חיבור להארקא של השכן

ע.כ.

New member
שלום
רציתי לשאול האם מותר להתחבר להארקא של השכן דרך ארון החשמל?
לפני מספר ימים צינור המים הראשי בבנין התפוצץ והוחלף לצינור פלסטיק מאותו רגע ההארקא אצלי בדירה נפגעה
שני חשמלאים הציעו להתחבר לשכן וזה מה שעשיתי בהסכמת השכן כמובן(הוא גר חצי קומה מעלי)
החשמלאי עשה בדיקה בדירה לאחר מכן ואמר שההארקא תקינה.
אם אני באמת מוגנת? האם זה תקין?
תודה רבה.

רשר

Well-known member
מנהל
שלום
רציתי לשאול האם מותר להתחבר להארקא של השכן דרך ארון החשמל?
לפני מספר ימים צינור המים הראשי בבנין התפוצץ והוחלף לצינור פלסטיק מאותו רגע ההארקא אצלי בדירה נפגעה
שני חשמלאים הציעו להתחבר לשכן וזה מה שעשיתי בהסכמת השכן כמובן(הוא גר חצי קומה מעלי)
החשמלאי עשה בדיקה בדירה לאחר מכן ואמר שההארקא תקינה.
אם אני באמת מוגנת? האם זה תקין?
תודה רבה.
בהנחה שהחשמלאי מקצועי בעל ידע רציני החיבור נעשה למערכת מרכזית שעד כה לא חוברת אליה ולכן תקין,
במידה ויש לך חשש לגבי איכות הידע של החשמלאי, ניתן לפנות לאחר בציון הבעיה ודרישה שיתן חות דעת כתובה וחתומה כולל פרטי רשיון החשמלאי שלו,
גיל הבניין הנו מידע חשוב להבנת מערכת הארקה הכללית,

ע.כ.

New member
תודה רבה על התשובה
הבנין נבנה בתחילת שנות ה-80 ,מה זה אומר?

רשר

Well-known member
מנהל
תודה רבה על התשובה
הבנין נבנה בתחילת שנות ה-80 ,מה זה אומר?
שיש הארקת יסוד- שלד הברזל של הבניין מרותך ליסודות ומוליך זרמי חשמל טועים לאדמה, לכן כל הבניין הנו יחידה אחת שוות פוטנציאלים,
חיבור הארקה במערכת המים נועד לחבר אותה להארקה הכללית של הבניין ולא להיות מוליך הארקה אל האדמה דרך מערכת המים,
חשוב להתקין גישור מתכתי שיעקוף את קטע הפלסטיק בקו המים במיוחד למנוע סכנה מכל מי שינסה לטפל בקו ובמונה - הביצוע בידי חשמלאי למרות שמגן על שרברב,
כל העצות כאן הן על סמך המידע שנמסר כאן ויתכן שיהיו שונות אחרי בדיקה במקום(אני כבר פרשתי),

למעלה