חוסר הצלחה בקבלה לעבודה

• פותח הנושא pro5
  • פורסם בתאריך

pro5

New member
חוסר הצלחה בקבלה לעבודה

שלום רב, אני סטודנט בן 25. לצערי, לא הזדמן לי עד היום לעבוד בעבודה מסודרת, בגילאי התיכון לא הרגשתי צורך לעבוד ולאחר הצבא עבדתי בעבודות מזדמנות. בעידוד החברה שלי אני מנסה בשנה האחרונה להתקבל לעבודות "רציניות " יותר ובלא הצלחה. מסיבה לא ברורה אני נופל פעמים רבות במבחני האמינות השונים- אם זה ראיון פרונטלי מול פסיכולוג, ואם זה מול תוכנות מובנות במחשב.אין לי עבר פלילי ובאמת שאין לי מה להסתיר אני בנאדם איכותי שמאמין באיכויות שלו, אני סטודנט עם ממוצע ציונים גבוה וחשוב מכל- אני אמין! אין לי מה להסתיר, מעולם לא השתמשתי אפילו בסמים קלים (אולי עובדה זו למשל נשמעת לא אמינה לכשעצמה). היום קיבלתי את ההודעה על כך שנכשלתי במבחן אמינות נוסף וכמעט ויצאתי מכלי, אני מקווה שזה פורום שיכול לתת לי אי אילו עצות בעניין. אני חייב לציין שאני אדם לחוץ אולם אני יכול לומר בפה מלא שלמבחנים אני מגיע רגוע משום שאני מאמין בעצמי. הבעייה היא שהעניין הופך לריטואל וזה גורם לי להטיל בעצמי ספקות. השאלה "למה" מהדהדת לי בראש ואני מרגיש שאני לא מצליח למצות את הפוטנציאל שגלום בי. אני מעוניין להתחיל לעבוד בעבודות שיקדמו אותי, חברתי מאוד משתדלת לעזור אבל אני לוקח את העניין קשה מאוד והאכזבה שמצטברת אצלי היא רבה. אודה למי שיוכל לייעץ אני מאוד מתוסכל מהעניין, אולי אני פשוט לא יודע לכוון לטווח התשובות הרצויות...

שלום רב לך

איני יודעת מדוע אינך מצליח לעבור את בחינות האמינות, כל שכן את הראיון עם הפסיכולוג. עולה בדעתי שאולי מרוב רצון "להראות טוב" או בשל לחץ שהולך ומצטבר מבפנים (למרות שמבחוץ אתה משדר נינוחות) משהו באופן בו אתה מציג את הדברים אינו יציב, או משדר חוסר אמינות. הפתרון לכך לעניות דעתי פשוט יחסית. ברר במכונים המכינים לראיון ומבחני קבלה לעבודה את האפשרות להתכונן גם לנושא זה. (מכון הדס למשל). אני חושבת שעם הכנה הולמת, כמו גם איתור של איש מקצוע את הסיבה בגינה אתה נופל במבחנים תפטר הבעיה. אל תאמר נואש, אני מאמינה בכל ליבי שההזדמנות לעבודה הולמת עוד תפול בחלקך, היה סבלני ומצא את הסיבה עם איש מקצוע על מנת לפתור את הענין אחת ולתמיד. גמר חתימה טובה, טל

למעלה