חזרה לארץ,

Orna L N

New member
חזרה לארץ,

היי , אנחנו מתגוררים בקנדה, יש לנו שתי תינוקות. אנחנו מתכננים לחזור לארץ כשהבכורה תגיע לגיל 8 והקטנה תיהיה בת 6. לאלה שעברו בסביבות הגלאים האלה , איך היה המעבר לארץ, קשה? אם היית לך בחירה האם עלות לארץ או להשאר באמריקה מה היית בוחר/ת? תודה אורנה

yo1984

New member
לחזור לארץ

ראשית כל את חייבת לזכור שכל מעבר הוא קשה. אך עבור הילדים זה מעוד תלוי בגילים. בגילים שהזכרת אישית אני חושב שזה פחות בעייתי ואני חושב שהם ישתלבו די יפה עם הילדים בארץ אבל הכל תלוי באישיות של הילד. אני יכול להגיד לך שבגילאים 10 ומעלה זה הכי קשה, היות שבגיל הזה הילד מתחיל להתבגר ולהתחבר עם חברים יותר ולפעמים אפילו גם חברות, ואז לעבור מכל זה למקום שלא מכירים אף אחד ובמקום שהשפה זרה ההשתלבות אכן קשה ביותר. אני בעצמי עליתי בגיל 12 ולא ידעתי מילה עברית אז לי היה מעוד קשה אבל לעומת זו אחי עלה שהוא בן 14 והוא ידע קצת עברית והשתלב די יפה. כמו כן ילדים בגילי שגם הם לא ידעו עברית פשוט אחרי שנה עזבו את המשפחה וחזרו לארה"ב. לדעתי בגיל שהזכרת זה אכן פחות בעייתי אך תצטרכי לראות איך הילדים משתלבים בחברה בארץ.

lightofgod

New member
אני יודע מהאחים שלי שהיו בדיוק

בגילאים האלה שהיה להם קל להשתלב מאד, בגיל הזה. כ"כ אני מעריך שהן ידעו עברית טובה וגם אנגלית.... אבל השאלה קצת מכשילה כי למרות שיש באמת גילאים נוחים יותר לשינויים הכל תלוי בילד, וברגישות שלו, אפשר לקחת שני ילדים באותו גיל מאותו רקע ואחד יתקשה להשתלב ולשני זה יהיה קל מאד... מה שכן, מנסיון עם האחים שלי, אם מסבירים להם מראש שישראל זה הבית. ושטוב שם, ויש משפחה וחברים גם שם.. ולאט לאט מטפטפים, זה מקל מאד כשיום אחד באים עם בשורת המעבר. זו דעתי הצנועה והלא מקצועית...

edensh2

New member
שתי

האחים שלי היו בני 6 ו-8 שעלינו לארץ ואחותי הייתה בת 10 אבל הם ידעו גם עברית וגם אנגלית והם השתלבו יפה מאד !

אני עליתי לארץ בגיל 6 לא היה לי קשה

במיוחד לעלות כי דברתי בבית כבר עברית שזה דבר חדוב מאד לדעתי השפה וגם כי זה גיל צעיר שאין ממש חברים או משהוא שאתה עצוב שעזבת את המדינה שבאת משם. בקשר לשאלה השניה בהתחלה שעליתי חייתי רגיל לא היה לי משנה להיות פה או באמריקה עכשיו אני מעדיף להישאר פה כי לעבור שוב לאמריקה זה סופיר מאד קשה.

Orna L N

New member
אינדבדואלי מילד לילד מסתבר.

כנראה שנצטרך לחכות עד שהן תגדלנה בכדי לדעת איזה אופי יש להן. האם הן מסתגלות מהר או לא. תודה רבה על התשובות. אורנה

אני באתי ארצה עם שתי בנות

בגיל 6 ושמונה. הן הסתדרו מהר מאד. אין ליהודי מקום יותר טוב מארץ ישראל ויפה שעה אחת קודם. אני שולחת לכם יצירה שלי חג שמח וכל טוב צפורה נאמן

אנחנו באנו לארץ כשבנותי היו בגילאים

האלה. הן השתלבו נהדר ומהר. אבל התגעגעו ועדיין מתגעגעות לחו"ל. כמו גם אנחנו. אבל לרגע לא מתחרטים.

למעלה