חווד על סקיצות

dimbi

New member
שלום רב,
אשמח לשמוע חוו"ד על הסקיצות המצורפת וכן איזו סקיצה עדיפה ?
אני מקווה שאני במקום הנכון ושיהיו תגובות, לאור השינויים בפורומים של תפוז.. אופציה 1.jpg

מידע כללי/דרישות:
זוג צעיר + 2
בונים בב"ש
בית במפלס אחד בלבד (לאחר הרבה שיקולים ללא מעוניינים ב 2 מפלסים, אני יודע שהכי טוב זה בשני מפלסים...)
4 חדרי שינה
פ. משפחה שיהיה אפשר להשמיש בעתיד לשימושים שונים כגון : ח. מדרגות ליחידה בקומה/ משרד עם כניסה מבחוץ. (ולכן באופציה עשינו אותה בצד ימין )
גינה נחמדה וצנועה.
חללים ציבורים מרווחים ,מוארים ומאווררים.
מה אפשר לצמצם/ להקטין בשביל להקטין בקצת את הבית
שאלות בקשר לסקיצה 2 - האם הסלון לא קטן מידי ( 4.6 מ ) ?
האם חדרים לא קטנים מידי ?
מצד שני מה אפשר לצמצם/ להקטין בשביל להקטין בקצת את הבית אם רוצים כ 170 מ"ר

קבצים מצורפים

• אופציה 2.jpg
    אופציה 2.jpg
    KB 902.4 · צפיות: 34

dimbi

New member
אולי הסקיצות לא ברורות מספיק...צירפתי PDF..

קבצים מצורפים

• אופציה 1.pdf
    KB 302.3 · צפיות: 12
  • אופציה 2.pdf
    KB 285.5 · צפיות: 10

רשר

Well-known member
מנהל
שלום רב,
אני מקווה שאני במקום הנכון ושיהיו תגובות, לאור השינויים בפורומים של תפוז.. צפה בקובץ המצורף 423

מידע כללי/דרישות:
זוג צעיר + 2
בונים בב"ש
בית במפלס אחד בלבד (לאחר הרבה שיקולים ללא מעוניינים ב 2 מפלסים, אני יודע שהכי טוב זה בשני מפלסים...)
4 חדרי שינה
פ. משפחה שיהיה אפשר להשמיש בעתיד לשימושים שונים כגון : ח. מדרגות ליחידה בקומה/ משרד עם כניסה מבחוץ. (ולכן באופציה עשינו אותה בצד ימין )
גינה נחמדה וצנועה.

כדי להקטין את הבית ולהגדיל את שטח החוץ נחוץ להרים חדרים לקומה א' כי 5 מטר בחצר האחורית כשהקדמית תפוסה עם "שרותי כניסה וחניה" זה שטח קטן ומיקומו בתוכנית ללא הדלת דרך הכביסה משמעו שטח מוזנח ולא לשימוש,
הסיבה לתכנון הלא מוצלח ב 2 ההצעות היא חוסר התחשבות במגרש כך שבעצם תוכננה דירה שיכולה להתקע בכל קומה במגדל,
ממש צריך לצמצם את תכסית (השטח על פני הקרקע) הבית ולא לצמצם גודל חדרים אלא להפך להגדיל,
לצערי אין אפשרות לראות את התוכנית ברגע שכותבים תגובה אלא ע"י הורדת למחשב שלי - אצלי לא בא בחשבון כלל, לכן זה מה שיש כרגע,
זה שכתוב מתחת לכינוי שלי "מנהל" אין הכוונה שאני מנהל את הפורום הזה,

noamsh3

New member
שלום רב,
אני מקווה שאני במקום הנכון ושיהיו תגובות, לאור השינויים בפורומים של תפוז.. צפה בקובץ המצורף 423

מידע כללי/דרישות:
זוג צעיר + 2
בונים בב"ש
4 חדרי שינה
גינה נחמדה וצנועה.

שלום,
חסרים נתונים משמעותיים (כיוונים, מה נמצא בגבולות המגרש [שכנים/שטח פתוח/נוף וכו').
בכל מקרה - גם ללא הנתונים החסרים נראה כי התכנית ממש-ממש לא טובה (בלשון המעטה);
ככלל - התכנון לקוי הן ברמת הקונספט והן ברמת הפרטים.
ניתן למנות רשימה עצומה של ליקויים ובעיות (כגון - חוסר קשר לחצר, שרותי אורחים במיקום נורא, מסדרון ארוך כאורך הגלות) -
אך עדיף לדעתי למחוק ולתכנן מחדש (ומומלץ באמצעות מתכנן/ת מוכשר/ת ומנוסה - יש כמה לא רעים באזורכם).
בהצלחה!

בינא

Member
שלום רב,

מידע כללי/דרישות:
זוג צעיר + 2
בונים בב"ש
4 חדרי שינה
גינה נחמדה וצנועה.
שלום רב,

מידע כללי/דרישות:
זוג צעיר + 2
בונים בב"ש
4 חדרי שינה
גינה נחמדה וצנועה.

התוכנית הזאת ממש גרועה ותסבלו ממנה כל החיים.
לא כאן המקום להרחיב אלא בפורום אדריכלות.
למרות זאת כמה הערות בונות...:
1. כניסה למבנה חייבת להיות במרכז האורך שלו ;
2. נדרשת הפרדה בין המעבר לאזור חדרי השינה לשטח הפרטי/ציבורי = סלון, מטבח, פינת אוכל והויטרינות לחצר ;
3. חשוב שהילדים יהיו ביחד באותו חדר גדול לפני שנדרשת הפרדה ביניהם, לכן ההמלצה היא להוריד את המחיצות ;
4. לא נכון לייצר מסדרון לחדרים, אלא פינת משפחה שמאחדת את הכניסות ומשמשת לכל הפעילויות שניתן להוציא מהסלון*
* בעיקר כשהילדים קטנים, אבל גם לאחר מכן ;
5. סלון +מטבח + פינת אוכל בחלל של כ-40-50מ"ר נדרש כיום למשפחה עם ילדים ;
6. מומלץ לבנות ממ"ד* שגודלו הפנימי 11-12מ"ר שישמש כחדר לילד /ה מגיל 12/13 ויהווה מקום מקלט פעיל במקרה חירום ;
* יעלה כמו ממ"ד של 9מ"ר !
7. דלת ממ"ד צריכה להיפתח למבואה שהיא חלק ממנו ולא למסדרון ;
8. מומלץ לבנות מבנה מבודד בהרבה מדרישות התקן, אחרת תשלמו ביוקר על מיזוג... ;
9. גג שטוח איננו גג מבודד כי 80% מהחום נכנס דרך הגג ובב"ש מדובר בכ- 8 חודשים בשנה...;
10. יתרונות של גג משופע ל-2 כיוונים לפחות:
10.1. אפשרות להתקין עליו מערכת חשמל סולארית ב-2/3 מחיר, כי לא נדרשת קונסטרוקציה ;
10.2. כיסוי בפנלים מבודדים נגד חום ורעש בעובי 10ס"מ שיהיו גם מספיק חזקים לשאת את המערכות* על הגג.
* קולטי חשמל סולארי ומים חמים, דו"ש 150ל' על מתקן מתאים ועוד ;
10.3. היום אתם רוצים מבנה עם קומה אחת, אבל אולי בעתיד תרצו לאפשר לילדים לעלות למעלה וחלל גג מסוג פנלים הכי מתאים* .
* מבחינת בידוד תרמי ואקוסטי (בגלל חיל האוויר וגם שקט בפנים), קל לחלוקה.
10.4. חשוב להכין בתוכנית מדרגות עליה עתידיות לגג בכל מקרה כי גם את אלה תצטרכו... גם עם גג שטוח.

a q u a 7

New member
יש דברים טובים ודברים פחות טובים בתוכניות.
החדרים מרווחים, הסלון מרווח.
180 מ"ר על חצי דונם ישאיר גינה קטנה.
יש סיבה שהכיור מחוץ לשירותי אורחים ?
חדר מקלחת בחדר ההורים צפוף.
לדעתי פינת משפחה בבית זה שטח מבובז וכסף מבוזבז. אם יש לכל ילד חדר, ויש חצר / גינה / מרפסת למה צריך סלון מספר 2 ?
הכניסה לחדר הורים שטח מבוזבז. בכלל המבנה הזה של חדר הורים בד"כ לא מוצלח לדעתי

נערך לאחרונה ב:
למעלה