חיבור מגבר ורמקולים ישנים לטלוויזיה עם ממיר (2)

Haribo

New member
בעבר העלתי את הפוסט הזה:

ובקצרה - חיבור טלוויזיה חכמה של HD שמחוברת לממיר וסטרימר למגבר ישן (1980's) של AKAI.
המליצו לי פה על ממיר מסיב אופטי לאנאלוגי.
רכשתי את הממיר הזה:

זה לא עובד.
שיניתי בהגדרות שהאודיו יצא לחיבור האופטי ולא שומעים כלום.... כמובן שבמגבר ניסיתי את כל הקומבינציות AUX TAPE וכו' וכלל החיבורים.
רעיון מישהו?

קיבלתה הסבר מאלף ממשה . כניראה יש תקלה או חיבור לא נכון . תזמין איש מיקצוע . יסדר לך את הבעייה . הפריט שקניתה הוא מיותר

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ממש לא פריט מיותר. השואל רוצה לשמוע באמצעות המגבר, גם כשהוא רואה תכנים שלא מהממיר. לכן, עליו להתחבר ליציאת השמע של המסך. ומכיוון שבמסך יש אך ורק יציאה אופטית: אין יציאת RCA ולא שקע לאוזניה, זו הדרך היחידה שתיתן לו פתרון, וזה גם לפני שהוא יממש את רצונו לכייל את תנועת השפתיים לקול שנשמע ברמקול.
מאד יתכן שכפי שכתב מר קרמר, קיימת תקלה במוצר, ויתכן גם שמשהו בחיבורים שלך לקוי. האם הסיב האופטי נבדק עם אביזר אחר? האם ספק המתח של הגאדג'ט תקין? האם כבל ה-RCA שלך מתפקד? חיבור לכניסת ה-AUX או ה-TAPE IN במגבר צריך להתאים. לא עובד? יש בעיה עם הציוד. יתכן גם מצב, שבו היציאה האופטית במסך לא תקינה. ולכן, כדי לדעת מה, למה והיכן, תזדקק לאיש מקצוע, או לפחות למישהו שיש לו מושג בתחום.

כך זה מחובר אצלי . יש לי רק יציאה אופטית בTV . וגם מגבר ללא שלט . אז קניתי מעיין מיתקן בין האופטי לבית המגבר השולט בשלט . זה לאישתי בסלון . אצלי בחדרי הכול מעולה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נו.. הרי אנו מדברים על מתקן שמתרגם מאופטי לאנלוגי (RCA). רק שיש לו בעיה גם עם זה.

הכי פשוט להחליף מגבר לאחד עם כניסה אופטית. אני בטוח שתמצא יד שנייה במחיר טוב.

למה ככה? הבחור רכש ממיר מאופטי לאנלוגי כדי לתאם בין המסך לבין המגבר האהוב עליו - האקאי. בעיקרון זה צריך לעבוד. אבל תקלה יכולה להיות
בסיב האופטי, בממיר החדש שהוא רכש, או בכבל ה-RCA שמקשר בין הממיר למגבר. יתכן גם שיציאת הטלוויזיה אינה תקינה, ואז שום בית דין לא יועיל.

חוויות מיציאות אופטיות:
יש לי טלוויזיה OLED 55 תוצרת LG. נקנתה במחיר גבוה לפני שלוש שנים ושווה כל פרוטה.
אבל יש לה כמובן גם חסרונות.
אחד מהם הוא רשימת אופציות לקול. לא כל האפשרויות עובדות יחד. למשל - כשאני משתמש ביציאה האופטית,
אז יציאת האוזניות מושתקת, והיות שאני משתמש הרבה באוזניות וגם ברסיבר, אני צריך כל הזמן למתג וזה די מעצבן.
לאוזניות שלי יש גם כניסה אופטית, אז מה פשוט יותר מלקנות מפצל אופטי?
קניתי, כאילו עובד אבל לא, כל כמה שניות יש הפסקה של שבריר שנייה בקול שמועבר לרסיבר (האוזניות פועלות בסדר).
ניסיתי מפצל אחר - אותו הדבר. אולי אם אקנה בוסטר לסיגנל האופטי זה יעבוד, אבל הרמתי ידיים.
ניסיתי גם את יציאת ה ARC והייתי צריך להחליף את כבל ה HDMI לאיכותי יותר כדי להפעיל אבל עדיין זה די מסובך וזה סוגר
את כל האפשרויות הקוליות האחרות. למה? ככה. זה כנראה מיועד לסאונד-בר של LG.
אני יודע שאני יכול לפצל את יציאת האוזניות האנלוגית ולהעביר למגבר אבל במה הועלתי? לא יהיה לי צליל היקפי והטלוויזיה
היא גם הסטרימר שלי.
בקיצור - העולם לא מושלם.

או שהסיב האופטי לא ממש תקין או שהממיר לא תקין. לא ברור לי. ונסה להתחבר ליציאת האוזניות. אם זה עובד אז שיהיה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כנראה שיש הבדלים בין מותגים ודגמים. אצלי הטלוויזיה מוציאה אות אופטי כל זמן שהיא פועלת, ללא קשר לניתוב של השמע. כלומר: עלי להוריד ווליום ל-0 כשאני רוצה להעביר את השמע למגבר באמצעות הסיב האופטי. נכון. אם אני בוחר ב-MUTE, גם הסיב לא יעביר שמע, אבל זה כבר נובע מבחירה "מיוחדת".
ולמה אין רצף בשמע? זו שאלה מעניינת, ובאמת צריך לבדוק את הכבלים ואולי גם את הממיר.

כנראה שיש הבדלים בין מותגים ודגמים. אצלי הטלוויזיה מוציאה אות אופטי כל זמן שהיא פועלת, ללא קשר לניתוב של השמע. כלומר: עלי להוריד ווליום ל-0 כשאני רוצה להעביר את השמע למגבר באמצעות הסיב האופטי. נכון. אם אני בוחר ב-MUTE, גם הסיב לא יעביר שמע, אבל זה כבר נובע מבחירה "מיוחדת".
ולמה אין רצף בשמע? זו שאלה מעניינת, ובאמת צריך לבדוק את הכבלים ואולי גם את הממיר.
זה לא מהממיר אלא מהטלוויזיה עצמה. OLED LG שהיא "חכמה" ומשמשת גם כסטרימר (אפליקציה עצמית של LG או PLEX) לניגון וידאו ומוזיקה מהמחשב שלי. הרמתי ידיים. לא עד כדי כך חשוב.

Haribo

New member
לפני ההחלטה שרכיב זה או אחר מיותר, או ההחלטה להרים ידיים,
סתם, אם בא לכם פעם הבאה לסייע למשתמשים פה...
לפעמים שווה לנשום קצת גם אם זה אומר לחזור לבסיס - לאלו שלא מבינים.
חיפוש קצר בגוגל הביא לפתרון פשוט...
לא הכרתי אבל מסתבר שכבלים אופטיים באים עם חיפויי פלסטיק בקצוות. זו הייתה הבעיה... לא ידעתי שצריך להסיר אותם. כעת זה עובד היטב.

אף אחד פה לא חייב כלום לאף אחד, אבל אם המטרה לסייע - זה תמיד טוב. אם זה סתם להגיב לשם להגיב - בזבוז זמן מיותר....

שבת שלום לכולכם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לפני ההחלטה שרכיב זה או אחר מיותר, או ההחלטה להרים ידיים,
סתם, אם בא לכם פעם הבאה לסייע למשתמשים פה...
לפעמים שווה לנשום קצת גם אם זה אומר לחזור לבסיס - לאלו שלא מבינים.
חיפוש קצר בגוגל הביא לפתרון פשוט...
לא הכרתי אבל מסתבר שכבלים אופטיים באים עם חיפויי פלסטיק בקצוות. זו הייתה הבעיה... לא ידעתי שצריך להסיר אותם. כעת זה עובד היטב.

אף אחד פה לא חייב כלום לאף אחד, אבל אם המטרה לסייע - זה תמיד טוב. אם זה סתם להגיב לשם להגיב - בזבוז זמן מיותר....

שבת שלום לכולכם.
ועל זה ייאמר: איך תביא ילדים אם לא תסיר את הקונדום?

זה מזכיר לי את שר הביטחון פרץ . הוא לא ידע שבמשקפת צריך להוריד את המיכסים . וכול הארץ צחקה . לא ידענו שאתה כזה... כמו שר הביטחון . שלא מוריד מכסים . טוב שלפחות שלמתה עבור הסיב . יש כאלה שגם לא משלמים. שבת שלום ומבורך

Haribo

New member
אין כמו תשובות חכמולוגיות במקום לעצור רגע, להקשיב ולהפנים. להוסיף אלמנטים פוליטיים בכלל מוכיחים הרבה בגרות.
שר הבטחון עשה טעות בתום לב. מי ישמע מעולם לא שכחת איפה שמת את המפתח לאוטו או המשקפי שמש.
אם אתה ילד בן 11, מתנצל על התגובה. אם עברת את הגיל הזה, מקווה שתתבגר.

מה גם, יחי ההבדל בין שר הבטחון שזה תפקיד מקצועי שדורש יידע וניסיון לבן אדם שמעולם לא התיימר להיות או להציג את עצמו כאיש מקצוע וסך הכל ביקש סיוע מאנשים שמבינים עניין. סיוע פשוט ובסיסי כמו שמרימים טלפון לחבר לבקש עזרה.

מקווה שבמקום להגיב לשם להגיב, פשוט תלמד להפנים ותלמד אדיבות וסבר פנים מה היא. תתפלא, המדינה הזו תהיה מקום הרבה יותר נפלא אם יותר אנשים יעשו את זה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין כמו תשובות חכמולוגיות במקום לעצור רגע, להקשיב ולהפנים. להוסיף אלמנטים פוליטיים בכלל מוכיחים הרבה בגרות.
שר הבטחון עשה טעות בתום לב. מי ישמע מעולם לא שכחת איפה שמת את המפתח לאוטו או המשקפי שמש.
אם אתה ילד בן 11, מתנצל על התגובה. אם עברת את הגיל הזה, מקווה שתתבגר.

מה גם, יחי ההבדל בין שר הבטחון שזה תפקיד מקצועי שדורש יידע וניסיון לבן אדם שמעולם לא התיימר להיות או להציג את עצמו כאיש מקצוע וסך הכל ביקש סיוע מאנשים שמבינים עניין. סיוע פשוט ובסיסי כמו שמרימים טלפון לחבר לבקש עזרה.

מקווה שבמקום להגיב לשם להגיב, פשוט תלמד להפנים ותלמד אדיבות וסבר פנים מה היא. תתפלא, המדינה הזו תהיה מקום הרבה יותר נפלא אם יותר אנשים יעשו את זה.
קצת הומור לא יזיק. אבל בוא ונגיד... שלא ציינתי את עניין הכובעון כי א. לא חשבתי שתתברבר עם זה. ב. גם לא הנחתי, שיהיה מצב בו ניתן בכלל להתחבר
כשהכובעון מצפה את הצ'ופצ'יק. אבל נראה שאיכשהו כן הצלחת לתחוב את הצ'ופצ'יק כשהוא מכוסה בכובעון, ומאידך גיסא, הכבל לא תפקד. אז... העיקר שהצלחת. זה מה שחשוב, לא?
חוצמזה.... השירשור הזה הוא של הבס מחיפה. אתה הגעת לכאן כ'אורח' והצטרפת. לא שיש לי דבר מה נגד אורחים, ואם הצלחת להפיק מהשירשור הזה תועלת, מה טוב. אבל קח הכל בקלות.
ואתה הלוא ציינת שהסרת את הכיסוי והכל הסתדר. לא שבאת ושאלת איך ניתן לפתור אי העברה של סיגנאל.

Haribo

New member
התחכמות מיותרת, במקום להפנים. שוב...
סתם הצטדקות.
לא יודע מי זה הבס, השרשור אני פתחתי. שים לב מי ומה ההודעה הראשונה וסביב מה היה הדיון.
מסתבר שהכבל לא היה מחובר, אבל הוא כן היה תפוס בצורה שנראית שהיא מחוברת (לא ידעתי שיש "קליק" והרגשה שהוא נתפס.

ברור שהעיקר שהצלחתי וזה החשוב.
אבל חבל שיש אנשים עם כאלה תגובות. לא מבין מה המטרה להגיב עם אין משהו חכם להגיד?

ישנם מספיק מקרים בהם צעדים בסיסיים ראשונים נועדו לתפעול בעיה. כמו דפיקה על מחסנית במעצור נשק או ביצוע בדיקת וירוסים ורוגלות לבעיות מחשב. אבל עזוב. מניח שהבהרתי את הנקודה, לטעמי כל דבר מעבר לזה סתם תהיה התחכמות\ הצטדקות.

וכרגע, הבעיה אחרת, יש סאונד מהטלויזיה אבל בעת מעבר ל Plex, אין סאונד. אני מניח שזה משהו בהגדרות של Plex? אבדוק זאת...

למעלה