חוזרת לעבודה

חוזרת לעבודה

היי,
אני צפויה לחזור מחופשת לידה של חצי שנה ולא מעוניינת לחזור לעבודתי הקודמת שהיתה תובענית ומלחיצה במשרד פרסום.
הייתי רוצה לעבוד כעצמאית בתחום. מה אני יכולה לעשות עם זה? והאם בכלל כדאי לי לעבוד כעצמאית כאמא טרייה?
תודה

אמהות וקריירה עצמאית

שלום לך אמא של הגוזלים,
קודם כל מזל טוב על הלידה. אין ספק שהמעבר לאמהות הוא צומת מאוד משמעותי בחיי הקריירה של כל אישה, בכל סוגי התפקידים. החיים שלנו מתהפכים באחת, אנחנו נדרשות לעוד תפקיד מאוד משמעותי ותובעני וכל מערכת השיקולים והצרכים שלנו משתנה. הרבה נשים מוצאות את שנות ההורות הראשונות כזמן טוב לשינוי תעסוקתי ולפעמים מתוך הכרוח והאילוץ יוצאים דברים נהדרים! אבל השינוי הזה הוא באמת לא פשוט ואת צריכה להיות סובלנית לתהליך הזה, לבנות אותו נכון כך שתוכלי באמת להצליח ולדעת גם להיעזר בסביבה שלך כדי לקבל תמיכה.
המחשבה שלך על מעבר לקריירה עצמאית הוא מאוד טבעי. העצמאות באמת מאפשרת גמישות ועבודה מהבית שמאוד מתאימה להורות טרייה. אבל חשוב גם לשאול את עצמך האם באמת מתאים לך להיות עצמאית, כי זה לא תמיד ורוד כמו שזה נראה. אני מניחה שאת יודעת לעשות טוב את עבודתך (מותר לשאול באיזה תפקיד את עובדת?), אבל האם את גם יודעת להביא עבודה? האם תצליחי לשמור על מוסר עבודה גבוה גם כשאת בבית ואין לך מסגרת שמכוונת אותך? איך יהיה לך לעבוד לבד בלי הגירוי והפידבקים מקולגות, מנהלים ולקוחות?
מאוד חשוב שתשאלי את עצמך את השאלות האלה ותעני עליהן בכנות. כדאי שתגדירי לעצמך מהן הציפיות שלך לשנה-שנתיים הראשונות כעצמאית, כמה את רוצה/צריכה להשתכר בשנה הראשונה והאם זה ריאלי להגיע לזה.
אחרי שתעני על השלב הראשון של השאלות נוכל להמשיך לחשוב על איך את עושה את זה.

כאן בשבילך כקולגה לאמהות וכיועצת:)
דפנה

למעלה