חוסר ברצונות או בשאיפות

Bakbook1

New member
חוסר ברצונות או בשאיפות

אני מרגיש שהגעתי לאיזה מבוי סתום בחיים. מאז ומתמיד אני זוכר את עצמי כאדם שהוא אדיש לחיים שלו, ללא שאיפות או רצונות מיוחדים.
חשבתי שגיוס ליחידה קרבית יתן לי כאפה וידרבן אותי, אבל חוץ מלמרמר אותי זה לא הועיל בשום דבר.
מאז שהשתחררתי מהצבא, עשיתי טיול בארץ בשביל ישראל במשך כחודש, ומאז אני יושב באפס מעשה ולא עובד או לומד. כאילו אני לא רוצה כלום, אני לא מוצא עניין באיזה תחום לימודים מסויים ויש לי נטייה לעזוב דברים באמצע (למשל התחלת פסיכומטרי והחלטתי להפסיק) הכי גרוע שאני בכלל לא מדרבן את עצמי לצאת מהמצב הזה. יש לי את תחומי העניין שלי שאוליי איכשהו כן מצליחים להוסיף לי משהו לחיים.
נגינה על פסנתר, רכיבה על אופניים, צילום ומחשבים. אבל חוץ מזה שום דבר. גם עם בנות בכלל לא היה לי שום נסיון.
השאלה היא איך, ניתן להוציא אדם ממצב כזה אם הוא כמעט ולא מעוניין בשום דבר והוא לא שואף לעשות X - Y - Z.
יכול מאוד להיות, שאני זקוק לאיזו דחיפה מגורם חיצוני בדמות פסיכולוג או מאמן אישי.
אני בהחלט לא רוצה להשליך את כל העבר שלי, על ההווה והעתיד כי אני יודע שכן ניתן לשנות דברים והחיים שלי תלויים ב-99% אך ורק בי.
והכל עניין של מוטיבציה ושל כח רצון.
קצת מדכא אותי לחשוב על זה שאנשים ממש רוצים ושואפים לעשות משהו, ואני לא מעוניין בכלום ולא שואף לכלום ורק חי מכורח המציאות.
שמעתי כבר על המשפט הזה "שעם האוכל בא התיאבון" - ייתכן שאוליי זה המצב.
ובאמת לפעמים אני בכח מנסה לעשות עם עצמי משהו, שאני לא ממש מעוניין בו או רוצה אלא רק בשביל לנסות להתעורר...
מה שלא יהיה, להמשיך לחיות ככה לנצח אני לא אוכל.

y8y8

New member
לא יודעת מה איתך, אבל במקרה שלי לפחות

החוסר שאיפות והאדישות בחיים נובעים מפחד מכישלון וחוסר אמונה בעצמי, כך שאני מסוגלת לעשות דברים גדולים כמו שאנשים אחרים מסוגלים לעשות.

אני עושה תואר במדעי החברה, אבל אני עושה אותו רק כדי "שיהיה תואר ראשון" או כדי "לא לאכזב את ההורים" או כדי להיות במסגרת כלשהי כדי לא להתחרפן לחלוטין ולהיכנס לדכאונות גרועים יותר ולהיוצ בודדה יוצר ובלי חברים בכלל. וזה עובד, וזה באמת שיפר לי את החיי חברה, אפילו הכרתי שם את החבר שלי, אבל זה רחוק מאוד מלהיות הקריירה החלומית שלי. למעשה אני השנה מסיימת ולא יודעת מה אני אעשה עם התואר הזה. סתם. באמת. לא יודעת.

אם באמת הייתי הולכת ללמוד מה שמענין אותי הייתי הולכת ללמוד קולנוע, באמת נרשמתי בהתחלה למגמת קולנוע במכללה בה אני לומדת כעת, אבל ברגע האחרון השתפנתי כי גיליתי שהעבודה היא בקבוצות בעיקר, ואין דבר שאני יותר פוחדת ממנו יותר באקדמיה מאשר עבודה בקבוצות. אני הולכת שם לאיבוד, מרגישה חסרת תועלת ואפילו מזיקה ומתביישת בעצמי, הולכת לבכות בצד וכאלה, כמו ילדה בגן. לא יודעת להסביר את הפחדים האלה.

אז בסוף שיניתי את המגמה למגמת אינטרנט ופרסום ואני ממש סובלת שם ולא רוצה לעסוק בזה בכלל.
סליחה על החפירה המיותרת.

Lady Stark

New member
היי יקירה

החדשות הטובות הן שאת יכולה לשלב בסיום לימודיך את נושא האינטרנט והפרסום עם יצירה קולנועית וטלוויזיונית.
כמישהי שעובדת בתעשייה אני יכולה לספר לך שרוב העוסקים בתחומים האלו הצליחו להגיע לאן שהגיעו בעזרת עבודה קשה ולא בהכרח דרך לימודים.

Lady Stark

New member
היי בקבוק

תחושת העצב שמתרחשת כשרואים אנשים עם דחף להצליח ושאיפות היא דבר מוכר לרובנו..
זה קשה להרגיש אין שום דבר שבאמת יכול להוציא אותנו ממצב מסוים.
אבל האמת היא שיש. אתה עוד צעיר ואתה תמצא את הדבר הזה.
עזרה חיצונית בדמות פסיכולוג מומלצת מאוד, כי חשוב שתתחיל להבין מאיפה מגיע חוסר המוטיבציה הזה. והדרך להבנה הזאת מאוד חשובה.
נשמע ממה שאתה מתאר שאתה עם רגליים על הקרקע, וזה דבר חיובי מאוד.
אנחנו כאן, ואני כאן במסרים אם אתה רוצה להתכתב.
תרגיש טוב.

Bakbook1

New member
למען האמת ניסיתי כבר כמה וכמה מטפלים

ולא מרגיש שזה דחף אותי או קידם אותי לאיזשהו מקום מסוים.

Lady Stark

New member
היי שוב

יכול להיות שלא מצאת את המטפל המתאים? גם לי בעבר הייתה מטפלת שלא הייתה לי שום כימיה איתה, עד שמצאתי את הנוכחי שלי.
בנוסף, ממליצה לך לנסות לחשוב בצורה הכי פתוחה וחסרת גבולות על חלומות שיכולים להיות לך. לא בצורה פרקטית, פשוט לחשוב בצורה הכי פרועה על דברים שיכולים לעניין אותך. אפילו אם זה הדבר הכי "מגוחך" כמו להיות קוסם או כוכב רוק.
תנסה, מי יודע...

Bakbook1

New member
פשוט הגישה של לנסות דברים חדשים

לא עובדת עליי... כנראה שזו בעיה עמוקה מבפנים.
זה לא משנה אם אני אעבור לקיבוץ, אעבור לגור על מאדים, אתחיל בעבודה חדשה/ מסגרת חדשה. אולי טיפה יהיה יותר מעניין אבל הריקנות תשאר אותה ריקנות, החוסר חשק והרצון ישאר שם עם תחושה חזקה של "זיוף".

Lady Stark

New member
אז אני ממליצה לך בחום

לחפש אחרי מטפל אחר, מישהו שתהיה לך כימיה טובה איתו/ה.
אני באמת חושבת שאין אדם שלא מסוגל להגיב לטיפול טוב.
בשבוע הבא נעשה אירוח ראשון של פסיכולוג הפורום. אשמח שתשאל אותו לדעתו, מקווה שזה יעזור איכשהו.

למעלה