חידת מבחן

עריסטו

Active member
סטודנט ניגש למבחן בן 30 שאלות. התשובה על כל שאלה היא "כן" או "לא". בסוף המבחן הסטודנט מקבל ציון אבל אינו יודע על אילו שאלות ענה נכון. כמה פעמים צריך הסטודנט לגשת למבחן כדי לקבל ציון 100?

הפרבולה1

Well-known member
האם מהציון שהסטודנט קיבל הוא יכול לדעת על כמה שאלות ענה נכון ועל כמה לא ?
האם אחרי כל מבחן הסטודנט זוכר מה הוא ענה על כל שאלה ?

אז למשל אם הוא קיבל ציון 0 במבחן הראשון אז במבחן הבא הוא יהפוך את כל תשובותיו ויקבל 100 ,ויש סיכוי שכבר במבחן הראשון הוא יקבל 100, לכן נראה לי שהניסוח של החידה צריך להיות:
כמה פעמים לכל היותר הוא צריך לגשת למבחן כדי לקבל 100 .

עריסטו

Active member
כמובן הכוונה שהוא יכול לדעת מהציון על כמה שאלות הוא ענה נכון, ושאחרי כל מבחן הוא זוכר מה הוא ענה, והשאלה היא כמה פעמים הוא צריך לגשת למבחן כדי להבטיח ציון 100.

דיברגנט חדש

Well-known member
כמובן הכוונה שהוא יכול לדעת מהציון על כמה שאלות הוא ענה נכון, ושאחרי כל מבחן הוא זוכר מה הוא ענה, והשאלה היא כמה פעמים הוא צריך לגשת למבחן כדי להבטיח ציון 100.
בלי מחשבה תחילה, 30 פעמים לכל היותר, כנראה שאפשר גם בפחות, כאמור לא חשבתי לעומק.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
ההתחלה צריכה להיות משהו כזה.
נניח בבחינה הראשונה הוא קיבל x<100.
זה אומר שהוא ענה על 0.3*x שאלות נכונות.
אם מספר זה גדול מ-15 עשה כך וכך...
אם הוא קטן מ-15 עשה כך וכך
אם הוא בדיוק שווה ל-15 עשה כך וכך.

עכשיו אני רק צריך לחשוב מה הוא צריך לעשות בכל מצב...
:-D
והראש שלי סתום כרגע...

נראה לי שאפשר לגלות את התשובה. שברתי את הראש לא מעט, ולא הגעתי למשהו אינטיליגנטי יותר ממה שדיברגנט כתב.

hada12

Member
אם אני עונה על הכול כן ולאחר מכן על הכל לא ולאלר מכן פים לא ופעם כן. לדעתי משלושת האפשריוית הבאות ניתן למצוא טת התשובה המהירה ביותר.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם אני עונה על הכול כן ולאחר מכן על הכל לא ולאלר מכן פים לא ופעם כן. לדעתי משלושת האפשריוית הבאות ניתן למצוא טת התשובה המהירה ביותר.
ממש לא, אם את "עונה על הכול כן ולאחר מכן על הכל לא" בעצם לא השגת כלום, כי נשארת באותו הידע שהיית.

למעלה