חדש פה

bitcho

New member
חדש פה

חדש - אני חולה על רגאיי , ורציתי לדעת אם יש פה מישו שמבין בזה - המנגינה עצמה של הרגאיי עם איזה כלי נגינה מפיקים אותה?

../images/Emo121.gifאיזה כלים לא?

תופים ובס כמובן, גיטרות, חצוצרות ושאר כלי נשיפה ועוד ועוד. מה שמייחד זה שבעצם מנגנים אותה על אוף ביטים, כלומר כמו שיש את הביט שהוא 1 2 3 4 אז בניהם... קשה להסביר את זה ככה אבל זה בערך הרעיון, זאת מוזיקה שיותר מרגישים אז קשה להסביר, כדי לנגן טוב רגאיי צריך פשוט לשמוע הרבה הרבה הרבה רגאיי. ומפה כבר לא משנה הכלים כי שוטי הנבועה עשו בתשאירי לי פרח שהוא שיר רגאיי לכל דבר, הם עשו סולו של עוּד.

Jah 3

New member
בואי אני אנסה לעזור לך

תשמע הרבה שירי רוטס, קח לדוגמה דיסק של פיטר טוש ותתחיל לשמוע. תנסה להקשיב רק למוזיקה ולהתרכז רק בה. תקשיב לביט של התופים ואז תשמע את הגיטרה שמנגנת בהפסקות של הביט של התופים. זה בעצם מה שהופך את הביט הזה לרידים של רגאיי. לא משנה באיזה כלי תנגן בהפסקות של הביט(האוף ביט), יצא לך משהו בסגנון של רגאיי.

bitcho

New member
תודה!

רציתי לדעת כי אני עכשיו מתחיל לנגן על בס וחיפשתי איזה עוד כלים חוץ מגיטרות למיניהן ותופים אפשר ליצור ביט סטייל רגאיי .

../images/Emo121.gifואם דיברת על מלודיה אז כן

בדרך כלל עם כלי נשיפה או גיטרה. אבל אין כמו רגאיי בשביל בס, ללא ספק הכי כייף

Chenipeper

New member
יש כל כך הרבה כלים אחשלי..

יש קנון,סיתר,כלי הקשה,תופים,גיטרה אקוסטית,חשמלית,באס!אני אוהב באס!...ויש עוד רשימה ארוכה של כלים שאפשר להשתמש בהם לראגיי..ושמע בעיקרון אתה יכול לעשות רגאי עם כל כלי שבא לך ..אפילו עם מפוחית או עם קוזו...זה קטע של מקצבים ושירה לדעתי.

../images/Emo121.gifאכן.

ובס ותופים יש בכל מוזיקה אפשרית... בס וכלי הקשה ליתר דיוק. וכמה תיקונים, סיטאר וקאנון. ואפשר לעשות רגאיי עם כל כלי.

fleaboy

New member
איך לא הזכרתם קלידים?

המון פעמים את הצ'ופים (הביטים 2,4) עושים עם קלידים ולא עם גיטרה...

../images/Emo121.gifכע, בדיוק אתמול חשבתי על זה../images/Emo3.gif

אבל הוא דיבר על מלודיקה ואת זה עושים עם כל כלי אפשרי כמעט.

למעלה