חוצפה וטיפשות

PaperTowel

New member
חוצפה וטיפשות

בימים האחרונים קיבלתי מספר אימיילים מטעם העמותה הקוראים להרים תרומה. מיותר לציין שבשפה פשוטה האימיילים הללו נקראים דואר זבל! שליחת דואר זבל היא מעשה לא ראוי, ואין לצפות כי הם יעוררו אהדה בקרב מי שמקבל אותם, אלא יגרמו לאנטי כלפי העמותה. אני מקווה שיוותרו על שיטת הפעולה השגויה הזו.

למה צריך בכלל עמותה ליתומי צה"ל???

אנחנו ברוך ה' אנשים בריאים ואין סיבה להשוות אותנו לנכי צה"ל! ואנחנו גם לא אלמנות ולא ניצולי שואה. זה גם מגעיל אותי שמבקשים מאנשים ברחוב כסף צדקה ליתומי צה"ל. לפני כמה שנים אחי יצר קשר עם מר כספי אני אפילו לא זוכר באיזה נושא ונאמר לאחי שמי שלא משלם/תורם דמי חברות לעמותה לא מקבל סיוע מהעמותה ושמאוד מאוד חשוב ומומלץ לתרום/לשלם כסף לעמותה. לדעתי עמותה שלקחה על עצמה לאמץ את יתומי צה"ל לא צריכה לחייב יתומי צה"ל לממן אותה. מוטי.

אני לא יכולה להתייחס למה שלא הייתי עדה לא?

אבל אתה באמת יכול לבצע כזאת הבחנה חדה מול אלמנות צה"ל בצורך בייצוג? ליתומי צה"ל לא מגיע שתהיה להם כתובת, שיהיה מי שיסייע להם, שישתתף בועדות שונות של משרד הבטחון, שילחם על זכויות? אמן שתמיד הכל יהיה לנו בסדר, ושלא נצטרך כלום מאחרים, שנרגיש בריאים בגוף ובנפש, אבל מה יקרה אם לא?

אני באמת חושב שמשתמשים בי ובאחיי ובכמה מחברי

אני לא יודע כמה שנים קיימת העמותה אבל לא ראיתי שיפור בזכויות של יתומי צה"ל. אמא שלי היתה אלמנה בגיל 26 עם 3 יתומים ולאלמנות כן מגיע שמישהו ידאג להן !!! לא אמרתי שליתומי צה"ל לא מגיע יצוג הולם. אמרתי שאם מישהו מפרסם שהוא דואג ומייצג את כל יתומי צה"ל אסור לו לבקש כסף מיתומים. ואם לא נהיה בריאים נפנה לביטוח לאומי גם ככה העמותה לא תקנה לי תרופות.......

אם מישהו באמת רוצה לדעת מדוע אנחנו קיימים שי.

אם מישהו באמת רוצה לדעת מדוע אנחנו קיימים שיכנס לאתר שלנו ובמיוחד לקובץ הנקרא: פעילות עמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל. הנה הקישור: http://www.orphans.org.il/about.pdf

אתם באמתחושבים שעמותה מקבלת באופן אוטומטי כסף

אתם באמת חושבים שעמותה מקבלת באופן אוטומטי כסף ממישהו? שאלתם את עצמכם מהיכן יש כסף לעמותה? לפני ההשמצות, השקרים הגסים, הוצאת דיבה ושם רע לי ולעמותה אני מציע שתלמדו את הנושא בקישור שצרפתי. |עמותה לא מאמצת אף אחד – עמותה היא התארגנות של אנשים שהחליטו לעשות למען עצמם ולממן את המאבק שלהם בעצמם!ומכיוון שרוב החברים לא משלמים דמי חבר אין לנו ברירה אלה לגייס תרומות להמשיך את המאבק שלנו.לידיעתכם- שנים רבות מימנתי את העמותה מכיסי הפרטי בסכומי עתק!.כי משרד הבטחון לא מוכן להעניק לנו תמיכה כלכלית במשך למעלה משמונה שנים !!! למי שיש שאלות ענייניות הנה פעם נוספת הטלפונים שלי: עדי 036200629 0522515500

לא שיקרתי ולא השמצתי!!!

שאלתי שאלה: למה צריך עמותה ליתומי צה"ל? ואתה הגעת למסקנה שאני משקר שקרים גסים מוציא דיבה. שאלתי שאלה נוספת: האם אתה מבקש מיתומים צה"ל כסף למימון העמותה??? אני מצפה ממך שתיהיה גבר ותענה לי האם אתה מבקש כסף מיתומי צה"ל??? אני קיבלתי ממשרד הביטחון בסביבות100000 שקל מענק חתונה והנחה של 50000 שקל הנחה לרכישת רכב ו1500 שקל מארגון אלמנות צה"ל מענק לחתונה. ותענה לי מה נתת לי או לאחים שלי עד היום??? אגב אני אבא לילד עם 100% נכות ואף עמותת נכים לא מסייעת לי כספית. אני לא מעוניין ליצור קשר טלפוני אם אדם שמעניק לי תואר שקרן.

zammir

New member
סיוע ליתומי צהל במסגרת העמותה כי אין דרך אחרת

מוטי ידידי, העמותה קיימת להערכתי למעלה מ 8 שנים פועלת ופעילה ומפעילה מתנדבים מקרב יתומי צהל ואחרים, איש מהם לא מרוויח מכך אגורה אחת שחוקה. אני פעיל בעמותה בהתנדבות ויכול להעיד על מתנדבים רבים איתי לאורך השנים. העמותה לא לוקחת כסף מיתומים. העמותה נסמכת על תשלומי דמי חבר שנתיים מחבריה. לצורך קיום פעולותיה יתום שלא מעוניין/או לא יכול יקבל את מלוא הסיוע גם אם לא ישלם את דמי החבר. אכן, משפחת השכול גדולה ורחבה מאוד בארצינו הקטנטונת, וקיימים ארגונים לאלמנות, לחברות, להורים, יד לבנים ועוד.. אנחנו בעמותה מתיימרים לסייע ליתומי צהל הבגירים. אנחנו מאמינים שהבעיות לא נעלמות בן רגע עם הגיעו היתום לגיל 30. אנחנו מאמינים בנתינה, ושואלים את עצמינו איך ניתן להגיע אל אותם יתומים בגירים שלא שפר עליהם גורלם כמוני או כממוך או כמו רבים אחרים. ולבחון דרכים לסייע לו. אם מול הרשויות או במילגה או בכל תרומה אחרת. שאל עצמך מה אתה יכול לעשות עבור העמותה ולא מה העמותה יכולה לעשות עבורי. מקווה שמעט הבהרתי את הנושא. ואני שוב רוצה להדגיש. אין משרדים, אין עובדים, אין משכורות. רק כסף שעובר נטו לסיוע, וקידום מטרותינו, ובראש וראשונה להיות מוכרים על ידי משרד הבטחון כארגון יציג. איתן זמיר - גזבר העמותה.

לא נכנסתי לכיס של אף אחד!

יכלו לענות לי כנס לאתר של העמותה ותוכל ללמוד על פעילות העמותה ויכלו לענות לי שבעבר ביקשו מיתומים לעזור להקמת העמותה בדיוק כמו שאתה כתבת בצורה הכי ברורה שיכולה להיות. צר לי שחברייך לעמותה בחרו לתקוף . מוטי.

בואו נרגע.

מוטי, התקיפו אותך כי אתה התקפת, כבר בהודעה הראשונה. מאחר שזאת הפעם השניה תוך שבוע שבה פונים למנהלי העמותה בצורה תוקפנית מעל גבי הפורום, טבעי שחלקם גם איבדו קצת סבלנות. אחרי הכל כולנו בני אדם. אגב, אם היית קורא את השרשור מלפני שבוע היית יודע שכדאי לפנות לאתר העמותה. היית רק צריך לגלול שתי הודעות למטה. (אגב 2: בפורום הכדורגל שבו אני מעורב אנחנו נוקטים גישה קשוחה לגבי שאלות שחוזרות על עצמן, ולכן הוא נחשב לפורום הכדורגל האיכותי בישראל). מעבר לכך, אתה כותב שקיבלת את מענק הנישואין, וזה כמובן מצויין. אבל בוא נחשוב רגע מה קורה עם יתומי צה"ל שלוקח להם קצת יותר זמן למצוא את אהבת חייהם, ואי לכך התחתנו אחרי גיל שלושים. האם ראוי לדעתך שמענק הנישואין שלהם יפגע, רק בגלל שהם עברו את גיל שלושים? בדיוק בשביל להלחם על דברים כאלו (מהכלליים ביותר ועד הפרטניים ביותר) קיימת העמותה. אני מציע שכולנו נרגע ונמשיך לנהל את הדיון בצורה עניינית.

מוטי שלום

בראש ובראשונה, ברצוני לומר שצר לי לשמוע על ילדך. לעצם העניין: כנראה, שהמושג עמותה אינו נהיר לך. עמותה מוקמת על מנת לאפשר לקבוצת אנשים לשנות חוק או עיוות שפוגעים בה. במקרה של יתומי צה'ל ישנם 2 עיוותים, שוועד העמותה ומייסדיה חשבו שצריך לשנות: א. בשנת 2000 לא היה ארגון שדואג באופן ראוי וכנדרש לציבור יתומי צה''ל, קטינים ואחרים כאחד. עמל רב הושקע במשך שנים רבות (!!) כדי להניע את מבקר המדינה ורשם העמותות לפתוח בחקירה ולהוכיח את צדקת טענה זו, מה שאכן קרה בסופו של דבר. ב. אנו חושבים שהעיוות בחוק קרי: הגבלת זכאותם של יתומי צה"ל עד לגיל 30, הינה עוול מתמשך ואנו עמלים באופן מתמשך כדי לשנות זאת. (בעניין זה ניתן למצוא מאמר של העיתונאית אודטה דנין באתר שלנו) כמובן, שלשתי מטרות אלו דרוש מימון, אלא שממשלת ישראל אינה מעבירה באופן אוטומטי כספים לכל מי שרוצה להקים עמותה!! אי לכך, על חברי עמותה שרוצים בשינויים הללו להחליט לגייס דמי חבר, החלטה שמתקבלת ע"י ועד העמותה (מאחר ואני מימנתי את העמותה בשנים הראשונות ולא היה לנו ניסיון כיצד לגבות את דמי החבר). גיוס כספים זה הוא שמאפשר לצאת לדרך. בהמשך, לאחר ששוכנעו במשך 3 שנים לפחות שהעמותה אכן פועלת כשורה (3 מאזנים כספיים שנתיים), מאפשרים שר האוצר וועדת הכספים של הכנסת לעמותה להיות מלכ''ר ולגייס גם תרומות מהציבור, כאשר חלק מהתרומה מנוכה ממס ההכנסה. משום שכך מתנהלים הדברים, הרי שלא אני לבדי החלטתי על דמי החבר בגובה 12.5 ₪ לחודש, אלא ועד העמותה, ומשכך וכמקובל במסגרות מקבילות, כל מי שרוצה להיות חבר בעמותה צריך לשלם דמי חבר. בנוסף: מעולם לא התניתי טיפול בבעיה של יתום (אלמנות או בן – בת למשפחת השכול) בתשלום דמי החבר. זהו שקר גס. עשרות ומאות יתומים שהעמותה עזרה להם, יעידו על כך. לאור האמור לעיל, אם אתה או אחיך מצפים שמישהו יאמץ אותם, ברצוני ליידע אותך שזוהי ציפייה לא סבירה ולא מקובלת, ואין אני נכון לאמץ אף אחד. גם לאגודת הציירים והפסלים, שאליה אני משתייך מאז 1996, אני משלם 250 שח בשנה דמי חברות, ומעולם לא עלה על דעתי לבקש מהם משהו טרם הסדרת דמי החבר שלי. מה לא ברור לך? העמותה לא נתמכת על ידי משרד הביטחון ואין לה מימון חיצוני אלא מאלו שרוצים להיות חברים בה או מתרומות שאנו רשאים לגייס בצורה שהועד החליט עליה. אם אתה אחיך או יתום מבקשים עזרה מהעמותה הבקשה עוברת דרך ועדה שקובעת מי יקבל מי ומה. זו לא החלטה אישית שלי! אני לא דיקטאטור שקובע מי יקבל ולמי לעזור. צריך להגיש בקשה בכתב והועדה מתכנסת ומחליטה. בשנה שעברה פנינו לציבור החברים ולא רק לאלה ששילמו כי היה לנו כסף לתת מלגות. החלטנו ביחד ו ב10 ליוני לאחר הכנס הוצאנו צ'קים לחברים שפנו. תעיין אחורה בדפי הפורום ותראה שפרסמנו את זה גם כאן בפורום!!! אז מה הקשקוש של תהיה גבר? אם אתה או אחיך או חבריך זקוקים לעזרה פנה אלי טלפונית בכתב או בכל דרך שתרצה, אשמח לעזור לכל יתום צה''ל ( אלמנה הורה ואח שכול) בכל גיל שהוא – הן במסגרת העמותה והן במסגרת אישית כפי שאני עושה משנת 1993.

אף אחד לא תוקף ואין צורך להיפגע

אבל גם צריך להבין שכשאומרים על מישהו שהוא דורש כסף בתמורה לעזרה זה די סביר שהוא קצת ייפגע מההאשמה מנסים לענות לך מוטי, אל תכעס וגם אם לא תשתכנע
, זה גם בסדר גמור

לירוט

New member
לפי הטבעת - אתה צודק

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל מעניק ליתומים מלגה ושי נישואין גם אם הם לא משלמים דמי חבר. כך קרה שהבן שלי, סטודנט וגם נשוי טרי קיבל סך של 3000 ש"ח מהארגון. הארגון גם מסייע ליתומים בכל גיל (גם מעל גיל 30) למצוא עבודה. מדבריו של עדי כספי אני מבינה שמשרד הביטחון אינו מתקצב את העמותה שלו. כאשר משרד ממשלתי אינו מתקצב עמותה כזו, סימן שהמדינה אינה מכירה בה כעמותה מייצגת. אני בהחלט חושבת שבגיל מסויים כל ילד צריך לדאוג לצרכיו מבלי שהמדינה תדאג לו. כך גם בני, יתום צהל, דואג לעצמו מבלי לבקש עזרה ואם הוא מקבל מלגה ומענק נישואין מארגון אלמנות ויתומי צה"ל, הוא מודה על כך וממשיך בחייו ללא טענות.

meya7

New member
?

שלום למוטי כיצד קיבלתה הנחה בקניית רכב ? לא ידוע לי שיתומים מקבלים,האם ההיית מתחת לגיל 30 ועוד סכום שכזה שאימי האלמנה לא קיבלה עוררתה את סקרנותי

meya7

New member
צריך כי

ישנם אלפי יתומים בגילאים , משפחות , רקעים שונים . השכול פוגע בכל אחד באופן שונה. אחי ואני מרגישים פגועים ולמרות שהמשפחה והרקע דומים הפגיעה היא שונה . אני משלמת דמי חבר ולא ביקשתי דבר. קיום העמותה חשוב לי משום שקיומה נתנה הכרה וביטוי לחלק ממחשבותי והידיעה שיש עוד כמוני מחזקת. לפני שנים אולי בגיל צבא היית מוצא אותי אומרת שהכל 10 אך ככל שהשנים עוברות למדתי שאין הדברים כך. ואני מברכת על כל יתום שיוכל להגיד עד 120 הכל 10 .

למאיה 7

יתום צה"ל שמותר על מימון לימודים באוניברסיטה (שיקום מקצועי) יכול לקבל פטור ממיסים חד פעמי לקניית רכב שיקומי הרכב צריך להיות רכב לצורכי פרנסה כמו טנדר ליתום שעובד כטכנאי או שיפוצים אני למשל קיבלתי הנחה במיסים למיניבוס .

soso_sami

New member
מתנצל מראש.

לא קראתי את כל השרשור האמור אך גם אני נתקלתי בדואל הזבל שהופץ לי במייל ויותר מפעמיים מה שהעלה לי את הסעיף בצורה קיצונית ואם בראשון עוד לא היה אכפת לי אז בשלישי כבר התחרפנתי וטוב שלא היה מישהו לידי לחטוף. גיוס כספים ו/או תרומות תוך הצקה לאוכלוסיה בהחלט לא קביל ולא מקובל עלי. גיוס כזה אחרי שתוקפים את הקמפיין של ארגון האלמנות נראה מכוער בעיני עוד יותר. גיוס כספים כזה שנעשה ממש בסמיכות לקמפיין הגיוס של ארגון האלמנות לטובת היתומים נראה בעיני מטופש ולא מובן. נסתכל רגע על הפלג באוכלוסיה שאינו שייך ליתומי ו/או אלמנות צה"ל. האם הם מבינים את ההבדל בין ארגון האלמנות והיתומים ובין עמותת היתומים? ואלה שכן נמנים על האוכלוסיה הזו כן מבינים את ההבדל? ומה יבינו מכך ששבוע אחרי שבוע מגיעות אליהם הודעות במייל ו/או בדרכים אחרות המבקשות לתרום כספים לכאורה לטובת יתומי צה"ל? למען הסר ספק אין לי שום נגיעה לא לארגון זה ולא לעמותה זו אלא לציבור יתומי צה"ל בלבד. אני אומר את דברי מהלב אל הלב ואין בהם להחליש את העושים במלאכה אלא להפך - לחזקם.

למעלה