומודאגת מאוד:(

דנהלה345

New member
חדשה ומודאגת מאוד:(

שלום לכולם,
אני בהריון הראשון שלי,שבוע 24 ולפני שבוע בעת הסקירה המאוחרת, גילינו שלעובר יש קלאב פוט
מאז לא עבדתי, רצים כל יום לבדיקות ובכיתי המון!!!!!!! רק היום טיפה השתפר מצב רוחי ועדיין אני מלאת חרדות וחששות וכמובן המון פחדים בנוגע להמשך ההריון כי יש את כל המעקבים מעכשיו שבטח מוכרים לכן:(
אפילו חשבתי על הפסקת הריון בהתחלה, אבל גם זה מאוד מפחיד אותי כי אני בשבוע מתקדם כבר וגם כי זה מאוד טראומתי ובמיוחד בהריון ראשון לדעתי:(
אופ נורא קשה לי, בלילה וביום, אני מתמלאת תקווה שהלוואי זאת רק בעיה אורתופדית ואטפל בו אבל אחרי דקות שוב מתמלאת ייאוש שזה יהיה קשה ומפחידים אותי המון דברים כמו אם חס וחלילה זה חוזר להם בבגרות ועוד הרבה מחשבות מפחידות וקשה לי מאוד
אני מקווה שאוכל לשמוע מכן , מפשפוש פה אני חייבת לציין שמתעודדים, אבל בכל זאת אני עדיין חרדה ודואגת וכל דבר מפחיד אותי
תודה מראש

טובה53

New member
קלאבפוט זה לא נורא.

זה ניתן לטיפול ולא תהיה לילד שום מגבלה כלל.
בזמנו הייתי גם אני במצבך. קראתי בפורום קלאב פוט ובפורום הפסקת הריון וראיתי שהפסקת הריון זה הרבה יותר קשה ומבאס וטראומטי.

melabess

New member
ברוכה הבאה ואל חשש

היי דנלה,
&nbsp
אני שחר, אבא לעידו בן השנתיים וחמישה חודשים. את מה שאתם עוברים עכשיו עברנו פחות או יותר כולנו.
גם לנו הודיעו בסקירה שיש מום (לא יכלו למצוא מילה קצת פחות מאיימת?!) לעובר. זו היתה ההיכרות הראשונה שלנו עם צמד המילים Club-Foot, עבר עלינו חודש ללא שינה עד שהגיעו תוצאות מי השפיר ושהבעיה היא לא כרומוזומלית. גם לנו זה היה ההריון הראשון והחרדות הגיעו כתוצאה מאי הוודאות על מה שיהיה. במבט אחורה אני יכול להעיד שהקלאב פוט הוא השולי מהקשיים שהתמודדנו איתם כשהפכנו להורים (הייתי ממליץ לקרוא לקלאב פוט גזים ולגזים מום, זה ישקף יותר את הקושי :)). הנעליים הפכו להיות חלק מהחיים שלנו ועידו לא מכיר משהו אחר, לפני כמה שבועות הוא נרדם באוטו בשבת בצהריים וכשהעברתי אותו למיטה הוא התעורר וביקש לנעול את הנעליים. אשלח לך את הטלפון שלי בפרטי, את יותר ממוזמנת להתקשר. הפורום פה לשרותך.
אל פחד והמון בהצלחה,
שחר

אכן תקופה לא פשוטה עוברת עלייך, כולנו היינו שם...
החרדות והחששות שאת מרגישה טבעיים לחלוטין.
גם אנחנו גילינו את הק"פ בסקירה המאוחרת ועשינו עוד בדיקות כתוצאה מהגילוי, בדיוק כדי לוודא שמדובר רק במשהו אורטופדי.
קחי אוויר, רק לפני שבוע גיליתם ואת עוד מעכלת את הדברים, מה שקורה לך טבעי וברור, וגם לבכות מותר...
ככל שתסתכלי בפורום הזה יותר את תראי שמדובר במשהו בר טיפול והילד יהיה בסדר גמור!
אנחנו פה
בהצלחה

&nbsp
&nbsp

buganvilia

New member
בעיה אורתופדית פתירה

שלום דנהלה, מצטרפת לכל מילות ההרגעה שנכתבו כבר. החשש הוא טבעי ומוכר מאוד.
אני אמא לשלושה קלאברים- ילדה בת שש ו-4 חודשים ותאומים (בן ובת) בני שנה וחצי. אצלינו זה כנראה גנטי (בעלי נולד עם ק"פ דו"צ), אך בהתחלה לא היינו בטוחים שזה מה שהיה לבעלי- ההורים שלו והוא לא הכירו את המושג קלאב פוט... הלחץ היה גדול מאוד והפלה עלתה כאפשרות, אך לשמחתינו אחרי הרבה קריאה ועוד בדיקות שיצאו תקינות המשכנו עם ההריון וזכינו בילדה מקסימה וחזקה. עם התאומים היינו מאוד מופתעים, כי הסיכויי היה קלוש מבחינתנו... ואכן זה לא כ"כ נפוץ (כשזה גנטי הסיכוי לעוד ילדים עם ק"פ גדל, אבל הוא לא אמור להיות 100%...). בגלל החשש שזה לא מום מבודד עשינו את כל הבדיקות שהמליצו לנו כולל כמובן מי שפיר וצ'יפ גנטי. כל הבדיקות האחרות היו תקינות והמשכנו עם הריון תקין וילדים מקסימים :) (דעה של אם משוחדת).
מה שחשוב לזכור שזה בר טיפול, הילדים גדלים לזה ולא מכירים משהו אחר. לא אומר שכל התהליך הוא ממש קל, אבל הוא בהחלט לא נורא! המון בריאות והצלחה ולבשורות טובות ומעודדות!

למעלה