חדשה, וצריכה הרבה מידע כדילעשות סדר בבלאגן...

חדשה, וצריכה הרבה מידע כדילעשות סדר בבלאגן...

שלום לכולם, אני חיילת משוחררת, אוהבת מאד ילדים ולהשתולל, מתעניינת בתרפיה באמצעות דרמה ואמנות, ואוהבת להתנדב ולשמח אנשים.. חיפשתי אחר תעסוקה שתכלול את כל הדברים הנ"ל וחברה סיפרה לי על הקורס ב"שמחת הלב". והנה כתבתי "ליצנות רפואית" בגוגל, הגעתי לפורום הזה, והתבלבלתי לגמרי! דבר ראשון, אני חייבת להגיד שכל מיש שכותב פה הם אנשים שמשמעים מקסימים, אכפתיים ומאד דעתניים. הדבר השני שהכרתי בזכותכם היה הג'לולוגיה שנשמעת לי מרתקת והייתי רוצה לדעת איפה אפשר ללמוד אותה חוץ מב"אייסיס". חוץ מזה פתאום גיליתי שיש יותר מארגון אחד לליצנות, ויותר מזה, יש כמה השקפות עלום שונות. בעקבות קריאת דבריו של ג'רום התחלתי פתאום לחשוש שמא אולי אני לא מתאימה, שאולי אני לא מוכנה עכשיו להשקיע שנים מחיי ולהפוך את המקצוע הזה לזהות שלי, ואולי זה באמת מה שצריך בשביל להיות ליצן. אולי אני כמו אחרים מתייחסת לתפקיד הזה בזילות ולא נותנת לו את הכבוד הראוי לו (גישת ה"עדיף שיהיו כמה שיותר ליצנים וכל התנדבות היא מבורכת")... עכשיו השאלות שלי הן כאלה: 1. האם לדעתכם מישהו שלא מתחייב בכל זמנו כיסו וליבו למקצוע יהיה פחות ליצן/ ליצן פחות טוב/ יעזור פחות לילד שצריך אותו? 2. מה בדיוק המחיר לקורסים השונים (לא כתוב בקישורים) והאם יש הנחות לחיילים משוחררים? 3. איזה קורסים ניתן לעשות בירושלים והאם ניתן לעבור מקום באמצע או שזה הורס את התהליך? 4. מה דעתכם על זה שאנשים משלמים הרבה כסף בשביל בסופו של דבר להתנדב?(אין לי דעה מוצקה אבל זה נראה לי מעט תמוה) אחזור ואזכיר שאני חיילת משוחררת ולכן לא ידוע לי בדיוק לאן חיי יובילו אותי וגם מבחיה כספית אין לי את האמצעים ללמוד במשך שנים את תחום הליצנות, מה גם שאני לא בטוחה שזה בלבד ובהכרח מה שאני ארצה לעשות לנצח. אשמח לכל תגובה, ואנא התייחסו גם לשאלות ה"פרקטיות" יותר לפני שתיסחפו חזרה לדיון.. תודה רבה!

jerome2

New member
שלום לך ותודה

תודה שאת מבינה עניין ומחזקת את דברי ,בעיקרון אבנת את התמונה וזה בדיוק מה שקורא בתחום . זה לא אומר שאת לא יכולה להתחיל לילמוד ליצנות או באחת המסגרות שאומנויות הבמה כמ "תיאטרון הגוף" לדוגמה או בית ספר למשחק , סמינר הקיבוצים וכו ,יש גם אפשרות לעשות סדנאת ליצנות בשילוב "ליצנות רפואית" (אשמח לעזור יש כמה מקומות 0547619792) . לדעתי הגיל מאוד חשוב בתחום הליצנות ובעיכר בליצנות רפואית או תחום טיפולי אחר הבגרות הנפשית ומתעני החיים מאוד חשובים למצוא את הליצן של כל אחד מאיתנו וכמובן לעסוק בטיפול , זהו תהליך אך אפשר להתחיל אותו בהחלט בגילך. תשובות 1. ליצנות זה דרך חיים. 2. זה תלוי איפה. 3.לא בעמצה וא בירושלים עז הייתי מתחיל בתיאטרון החזותי. 4.זה אבסורד.מסכים איתך. תודה

שלום לזמנית בלבד ושלום לכולם

שבתי ארצה לאחר 3 חודשים בניכר, התעדכנתי בכל מה שקורה בפורום, ותוך כדי תשובתי לזמנית בלבד, אשתדל גם להשחיל עוד כמה מילים (נו, מה חדש...
): קודם כל ברוכה הבאה לפורום שלנו! ועכשיו לשאלותייך: 1. האם לדעתכם מישהו שלא מתחייב בכל זמנו כיסו וליבו למקצוע יהיה פחות ליצן/ ליצן פחות טוב/ יעזור פחות לילד שצריך אותו? לא, לא ולא! אני ג'לולוגית מזה שנה וחצי, אך סטטיסטיקאית מזה קרוב לחמש שנים! העבודה מספקת לי מזון והג'לולוגיה מספקת לי מזון לנפש. לוח הזמנים שלי עמוס לעייפה, מלא בפגישות, נסיעות עסקים ומשימות, אך יש לי חצי יום בשבוע שמוקדש לג'לולוגיה ושום דבר אחר לא יכול לקחת את מקומו. המצב במקצוע כרגע הינו כזה שקשה להתקיים ממנו ולכן רבים המתנדבים על העוסקים בשכר, ומה לעשות שגם לאכול צריך... הדגש כאן הוא על מחוייבות - לפעמים לא בא לי ללכת, או יש לי משהו חשוב, אבל החלטתי שאין שום סיבה שהילדים שיודעים שאני אמורה להגיע, ימתינו לשוא. והאמת, בשניה שאני נכנסת בדלת, הכל נשאר בחוץ ומה שנותר בחדר זה הילדים המדהימים עימם אני נפגשת, והדגש הוא על "נפגשת" ולאו דוקא מצחיקה או משעשעת. 2. מה בדיוק המחיר לקורסים השונים (לא כתוב בקישורים) והאם יש הנחות לחיילים משוחררים? את המחיר תוכלי לברר בכל אחד ממוסדות הלימוד השונים. כנ"ל לגבי ההנחה לחיילים משוחררים. 3. איזה קורסים ניתן לעשות בירושלים והאם ניתן לעבור מקום באמצע או שזה הורס את התהליך? ראי תשובתי לשאלה הקודמת - SORRY... לדעתי לא כדאי לעבור מקום באמצע, כי הקורס הוא חלק מתהליך מאד עמוק שעוברים, ועוברים אותו ביחד עם הקבוצה שאיתך. חוץ מזה, לא נראה לי שתקבלי את כספך בחזרה, אבל זה כבר שוה בדיקה. 4. מה דעתכם על זה שאנשים משלמים הרבה כסף בשביל בסופו של דבר להתנדב? את צודקת ולא צודקת - תלוי באיזה שלב את בחיים ומה מטרותייך. ברגע שנתחיל לקבל שכר על העבודה (וזו בפירוש עבודה), נוכל לשנות את התודעה ולהפוך את הליצנות הרפואית/ג'לולוגיה למקצוע. או שאולי קודם צריך לשנות את החשיבה... לא החלטתי. אבל, ואבל גדול, הקורס עצמו (בלי קשר למה שקורה אחריו) גורם לך עצמך לתהליכים אישיים ולפחות אצלי פתח דברים נסתרים ונתן לי את הלגיטימציה להתנהג גם קצת אחרת, ואני יכולה לומר לך שמעבר להתנדבות, אני משלבת ג'לולוגיה בחיי היומיום בעבודה - אם זה בישיבות הנהלה, בכנסים, בפורומים, או סתם כאשר אני מנהלת את הצוות שלי בחיי היומיום. פתאום אנשים הבינו כאן שיש לגיטימציה גם לצחוק על הדברים "הרציניים והחשובים". כך שנכון, את משלמת הרבה כסף, אבל זה לא רק בשביל להתנדב בסופו של דבר. מקוה שעניתי לך ורק אמירה קטנה אחרונה (נשבעת, בחיי, אני יודעת שכבר נמאס לכם לקרוא...) - אני לא חושבת שאת חייבת ללמוד ליצנות במשך שנים בשביל לעבוד כליצנית רפואית/ג'לולוגית, אבל את בהחלט חייבת ללמוד ולא יכולה להגיע כך סתם לבי"ח או לכל מוסד אחר ולהתחיל להתנדב כליצנית רפואית - מעבר לסדנאות הפרקטיות של בובנאות, ליצנות, אמנות פלסטית ושאר מיני עניינים, בקורסים נלמדים נושאים חשובים דוגמת איך להתמודד עם פרידה ומוות, את מלווה ויש לך מקום להתייעץ, לייעץ ולאוורר דברים (ונטילציה). כמובן שאסור להפסיק ללמוד ואני כל הזמן מנסה ללמוד ולהתחדש. והכי כיף - ללמוד מהאנשים שמולי, שאיתם אני נפגשת, איתם אני צוחקת, איתם אני בוכה ולהם אני מאפשרת חלון זמן של משהו אחר ותמיד משתדלת גם להשאיר אותם עם חיוך על הפנים, עם מחשבות מאירות ועם תקוה לעתיד. שיהיה לכולנו רק טוב, סיאסטה
.

jerome2

New member
יופי של מילים

אני מעוד מעריך את מה שכתבת אך בכל זאת ואתם חייבים להבין זאת, כל עוד אתם מתנדבים זה לא הופך אתכם לאנשי מקצוע, אפשר להתיכס לזה כמו תלמיד שנה ,א, ברפואה לרופא , הליצנות הרפואית הוא כבר מקצוע וישנם אנשים שמתפרנסים מזה ,אולי אפשר לשלב עבודה והתנדבות אך זה נראה לי תהליך קצת משונה מגיעים מתנדבים מקסימים אלנו ועוזרים לילדים ועושים מלא דברים יפים , אך שוב נמעש לכם לקרוא את מה שאני כותב פה. אך זאת המציות לא ניתן לקצר תהליכים אתם יכולים להיות, בטוח מקסימים אם ילדים ולעשות את הדברים הכי מופלאים ואולי הקורס מקנה כלים ,עז בואו תתנדבו בלי לילבוש מסיכות כל כך מהר אתם תראו תהליך נכון יעפוך אתכם אנשי מקצוע מין השורה ואולי תהפכו את זה למקצוע של ממש .כמו מה שאני מנשה לעשות ולהגן עליו . עוד משהו שציינתי תזכרו ככול שתמשיכו להתנדב לא יקכו את המקצוע ברצינות אפילו אם רק פעם בשבוע תבקשו שכר אולי רק ליצן אחד. אם המוצר טוב ידרשו עוד כרגע אתם עושים הפוך, לדעתי .( בית החולים יודע שיש אתכם למה שיהשיג תרומות בשביל עבודתם של הליצנים או ג'יגולוגים). כמובן שצריך ועדת בקורת מקצועית למרות הקורסים השונים שעושים בארץ . כמו שחקנים אני חבר בא"מי ויש הגדרות מדויקות למי ששחקן וכו. קיצר הבנתם תנקודה. ושוב אתם בטוח אנשים מדהימים אם לב עד השממים .

אז מה אתה בעצם מציע?

קראתי היום את כל השתלשלות העניינים ואני לא כ"כ מבינה לאן אתה חותר - א. מצד אחד אתה אומר שלא ניתן להיות ליצן רפואי אלא אם כן אתה קודם כל ליצן מנוסה, ומצד שני אתה מלמד ליצנות רפואית? ב. האם אתה מציע שכל מי שלא מצליח למצוא תעסוקה בשכר, פשוט יפסיק להתנדב? ג. למה אתה חושב שאתה טוב יותר ממישהו מהאחרים כאן? האם ראית אותם בפעולה? אני דוקא ראיתי, ולא אחד או שניים - והם מוצלחים, מאד! וחלקם אפילו כה מוצלחים שיש איזה ארגון שהחליט לסלקם מדרכו. וזה הענין העצוב! ד. למה לא יכול להיות מקום לכולם? למה במקום שאנו מוציאים את הטוב שבנו ורוצים לגרום לאחרים רק טוב, צריך להתעסק בפוליטיקה? ה. האם אתה חושב שחבריי הג'לולוגים שכן עובדים בשכר, ויש רבים כאלה, לא מספיק טובים מכיוון שאין להם השכלה כליצנים? ובכן, אני חושבת שכאן אני מסיימת את תרומתי לדיון - אני חושבת שאין כאן מקום לזלזול ולפגיעה בעושים במלאכה הזו ובמקצועיות רבה! מה שבטוח זה שאני לא אפסיק לעסוק בג'לולוגיה, גם אם זה אומר שיהיה זה רק בהתנדבות! לילה טוב, סיאסטה

jerome2

New member
הדיון מתקדם

קודם אני לא חושב שאני יותר טוב מ... ( זה ילדותי לכתוב זאת) זה עניין של נישיון וגם כמובן השכלה,אני בטוח שישנם אנשים טובים שיכולים להיות אפילו חלק מרוםא חלום וישנם כאלה שנימצאים , מה שראיתי הייה מאוד מאוד מאוד חובבני ולא מקצועי אין בגישה ואין בצורת העבודה,די לומר רופא חלום רמס העיף כי זה ממש לא לעניין ,( הזברתי כבר למה לא יכולים להיות יותר משני צוותים במחלקה) את עדין רואה במקצוע הזה משהו מיוחד נתינה אהבה כיף למטופל וכו ... אני רואה זאת כמקצוע טיפולי שמשלב את השער ויש אבדל . במשיכו להתנדב תקבלו כלים מליצנות או כל דבר אחר אך על תהיו ליצנים ביום אחד זה לא קסם , בענין התנדבות בבית חולים כבר אמרתי את שלי (למה שאיסתקלו עליכם בצורה מקצועית?) . עז יש כאלה שמקבלים שכר ( זה חדש לי) מצויין זה כבר מעלה את המקצויות של הדבר , איך היחס שלהם? האם הם שוטפים לטיפול? אם השכר מגיע מבית החולים? ואם הם עובדים עז מי אני שיגיד שלא הרי בטח בית החולים מבין את המקצועיות ומתיכס לזה ברצינות וזה ההבדל הגדול . אני מלמד ליצנות, תיאטרון רחוב,עבודה אם מסיכות ,פנטומימה ,תיאטרון פיזי ועוד ......משלב ליצנות רפואית אך לכל התמידים אני מסביר את העניין ומי שנראה לי מוכן להיות ליצן רפואי הוא ממשיך לכיוון אך בודדים. זה ההבדל בין כל אחד יכול להפוך זאת למקצוע אם יוקרה וש צריך לעבו קשה כדי להגיע אליו. זה לא פוליטיקה . זה מקצוענות. ודי לומר או לחשוב אני מזלזל כי אני ממש לא . ולמה להפסיק את הדיון זה דיון נחוץ ונכון .

יאלה, גם אני בחגיגה

ראשית הבטחה - לא נסחף לדיון. (לפחות לא בהודעה הזו
) צריך לקחת את כל הויכוחים בערבון מוגבל, בגלל שהתחום הוא חם יש משיכות לכאן ולכאן ובסופו של דבר את צריכה להחליט באיזו דרך את הולכת ומה מתאים לך (ואלה לא אמרתי כלום). אין פה נכון ולא נכון, ואת לא מתחיסת בהכרח בזילות למקצוע גם אם את רוצה בו כעיסוק צדדי. אפשר גם לעשות את זה וגם לתת לו כבוד. אני עצמי עשיתי את הקורס בשמחת הלב ומאד נהנתי מהקורס עצמו וממה שבא אחריו - העבודה בשטח וההתפתחויות והלמידה של המשך הדרך. גם האידאל שעומד מאחורי הגוף או הקורס חשוב לטעמי. למרות זאת אני אומר כי ראיתי בפעולה אנשים שלמדו במסגרות נוספות - ג'לולוגיה למשל, ומאד התפעלתי מעבודתם, ואף נהנתי מאד לשתף איתם פעולה בשטח. זה היה נהדר לחבר בין העולמות. מכיוון שהתחברתי לתשובות של סיאסטה, אני אוסיף בקיצור רב את שלי: 1. לא. זה יכול לנוע לכאן ולכאן. אני מכיר אישית ילדים שלא התחברו לליצנים שהתחייבו וכו' כו' ונעזרו המון במתנדבים. זה מאד תלוי בילד, בצוות, וכמובן.. בליצן 2. כנ"ל 3. יש ארגונים שמעבירים קורסים בירושלים. אפשר בבירור קצר לברר את זה. לא הבנתי למה לעבור באמצע מקום ? אם רואים באצמע שזה לא מוצא חן ? ואז לעבור לקורס אחר באמצע ? ברור שאם זה לא מוצא חן אפשר לעצור ולהתחיל מסלול אחר במקום אחר, למרות שלפעמים רק בסוף הקורס מבינים מה הענין... או שלא הבנתי את השאלה
4. הופלה. זה באמת מענין, אבל נראה לי שזה כבר מכוסה... זה ענין חשוב מה שהכנסת כהערה בסוף. יש הרבה אנשים שלא רוצים לעצור עכשיו את החיים שלהם וללמוד ליצנות בפריס וכו' לא רק בגלל סיבות כספיות, ולעסוק בזה לנצח.. יש גם דרך אחרת. לא נסחפתי.. נכון ? אם יש לך עוד שאלות ממוקדות...

תודה לכולם על התשובות

בינתיים התקשרתי לשמחת הלב והתברר שהקורס מתחיל בעו שבועיים (!) כך שהייתי צריכה לחשוב מהר ונרשמתי! החלטתי לקחת את זה יותר בקלות, לראות מה אני לומדת מזה ואיך זה מפתח אותי ולאו דווקא להכשיר את עצמי למקצוע. אם אראה שהעניין תופס אותי ומוצא חן בעיני אולי אתחיל כמתנדבת ובהמשך אעבור עוד קורסים והכשרות ונראה כבר לאן זה יוביל אותי. כך או כך, נושא הגלולוגיה מאד מעניין אותי, קראתי עליו קצת בשאלות נפוצות אבל אשמח אם מי שעוסק בזה יספר לי קצת על העבודה שלו... וגם- איפה אפשר ללמוד את זה חוץ מב"איסיס"? תודה! זמנית

למעלה