חוויות מיום ההולדת או: אוף עם ה
ים האלה

S r 35

New member
חוויות מיום ההולדת או: אוף עם ה../images/Emo151.gifים האלה

בסופו של דבר החברים שלנו החליטו להעביר את יום ההולדת אל ביתם הממוזג - במקום בחצר החמה. ההחלטה הייתה נבונה מאוד אבל יום ההולדת עצמו לא היה משהו
ומאחר ויש כאן עוד אמהות לילדים קטנים, רוצה לשתף: אז מה היה לנו שם? כ-15 ילדים בסלון דירה סטנדרטי עם מזגן (תודה לאל) ועם ליצנית א י ו מ ה
שגרמה לי לשאול את עצמי שוב, ולא בפעם הראשונה, למה כל אחד/ת שלובש/ת מכנסיים מצחיקות ושם/ה אף אדום על החוטם חושב/ת שהוא גם ליצן/נית מוצלח/ת. בקיצור היה זוועה: הליצנית "המקסימה" הפעילה מוזיקה בדציבלים מחרידים - אני ועוד כמה אמהות פנינו אליה בבקשה שתוריד קצת את הווליום, אבל שום דבר לא עזר. אם זו לא הייתה המוזיקה, היו צעקות מחרידות שלה במיקרופון ולגיוון היא גם עודדה את הילדים לצרוח
- כאמור, מדובר בסלון רגיל ולא גדול במיוחד. כל הרעש הזה היה מיותר בעיני. נירי שלי מיד אטם אוזניים עם הידיים ולא היה מוכן לשבת עם כל הילדים. לדעתי הוא פשוט פחד. אגב - הוא לא היה היחיד שישב בצד. היו עוד מספר ילדים שלא הרגישו בנוח עם הצרנומיה הזו. בהמשך הליצנית הפעילה את הילדים (ממוצע גיל של כיתה א') במשימות ילדותיות וטיפשיות שלועגות לאינטליגנציה שלהם. באיזהשהו שלב היא גם איבדה את הקשב שלהם (כמה "מפתיע"), כולם התפזרו לה וההמולה הייתה רבה. ניר לא עזב אותי לרגע ודווקא רון הקטן נדחף בין כולם ותבע את מקומו. מה היה בהמשך? ... היא חילקה הפתעות לילדים המצטיינים (ניחשתם נכון .. מי שצעק הכי חזק) צמידים מחזירי אור. ניר לא קיבל. והיא ב"רגישותה" הרבה לא מצאה לנכון לחלק את הצמידים לכל הילדים. יצא מצב שהצעקנים שבחבורה הסתובבו עם ארבעה וחמישה צמידים וניר שאל אותי למה לו אין. קמתי, ניגשתי אליה וביקשתי צמיד גם בשביל ניר - מה שגרם לה לספור את כל הילדים ולחלק גם לאלה שלא קיבלו. אותו סיפור היה עם הבלונים - הורים היו צריכים להזכיר לה לחלק לכל ילד בלון מעוצב (אתם יודעים, , בצורות שונות). מה שהיא לא שכחה זה לחלק כרטיסי ביקור לכולם בסוף האירוע (אני לא לקחתי) ולהכריז בפנינו (ההורים) את המשנה החינוכית שלה: שהילדים של היום זה לא כמו פעם. הם מופרעים, הם לא מחונכים, הילדים של חיפה מפונקים, הילדים של קרית מוצקין מופרעים הילדים של קרית אתא שובבים אבל בסדר וכו' וכו' וכו'..... עמד לי על קצה הלשון להגיד לה שאם היא הייתה מצליחה לרתק את הילדים במשך שעה אף אחד לא היה מפריע לה והיו לי עוד כמה דברים בקנה שהייתי שמחה להגיד לה אבל מפאת כבודה של החברה שלי - אמו של חתן השמחה, שתקתי. לא רציתי להשבית שמחות. כשהליצנית עזבה והילדים התפזרו לבתים. נשארנו רק אנחנו אחרונים (בכוונה). עזרתי לחברה שלי לפנות את השולחן ולסדר ונתתי לניר כמה דקות של משחק כייפי ואיכותי עם החבר שלו - שהוא כל-כך אוהב (הילד שחגג יום הולדת הוא ילד מקסים) כדי שהוא לא יצא משם עם טעם רע בפה. בדרך חזרה הביתה רון נרדם. הזוגי לקח את ניר ל"לונהגרנד" לחוויה מתקנת כי מגיע לו. רון ואני נחנו לנו בבית. ככה עברה עלינו השבת.

dafgol

New member
אני לא אוהבת ../images/Emo151.gif בימי הולדת

לפעמים נראה לי שזה יותר תחרות בין ההורים - מי עושה יותר , עושה = מביא מפעיל. נשמע שהפיצוי בלונה גראנד היה במקום
מקווה שאתם מרגישים טובים ומוכנים לשבוע חדש חם ומתיש
החום הזה גומר אותנו....ברי כמובן עם סטרידו...רזי לא במיטבו ועם חום שבא והולך ( שן טוחנת נוספת מגיחה לה ועוד 2 אחרונות כנראה גם בוקעות ) חמותי אצלינו וחמישתינו פשוט נגמרנו בחום הזה.... מחר בבוקר חמותי נוסעת חזרה דרומה. אני בהתלבטות מה לעשות מחר עם הבנים, אם לשלוח אותם לגנים או להשאיר אותם איתי....מצד אחד בגנים יש מזגנים, מצד שני שניהם לא במיטבם.... בכלל ביום שני אמור להיות לנו טיול לשדמות דבורה מהגן של ברי (אני גם יוצאת איתם) אבל עם יהיה עוד יותר חם וברי עם סטרידו...נראה לי מיותר לצאת לטיול הזה....נראה מה נעשה...... שיהיה לכולנו שבוע קל וקריר ככל שניתן....

S r 35

New member
תרגישו טוב יקירתי ../images/Emo24.gif

אני אנסה לדבר איתך מחר

לSr35 - הליצנים....

להביא ליצן לילדים גיל 6 + זה בסדר, כיוון שאותו ליצן (אם הוא באמת ליצן) יכול לעשות איתם הרבה דברים!!! אך , אם מדובר בגיל שנה - לפי דעתי זה פשוט לא מתאים! מאחלת שיהיה לכולנו שבוע מקסים

S r 35

New member
הפעלות בימי הולדת

אני לא נגד ליצנים. אני, עצמי, הבאתי מישהי איכותית מאוד שמשלבת הפעלות לילדים, בלונים וגם קצת קסמים, אלי הביתה כשניר היה בן ארבע. אבל היא, בניגוד למה שהיה היום, עשתה את ההפעלה מתוך כבוד והתחשבות בילדים ומתוך רגישות. אף ילד לא יצא מקופח והיא הצליחה להחזיק גם את השובבים ביותר מרותקים אליה במשך שעתיים שלמות. מה שהיה היום, לעומת זאת, היה קטסטרופה. מזמן לא ראיתי הופעה כל-כך דלה, כל-כך חסרת מעוף ומחשבה וכל-כך לא רגישה ומתחשבת. אחת מהחברות שלי - אמא לילדים שהגיעו גם הם ליום ההולדת - ישבה לידי וגם היא הייתה מזועזעת שתינו דיברנו על זה שאנחנו היינו מפעילות את הילדים טוב יותר. גם ההכללות המגעילות שלה בסוף האירוע לא היו לעניין בכלל. וההפעלה - למי ששאלה - הייתה לילדים בני שבע פלוס מינוס. לצערי - יש בשוק הרבה "ליצנים" מהסוג שנתקלנו בו היום.
לפני שבוע היינו ביום הולדת כפול של שני ילדים מהגן של ניר. הם חגגו אחה"צ בחורשה המקסימה שלנו כאן ברוממה. ההורים הביאו מדריכה של החברה להגנת הטבע. שהגיעה עם מכנסיים קצרים, וגופיה ובלי שום פוזה והפעילה את הילדים מקסים: הם נכנסו למערה (כן, מסתבר ששני מטר מהבית שלי יש מערות ואפילו לא ידעתי), עשתה איתם פעילות יצירתית בטבע והילדים נהנו מאוד! אגב - בערב התקשרה אלי החברה שלי שארגנה את יום ההולדת. היא אמרה לי שהיא לא יכלה שלא להבחין בזה שניר לא כל כך נהנה ושאלה אותי למה. הייתי כנה איתה ואמרתי לה את האמת. היא אמרה לי שגם היא העירה לליצנית על הרעש ועל הרמקולים המיותרים אבל, לדבריה, היא התעקשה .... הבן המקסים והרגיש שלה (חתן השמחה) שהבחין גם הוא בזה שניר לא נהנה רצה לתת לו במתנה את כתר הבלונים שהוא קיבל כדי לשמח את ניר: מסתבר שיש גם ילדים טובים בימינו - ולא כולם מפונקים, מופרעים ולא מחונכים

frige

New member
גם לדעתי יש גיל מסויים לדברים הללו

להראל בגיל 4 הבאתי ליצנית שעשתה הפעלות והיה מעולה.

למעלה