חייבת את זה לעצמי

buba32

New member
חייבת את זה לעצמי

שלום חברים. היום פשוט לא הפסקתי לבכות על איך שהחיים שלי ניראים. וכמה הם נסוגים ולא צועדים קדימה. לא עצמתי עין כל הלילה. אני ישנה לבד בין ארבע קירות וממררת בבכי על מר גורלי. החודש בידיוק 21 שנה מאז שאימי ואחותי נפטרו. ובחודשים האחרונים חסרונן של הנפשות היקרות שלי בא ומציף אותי. ולא נותן לי להמשיך הלאה. אני כועסת, מסתגרת, מרחמת על עצמי ולעיתים גם בוכה. שמתי לב שאני מאוד פגיעה וגם פוגעת מבלי להתכוון לכך. תקופה מאוד קשה עברה עליי. תקופה שקיבלה את השם "בית קברות לחיים". אין לי מילים כדי לתאר את הבדידות והעצב הפנימיים שליוו אותי בתקופה האחרונה. זה בא בעיקר בחגים, בשבתות ובימים שדווקא אמורים הליות שמחים ומאושרים. אני שוב נזכרת בחסרונן של אימי ואחותי (אין לי עוד אחיות). היום- אחרי שבכיתי נהרות והעיניים היו נפוכים עם שקיות. החלטתי שאני ממש דחוף חייבת לאסוף את עצמי. כי ממש נמאס מהרחמים העצמיים הבלתי פוסקים האלה. כי את המתים אין להשיב. אני בטוחה שאמא הייתה רוצה שאגשים את חלומי ואהיה מאושרת ושמחה ולא אשב ואבכה על מר גורלי. החלטתי- שהגורל- השמחה- והאושר וגם העושר בידיים שלי. אשמח לתגבות שלכם. שבת שלום.

כחלחל

New member
אמממ, אממ, אפשר?

בובה, תשמעי נתחיל דווקא מהסוף, מכתבך נשמע קודר ומדאיג, אך לקראת סופו ניתן להבחין באור שבקצה המנהרה, זו הדרך, קחי את זה למקומות האופטימיים ושאבי כוחות במשאבת הרצון להמשיך, כי כך נגזר על הנשארים.

buba32

New member
כן- נגזר על הנשארים להמשיך הלאה

כן- נגזר על הנשארים להמשיך הלאה. אתה לגמרי צודק, וזה בידיוק מה שהחלטתי וקבלתי על עצמי לעשות. לבכות , להתעצב ושוב לבכות על המתים ועל עצמך לא יוביל אותך לשום מקום. רק ידכא ויגרום לך להיות לדכדוך ולחוסר שמחה בחיים. ולגבי המכתב שלי- הוא אכן קודר, האמת המציאות שהייתי בה הרבה יותר קודרת מהמכתב שמורכב מכמה שורות בלבד. אני לא אומרת שהמציאות שלי עכשיו טובה בהרבה מזו שבמכתב , אבל את הבחירות שלי עשיתי ואעשה הכל כדי לעמוד בהם. אתמול- בערב- אספתי את עצמי ונסעתי לארוחת ערב אצל חברים ובני משפחה והיה ממש נחמד. למרות שבהתחלה לא רציתי העדפתי להיות עם טרנינג ולצפות בטלוויזיה. שכנעתי את עצמי שהנה ההזדמנות להתחיל ליישם את החלטה שלי. חזרתי הביתה בסביבות אחת בלילה וישנתי היטב. אשמח לתגובות והצעות לחיים החדשים שבהם בחרתי. תודה ושבת שלום

ביפו

New member
יש לנו חופש, בגבולות ברורים-

להגשים את משמעותנו. ...ואכן חייבים אנו- למצאה. אלו 2 ציטטות קצרות מספר בכריכה רגה- ומשומש - שקיבלתי מתנה מחבר טוב מאוד. שמו - המשמעות של חייך". הסופר - ג'וזף ב. פאברי (מומחה פסיכולוגי) בספריית- פועלים. לבכות - לא מעורר שמחה - ולא מוציא אותך מהשעמום, אלא - רק מגבירם בדכאון. ממליץ לך על מוסיקה - רדיו שמנגן כל הזמן שאת "לבד בבית". פעילות שלך בתוך "אווירה של סביבה חיה ומשתנה". מומלץ - לקרוא גם בפורומים שאינך כל כך כותבת בהם.... בכלל - אם מצב הןוא נכותי - קשה לנוע, לראות, לשמוע - יש אביזרים מסייעים ותוכנות חינם - בנט. זהו המקום הכי קל - ללמוד אנגלית. איני יודע אם את המבשלת לעצמך - ומידת היכולת שלך במבחר המזונות הזמינים/זולים כיום , אך זה עיבוק שמטרתו לחזק את הגוף והריחות במטבח - תמיד מעוררים אותי , עם אסוציאציות לאנשים, נשים וילדות... כדאי להביט בטלויזיה - בתוכניות חדשות ובידור, ולנסות "לחשוב מה יראו ב 5 דקות הבאות". אפשר לקרוא עיתונים בנט - ולהתעדכן חינם בנעשה בכל אזור ובארץ ובחו"ל. יש חברים/ות? - אפשר צ'אט או התכתבות או טלפון... ומעט התעמלות ותנועה - ויציאה מהבית לשעתיים בכל יום. זה בתור התחלה. תוכלי גם לכתוב לי במסר אישי - אם זה מעניין אותך...

buba32

New member
להגשים את משמעותנו. ...ואכן חייבים

תגובתך מאוד חיממה וחיזקה אותי. אני בחורה צעירה בת 29 רווקה, ניראת טוב, ברוך ה' בריאה בגופה ובנפשה. עמלתי קשות כדי להשיג מטרות ושאיפות בחיים כמו לימודים אקדמיים, עבודה טובה וכו'. פשוט התעייפתי באמצע החיים והתעייפתי מאוד עד כדי חולשה פיזית ומנטלית. המרתון של החיים לבד עייף אותי מאוד וקבלתי אותות מכל הכיוונים הגוף והנפש שעליי לתת קצת יותר תשומת לב והקשבה אמיתית לאני הפנימי שלי ולא עשיתי זאת. נלחמתי תמיד כדי להשיג הכל בכוחות עצמי- כיוון שאין לי משפחה שיכולה לעזור לי. אומנם קשה לי מאוד, אך אני לא אוותר כל-כך בקלות. יש לי חלומות ושאיפות בחיים. אומנם התקופה האחרונה הייתה מאוד קשה בכל המובנים (כלכלית, זוגית, אישית וכו') אבל אני יודעת ובטוחה שהחיים מייעדים לי דברים גדולים וטובים. אני רק צריכה לעזור לעצמי להשיג אותם. מבלי לשפוט את עצמי יותר מידי. ולנסות לראות את ההנאה שברגע ולא יותר מידי רחוק. ושוב, תודה על הדברים והעצות החכמות. אני בטוחה שיהיו לא מעט שאישם. שבת שלום. אשמח לכתוב לך- במסר אישי. אשמח אם תסביר איך עושים ואיפה עושים זאת. ושוב שבת שלום.

iditpr

New member
כה אמר אפלטון וגם חכמינו

גם אפלטון וגם חכמים יהודים אמרו כי לכל אדם יש מטרה בחיים. אני מאמינה כי בסופו של דבר מגשימים אותה. מעדיפה גישה אופטימית
להלן פסקה מעניינת של אחד החכמים: "לעולם אסור לו לאדם לחשוב , כי הוא השיג את הכל..אין האדם יכול בכלל למלא את שליחותו במלואה. בתחום המדע הדעת והחוכמה מוסיפות והולכות ככל שרבים ההישגים. הידיעה גדלה עם גידול המאמצים... אני מבינה מכך שהחיפוש והמשך חיפושים הוא הכרחי- חלק מן החיים עוד מדברי הפילוסופים, ראו קישור

למעלה