חינוך

חינוך

בוקר טוב וחג שמח, קראתי הבוקר כתבה בעל השרון . ראש עיריית הוד השרון "עלה על הגל" הוא השכיל לפתח את ההייטק בעיר וכספי המיסים להשקיע בחינוך וברווחת התושבים. מאודה חבל , שראש עירינו לא לוקח יוזמה ועושה כמהו וכפי שעשו בעיריית רעננה שקוצרים את הפירות בכך שהכניסו את ההייטק לעירם. ראיינו את ראש העיר שאמר שגם הוא שואף לכך, אך כולי תקווה שיעשה מעשה ויתחיל ליזום גם הוא כך שישקיע בחינוך, החינוך הוא המפתח לעיר . אם ביכולתכם לעזור בכך אנא עשו מעשה. תודה

ו שתי

New member
הדשא של השכן

עיריית רעננה משקיעה בעיקר ביחסי ציבור וקוסמטיקה. מערכת החינוך הרעננה לוקה בלא מעט תחלואים. למרות שברעננה גובים ארנונה למטר מהגבוהות בארץ (נדמה לי שהם מדורגים כמס' 2 בארץ), מעטות האוכלוסיות שמקבלות סיוע מהעיריה, אם לא כוללים את בני משפחת כהן לסעיפיהם
לדוגמא: כל מי שנזקק למסגרת לימודית מיוחדת, ולא מדובר רק על חינוך מיוחד "כבד" אלא גם על כיתות קטנות ללקויי למידה, כיתות משלבות לאוטיסטים ברמת תפקוד גבוהה, חינוך תיכוני מקצועי למי שלא מתאים ללמוד בתיכון העיוני- מופנה לערים השכנות. למה? כי עיריית רעננה רוצה להשקיע רק בתדמית, ולא רוצה ללכלך את הידיים בעיסוק בחינוך משלב. הילדים של כולנו עשויים להזדקק לשירותי חינוך מיוחד, זה לא מדלג על אף אחד, גם לא על עובדי היי-טק
ואני בספק אם ילד בן 8 צריך לנסוע כל בוקר לבה"ס מרוחק, ולא להנות מהפן החברתי של השילוב, רק כי לעיריה יש סדרי עדיפויות אחרים, כמו גינון... לענין ארנונה מעסקים- הארנונה והרישוי לבתי עסק שלא בתחום ההי-טק השתנתה בשנים האחרונות ברעננה לרעה, כך שעסקים רבים נאלצו להעתיק את מיקומם לאיזורי-תעשיה אחרים. אנשים מסוימים מקבלים אישורים מאד בקלות, וגם הנחות בארנונה, בתנאי שהם מקורבים. זו שחיתות שאף אחד לא מדבר עליה, אבל היא קיימת. ואני מכירה אישית אשה שפוטרה בגיל 58 מעבודתה וחיה מקצבת בט"ל, ולא מקבלת הנחה על דירתה הישנה והצנועה ברעננה, בגלל שיש לה רכב בן 16. על דירת 3 חדרים בת 32 שנים, היא משלמת 1000 ש"ח ארנונה בחודשיים. כמעט חצי מההכנסה שלה. למה? כי העיריה לא חושבת שהיא זכאית, ואף אמרו לה שאם היא לא יכולה להרשות לעצמה, שתעבוד דירה (אחרי חיים שלמים בעיר) בקיצור- לא הכל ורוד ברעננה.

למעלה