חוקרת על שלושת האחים שנמלטו מברוד ש

חוקרת על שלושת האחים שנמלטו מברוד ש

שלום אני חדשה בפורום זה, אני חוקרת שורשים של משפחת שטרן שמקושרת לפרוכטר ואדלר ממרומורוש שברומניה. תחילתו של הסיפור על 3 אחים שנמלטו מברוד שבגליציה ב-1772 כיון שנתפסו לחסידות ונרדפו, דודם הרב שמואל שמלקה מניקולסבורג יעץ להם לנדוד וכו עד שהיגיעו למרורורוש שברומניה והיו מראשוני יהודי המקום, וקיבלו אחכ" את שמות המשפחה פרוכטר אדלר ושטרן מהקיסר פרנץ יוזף השני. אני בעסק של משפחת שטרן מסלישט, סטרימטורה וברסנוב מי שקשור או יודע אנפורמציה עליהם אשמח לשמוע ולקבל ותודה מראש כמו-כן אשמח לקבל המלצות על שימוש בתכנה גנאולוגית, כי מרוב עצים אין רואים את היער... שרה גולד [email protected]

הסיפור הזה מתועד אצלנו... ../images/Emo24.gif

שלום, שרה, וברוכה הבאה לפורומנו
הסיפור שבמרכז הודעתך כבר סופר לנו ע"י נחי, במסגרת מאמרו המצוין אודות מקורם של השמות היהודיים. המאמר שוכן ב"מדריך לגנאלוג המתחיל", תחת קטיגוריה "הקדמה". באותו מדריך, תמצאי גם את הקטיגוריה "תוכנות גנאלוגיות", שם תוכלי לקרוא את מאמריו המצויינים של yehudad אודות התוכנות הקיימות.
ארנון

נחי

New member
משפחת שטרן

גם אני צאצא של משפחת שטרן הנ"ל.תוכלי למצוא פרטים כלליים אודות המשפחה בספרים הבאים שניתן למצאם בספריות: "מספרות ישראל באונגאריה" נפתלי בן-מנחם ירושלים תשי"ח-פרק על שלשלת הרבנים הראשונה מסיגט. "אגרת שלמה"-שלמה פרוכטר, ירושלים תש"כ-גם מביא את סיפור שלשת האחים ובעיקר את השתלשלות משפחת פרוכטר. "אגדות סטרימטרה"-ש. אבני, ישראל 1985, מביא את סיפר משפחת שטרן בסטרימטרה. אני עצמי נכד לבלומה שטרן בת לאה שטרן מפטרובה(אשת ברוך שלומוביץ, אולם הילדים נקראו בשם האם)בת אברהם דוד שטרן מפטרובה (ואשתו חיה-רחל) בןמנחם/מרדכי/שמואל שטרן ורעייתו (שרה/צביה)

מעניין מאוד ותודה

תודה נחי, האם ידוע לך משהו על משפחת המקור של שלושת האחים האם הם אכן מברוד? יש לי הספר של אבני על סטרימטרה ואבי בודאי ידע על משפחתךת השרטרנים הם מצד אימי ועברו לפני מספר דורות לברסנוב שליד סטרימטרה. אשמח לקבל ממך כל חומר אם ישנו באנטרנט, אני התמלתי את ה"שיגעון" עקב אתר אנטרנט תמים שהתכוונתי להעלות על משפחתנו כך שעץ המשפחה הוא נספח אך זה תופס בגרון... הפורום שלכם מדהים! איך היה המפגש? קראתי תגובות מרגשות שרה

נחי

New member
שטרן

הסיפור על שלשת האחים הינו מסורת שבעל פה. היחוס לר' צבי הירש מצ'ורטקוב איננו מופיע בספרות ה"רשמית". באיזור ידועים עוד סיפורי מהגרים מסוג זה (כמו יסוד שושלת שלומוביץ על ידי שני אחים).הכפרים בירסאנא (ביראסניף), סטרימטרה ופטרובה נמצאים בקודקודי משולש כשהמרחק ביניהם הינו קילומטרים ספורים.חומר נוסף תוכלי למצוא בספר מרמורש.

סטרימטרה

בקיץ 2002 ביקרנו בסטרימטרה וצילמנו את כל המצבות בבית הקברות היהודי. אני מחפש מידע על משפחת שלומוביץ מסטרימטרה - וולף שלומוביץ ואשתו (שמה לא ידוע) ומספר ילדים. יש לי את הספר של אבני ואין שם מידע כלשהו בענין זה. יתכן שוולף שלומוביץ נפטר לפני מלחמת העולם. כל שיש לי מפלג זה של המשפחה היא תמונה של האישה עם שלושה ילדים. רוני נ.ב. - אם מישהו מעונין שאחפש לו מצבה מסוימת בין התמונות, אעשה כן בשמחה.

puskin

New member
הי אומנם עברו שנים מאז ההתכתבות פה אבל אני רק נתקלתי בה היום משפחתי סבו ממרמורש ואני מנסה לאסוף מידע וראיתי שתעדת מצבות אשמח לכל מידע אפשרי, תודה רבה מראש

למעלה